Zeeland Buxtehude klinkt door in zangconcerten Multifocale perfectie de kijkkamer Blazen aan de voet van turbines Een mooier digitaal tv-aanbod dan ooit? Brabander wordt eerste bij openingswedstrijd forel vissen Ontspannen zien op alie afstanden Bemanning Griend druk in de weer op het water Hoe actief bent u als u slaapt? sPZC Dinsdag 29 mei 2007 1 9 Evenementen overgoten met sausje van Zeeuws festival. door Esme Soesman zierikzee - Succesvolle activiteiten overgoten met een actueel sausje. De koorzangmiddag op zaterdag 2 juni in de Zierikzeese Nieuwe Kerk en Zierikzingt op vrijdag 8 juni in Brouwershaven draaien al lebei om de kerkmusicus Buxtehu de. Aanleiding is het Buxtehudefes- tival Zeeland, dat is opgezet naar aanleiding van de sterfdjaar van van de organist/cantor uit het Noord- Duitse Lübeck, driehon derd jaar geleden. De koorzangmiddag, die vorig jaar aan Mozart werd gewijd, is dit keer opgehangen aan Buxtehude. Koordirigent Joop Schets (onder meer directeur van de IDE-hoge- school voor koordirectie) stort zich met deelnemers op drie 'lek ker zingbare' cantates, die niet te zwaar zijn: Alles was ihr tut, In te domine speravi en Cantate Domino. De koormiddag begint om 13.00 uur en mensen die willen luiste ren zijn welkom. Belangstellenden kunnen zich opgeven via www.nieuwekerkzierikzee.nl of 0111-412926. Zierikzingt, wordt - in verband met verhuur van de Nieuwe Kerk - voor een keertje op vrijdag in de Nicolaaskerk in Brouwershaven ge houden. Ook hier staat Buxtehude centraal. Naar de componist wordt verwezen door onder meer mede werking van organist Rinus Verha- ge en gemengd koor Cantate, met begeleiding van twee violisten en koperblazersgroep het Zeeuws Ko percollectief Dit programma be gint om 19.30 uur. neeltje jans - Onder de rank, maar desondanks krachtig ogende windturbines op Neeltje Jans voltrekt zich zater dag het Windfestival Prettig WIEK-end. Met onder meer medewerking van de Zeeuwse Vliegervrienden, die heel wat kleurig doek uit de kast hebben getrokken. Diverse Veerse muziekverenigingen blazen een nootje aan de voet van de molens, waar kinderen met behulp van bellenblaas aan een windexperiment mee kunnen doen. Langs het duinpad richting strand blijkt de expositie Windart Sr Windcraft zeer bezienswaardig. Als toetje voor techneuten is de binnenkant van een gondel (machinekamer) van een turbine te zien. foto Marijke Folkertsma Kijk naar televisie die bij u past: www.vergeli j kdtv. n l DELTA\ lilt passie voor brillen Segeersstraat Middelburg T 674004 zondag en maandag gesloten Wilt u ook mujtifocale brillenglazen waarvan u nauwelijks merkt dat u ze draagt? Dat is echt mogelijk dankzij Relaxed Vision van Carl Zerss. Relaxed Vision is een digitaal meetsysteem dat niet alleen uw sterkte maar ook uw persoonlijke meetgegevens direct verwerkt in hightech Zeiss brillenglazen. Storende visuele afwijkingen worden zo tot een minimum beperkt en kijkgebieden optimaal afgestemd aan uw ogen én uw kijkgedrag. Kom vrijblijvend langs of maak een afspraak en ontdek de mogelijkheden van ontspannen zien. ouddorp - De bemanning van de Griend van KNRM-station Oud dorp is zondagochtend druk in de weer geweest op de Grevelingen. Rond half acht werd de beman ning opgeroepen omdat de schip per van een acht meter lang zeil schip door rugklachten niet meer zelf uit bed kon komen. Zijn schip is door de redders naar de haven van Brouwershaven gevaren, waar de man door een huisarts is onder zocht is. Ook is aansluitend een verpleegkundige naar een ander schip gebracht, waar iemand on wel was geworden. Een dag eerder moest de Griend di verse keren uitrukken om - aan de Noordzeezijde van de Brouwers- dam - afdrijvende kitesurfers aan wal te brengen, die te kampen had den van wegvallende wind. Drie surfers zijn aan de kant gebracht. Een van hen was zijn plank kwijt. Forellenvijver van Van Langeraad is mooiste van Nederland. door Esme Soesman kerkwerve - Forellenvisvijver op de Kerkwerfse recreatieboerderij Van Langeraad spant in Nederland de kroon. „Dit is de mooiste in Ne derland. En ik heb er al heel wat gezien", oordeelt Leen Vogel uit Hardinxveld-Giessendam. Met tien andere hengelaars deed Vogel zaterdag een (eerste) gooi naar de Zeeuwse kampioenstitel forel vissen. Door deel te nemen aan drie van de vier door Van Langeraad georga niseerde wedstrijden (nog op 16 juni, 21 juli en 18 augustus) dingen vissers mee naar de kampioensti tel én naar een plaats op het Ne derlands Kamioenschap forel vis sen. De wedstrijd op 21 juli levert te vens de Schouwse kampioenstitel op. Een dergelijke strijd laat je na tuurlijk niet ongemerkt voorbij gaan. Dus toetert Astrid van Lange raad met kinderen Mark en Babet- te de wedstrijd voor geopend. Peter van Langeraad zet, met een met bel uitgeruste kruiwagen en in zijn kielzog een sliert nieuwsgie rige kinderen, speciaal voor de ge legenheid vele extra kilo's regen boog- en zalmforel uit. En dan is het werpen en inhalen geblazen, want forellen vang je niet door stil te zitten. Vogel: „Een beetje slepen. Diep en ondiep. En ze moeten die dag ook azen. Want uiteindelijk is het alle maal geluk." Met een zalmforel van circa 1,5 ki lo is de heer Steenbakker uit Den Bosch eerste geworden. De tweede en derde plaats worden ingeno men door respectievelijk C. Hart uit Kerkwerve en P. de Pan uit Kamperland. Van uw slaap bent u zich niet bewust, maar van het resultaat des te meer. Uw nacht is van invloed op uw dag. Als uw nachten goed zijn, hoeveel beter zullen uw dagen dan zijn? since 1852 Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17a (naast Kids Factory) Breda Meer informatie: bel 0900 - 225 0 225

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65