Binnen nd 'Herkeuringen bij UWV zijn nog steeds een chaos' NIEUWS GETIPT VOOR U Onvrede over aanpak kleuterseks Nederlandse liefhebbers van airsoft willen af van verbod BNN zet show door waarin terminale vrouw nier aanbiedt Laat iedereen zien dat je jarig bent! Nieuwe sauzen van Calvé Calvé P2C Dinsdag 29 mei 2007 5 Ouders van leerlingen van basisschool Heerle stappen naar de rechter. door Yolanda Sjoukes heerle - Enkele ouders van leerlin gen van basisschool Berkenveld in het West-Brabantse Heerle stap pen naar de rechter uit onvrede over de aanpak van 'kleuterseks' door de school. Op de enige basisschool in Heerle hebben kleuters verregaande seksu ele spelletjes met elkaar gespeeld onder schooltijd. De hoofdverdach te is een zesjarig jongetje. Het eerste signaal werd in decem ber vorig jaar gegeven aan twee juf fen van groep één en twee, die sinds vorige week dinsdag ziek thuis zitten. Pas toen een ouder in april naar het Algemeen Meldpunt Kindermishandeling stapte, onder nam de school actie en werd het overkoepelend KPO-bestuur geïn formeerd. Niettemin is niemand berispt, zegt KPO-directeur Ad Stadhouders, die eerder excuses aanbood voor de late reactie. Wel is 'indringend gesproken' met de onderwijzers, zijn GGD-hulpverle- ners ingeschakeld en heeft een on- derwijsadviesbureau gepraat met ouders van vijftien betrokken kin deren. „Als meteen was ingegrepen, dan was het bij één slachtoffer geble ven", menen de ouders die nu naar de rechter stappen. Stadhou ders: „De meeste ouders willen er samen met ons uitkomen." De po litie zegt geen aangifte tegen de zesjarige verdachte op te nemen omdat hij, gezien zijn leeftijd, niet strafrechtelijk vervolgd kan wor den. „Het doen van aangifte is een recht maar moet wel zin hebben", aldus een politiewoordvoerster. De school heeft inmiddels enkele beveiligers ingehuurd die onder schooltijd de boel in de gaten moe ten houden. Dat is gebeurd nadat enkele ouders in aanvaring kwa men met twee politieagenten die weigerden de aangifte tegen het zesjarig jongetje op te nemen. De managers hebben 'geen grip' op wat de keuringsartsen doen. door Dolf Rogmans den haag - De herkeuring van ar beidsongeschikten door uitkerings instantie UWV is nog steeds een chaos. De managers hebben geen grip op wat de keuringsartsen doen. De oplossingen die op aan drang van de Tweede Kamer zijn doorgevoerd, hebben het pro bleem juist vergroot. Dat concludeert Loes Berendsen in haar proefschrift waarop zij pro moveerde aan de Universiteit van Tilburg. Vooral de toenemende na druk op prestatiecijfers en het ho ge tempo van veranderingen, wer ken averechts. Zolang de samen werking tussen managers en pro fessionals zoals artsen niet verbe tert, zal het functioneren van het UWV en soortgelijke organisaties tot problemen leiden, meent Be rendsen. Vijf jaar geleden zijn bij het UWV districtsmanagers aangesteld om de keuringsartsen in toom te hou den. Die moeten per jaar zo'n mil joen keer over het medische lot van een werknemer besluiten. In veel gevallen duurt dat te lang en is onduidelijk hoe het oordeel tot stand komt. Vorig jaar werd zelfs 50 procent van de keuringen te laat uitgevoerd. De komst van de districtsmana gers heeft er volgens Berendsen toe geleid, dat de artsen gewoon Promovenda Loes Berendsen wijst op de negatieve gevolgen van vooral de toenemende na druk op prestatiecijfers en het hoge tempo van veranderingen. door Rens Ulijn ANTWERPEN - De Nederlandse Air- soft Belangenvereniging (NABV) hield zondag een open dag in het Belgische Schoten bij Antwerpen. De liefhebbers hopen vurig dat de schietsport met balletjespistolen ook in Nederland wordt toege staan. „Tango. Tango. Op elf uur!" Met harde stem maakt 'commander' Se- bastiaan Reedijk (28) zijn soldaten duidelijk dat er vijandelijk geschut in de buurt is. Drie tellen later komt vanuit de bosjes