Schatgravers openen strandseizoen _Éöia 1 Hfe Schouwen-Duiveland Runners breken sportief record Zelf eenvoudig digitale tv installeren? mm S PZC Dinsdag 29 mei 2007 17 Paardenmarkt houdt al eeuwenlang stand Z1ERIKZEE - Door de jaren heen is er het een en ander veranderd, maar de Zierikzeese Paardenmarkt houdt desalniettemin al eeuwen lang stand. Woensdag 6 juni (al tijd de eerste woensdag vooraf gaand aan de eerste donderdag in juni) is het weer zover. Diverse koopwaar, minikermis (vrijdagochtend gratis voor men sen met een handicap), kinderspe len, ambachtsmarkt, theatergroep Kamak en Zeeuwse trekpaarden zijn enkele van de ingrediënten. Wat die paarden b_etreft ging het vroeger daadwerkelijk om handel. In 1389 werd de eerste officiële jaar- en paardenmarkt in Zierikzee gehouden. De paardenhandel is na de Tweede Wereldoorlog afge schaft. Marilyn (4) en Corstian (7) Blokland uit Melissant graven heel wat moois op uit het zand. foto Marijke Folkertsma Ondanks magere opkomst toch mooi feestje bij Kijkduin. door Esme Soesman RENESSE - Schatgraver Corstian (7) uit Melissant kan zijn geluk niet op. Tussen de stapel door hem 'op gegraven' spullen zit een klein hou ten zeilbootje. „Ik ben gek op bo ten", verklaart hij zijn vreugde. Mooi begin van het strandseizoen, zaterdag bij het Renesser paviljoen Kijkduin. Op vier stranden in Zeeland is het een uur lang schatgraven geblazen. Bij wijze van feestelijke opening van het strandseizoen. En, met als motto 'Zeeland, de schoonste stranden van Nederland'; ter pro motie van de Zeeuwse kust. Daar blijken, getuige de magere op komst op het stuk strand aan de Rampweg, maar bar weinig men sen boodschap aan te hebben. Op het afgezette stuk strand van circa 15 bij 15 meter hebben Corstian en zijn zusje Marilyn (4) vooralsnog het rijk alleen. Voor uitbater Alex van den Bran den van strandpaviljoen Kijkduin is dat zeker geen reden bij de pak ken neer te gaan zitten. Het weer zit niet mee, gist hij naar mogelijke oorzaken. Dat maakt dat vooral jonge gezinnen in geen velden of wegen zijn te bekennen. Boven dien moet zo'n officiële opening van het strandseizoen ook de kans krijgen te groeien. „Maar het is een leuke actie. Je moet bij de basis be ginnen. Hebben de kinderen het leuk dan komen ze terug. En dat is Dus trekt Van den Branden nóg een register 'pluspunten' open; die van Zeeuwse gastvrijheid. Hij spoort een paar Duitse jongetjes aan ook te komen graven. Onder 'Hebben de kinderen het leuk, dan komen ze terug. En dat is goed' het zand zijn vijftig lootjes ver stopt, waarvan de nummers corres ponderen met in het paviljoen uit gestalde prijzen. Gezien de jonge leeftijd van de schatgravers ruilt de paviljoenhouder de te winnen fles jes bier snel voor iets anders om. Met frisbees en ander speelgoed uit eigen voorraad stemt hij het schataanbod beter op de deelne mers af De t-shirts met opdruk van strand paviljoen ZuidZuidWest blijven keurig tussen de te winnen schat ten liggen. Reclame voor een con currerend paviljoen? „Hé, je moet dit wel in een groter verband zien", wijst Van den Branden op de doelstelling van de Zeeuwse strandpromotiecampagne. Opa en oma Blokland, die met Corstian en Marilyn in de caravan op camping De Fruitgaard in Burgh-Haamste- de bivakkeren, krijgen ondertus sen een gratis kopje koffie aangebo den. Het Zeeuwse strand kan voor deze familie even niet meer stuk. Kijk naartelevisie die bij u past: www.vergelijkdtv.nl aaHH f Statenvergadering DELTA\ 11II the mulli-utlllty compan w Provinciale Staten Provincie Zeeland Volg vandaag de Statenvergadering via www.zeeland.nl of Omroep Zeeland televisie Hoofdwond na eenzijdig ongeval burch-haamstede - Een 28-jarige man uit Deventer heeft gisteroch tend op de Kraaijensteinweg een lichte hoofdwond opgelopen als gevolg van een eenzijdig ongeval met zijn auto. De bestuurder reed rechtdoor in een bocht, waarna hij tegen een lantaarnpaal botste en over een wegbewijzeringsbord heen reed. Volgens eigen zeggen liet hij zijn sigaret vallen, waarna hij controle over het stuur verloor. De wagen raakte aan de voorzijde zwaar beschadigd en moest wor den weggesleept. Man dreigt op A58 van viaduct te springen goes - Een man die zichzelf van het leven dreigde te beroven, heeft zaterdagmorgen voor consternatie op de A58 gezorgd. De man wilde zaterdagochtend omstreeks elf uur van het viaduct bij 's-Heer Arendskerke springen. De politie wist hem te overmeeste ren en droeg hem over aan hulp verleningsinstanties. In verband met het incident werd de A58 tus sen Goes en Middelburg een uur lang afgesloten. Als gevolg daarvan onstond een ki lometerslange file. Inbraken in Bruinisse en Burgh-Haamstede bruinisse - Bij een inbraak in een bedrijf aan de Molenweg in Brui nisse is voor enkele honderden eu ro's aan goederen gestolen. Onbe kenden hebben twaalf uitlaten, een acculader en twee velgen mee genomen. Zij kwamen het pand binnen door een deur te forceren. Dat gebeurde tussen vrijdagavond tien uur. en zaterdagmorgen half negen. Diezelfde nacht is ook inge broken in een horecagelegenheid aan de Kampweg. Daar werd, na het forceren van een raam, vlees en drank ontvreemd. De waarde van deze goederen is niet bekend. rotterdam - De Schouwen-Duive- land Runners hebben bij de Ro- parun een nieuw persoonlijk re cord gevestigd. Het team finishte gisteren in Rotterdam, in 37 uur en 20 minuten. Bijna een uur eer der dan verwacht. Met een gemiddelde snelheid van 14,3 kilometer per uur is de weg tussen Parijs en Rotterdam afge legd. „In een heel goede sfeer", vat deelnemer Arjan Meijer na afloop de teamspirit samen. Buiten een blessure die hij zelf opliep en de keren dat er verkeerd werd gelo pen, was de tocht zonder noe menswaardige incidenten verlo pen. „Al met al kunnen we tevre den zijn", geeft Meijer aan. Met hun sportieve prestatie heb ben de Runners een dikke 20.000 euro ingezameld. Geld dat ten goe de komt aan kankerpatiënten en de bestrijding van de ziekte. Het precieze bedrag is nog niet be kend. „Voor vertrek stond de teller op 23, 24.000 euro. Maar die loopt nog door, omdat nog niet alle ac ties zijn afgerond." Hoewel min der dan vorig jaar, stemt ook die bijdrage tevreden. Met de grandio ze ontvangst op de Coolsingel („Een sportieve sfeer. Iedereen ap- plaudisseert voor iedereen") nog vers op het netvlies, twijfelen de Runners geen moment over deel name, volgend jaar. Maar Meijer 1 houdt wijselijk nog even een slag om de arm. „Eerst laten bekoelen. Dan zien we verder." .»VCv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63