een sper vuur van plastic balletjes. Ratata! „Ben je dood?", vraagt Reedijk aan één van zijn soldaten. „Dan moet door zijn gegaan met hun werk en de managers negeren. Die zoeken op hun beurt hun toevlucht tot het onderling vergaderen over al lerlei prestatiecijfers, zonder zich bezig te houden met de werkelijk heid van het echte keuren. Het gedrag van artsen en mana gers is volgens Berendsen niet te wijten aan individuele medewer kers. „Veruit de meeste mensen in mijn onderzoek willen zich voor de zaak inzetten. De organisatie moet echter omgaan met een span ning tussen efficiëntiebelangen en professionele belangen, in een om geving die sterk door de politiek wordt bepaald." Vorig jaar is het UWV begonnen met een verbeter programma. „Als dat slaagt, biedt dat perspectief', aldus de onder zoekster. Ook moet de overheid zich minder bemoeien met de uit voering van de regels. CDA en Christenunie hebben grote moeite met televisieuitzending. DEN haag - BNN zendt De Grote Donorshow vrijdag gewoon uit. Het CDA had gevraagd de uitzen ding te schrappen. In de show krijgt de ongeneeslijk zieke Lisa (37) de keuze aan wie van drie nierpatiënten (18 tot 40 jaar oud) zij het liefst een nier afstaat. BNN wil zo aantonen dat het, vijf jaar na het overlijden van oprichter Bart de Graaff, nog steeds lastig is om aan donoren te komen. BNN-voorzitter L. Drillich zater dag in het Radio 1 Journaal: „De kans van de deelnemers op een nier is 33 procent, dat is veel hoger dan de mensen die op een wacht lijst staan. Je zou verwachten dat het beter wordt, maar het wordt slechter." CDA-woordvoerder Atsma vindt het een verkeerd en verwerpelijk idee van BNN en Endemol. „Dins dag in het vragenuurtje roep ik mi nister Klink (Volksgezondheid) en Plasterk (Media) erover naar de Ka mer. Ik wil dat zij er een stokje voor steken. Dit kan echt niet. Ook wil ik dat zij met BNN over de kwestie spreken. BNN lost het ene probleem met het andere op. Hoe moeten de twee afgewezen patiënten zich wel niet voelen na de uitzending?" Fractievoorzitter Slob van de Christenunie juicht het toe dat er aandacht wordt gevraagd voor het tekort aan donoren, maar op deze manier pakt het 'beroerd uit'. Hij wil dat Plasterk praat met BNN om het programma niet uit te zen den. PvdA'er Van Dam vindt de opzet 'niet ethisch', maar het on derwerp van groot belang en hij verzet zich niet tegen de uitzen ding. Daarnaast heeft BNN vol gens hem bewezen zorgvuldig met gevoelige medische onderwer pen te kunnen omgaan. n De Nederlandse Airsoft Belangenvereniging hield zondag een open dag in het Belgische Schoten. foto Ingrid Bertens/GPD je je geweer in de lucht houden." Wie airsoft, een schietwedstrijd met balletjespistolen, wil spelen, moet eerst heel wat Engelse ter men uit het hoofd leren. In de sport, die uit Amerika en Enge land is overgewaaid, heet een wed strijd een 'skirmish' en de vijand 'tango'. De regels daarentegen zijn eenvoudig. Twee teams proberen eikaars vlag te veroveren. Gehuld in militaire kleding beschieten zij elkaar met replica's van echte wa pens die door middel van lucht druk plastic balletje afschieten. Ge raakt worden door zo'n balletje doet nauwelijks pijn en de ogen worden beschermd door een bril. Naast het 'slagveld' wordt er met schieten op kaarten geoefend. Het steekt dat airsoftspelers uit an dere Europese landen hun wapen wel thuis mogen hebben. Neder land is het enige land waar de sport verboden is. Of beter gezegd, de wapens zijn verboden. De air- soft-replica's lijken zó op echte wa pens, dat ze geschikt zijn om men sen mee te bedreigen. Uit politiecij fers blijkt dat criminelen dat ook doen. Celebrations komt met etfn unieke actie. speciaal voor jarigen. Bij elke 400grams a verpakking ontvangt u een gratis Hoops&yoyo verjaJrdagsbutton. Spaar ze alle U. 0p=0p www.celebrations.nl DP ...to me! H Spicy Cowboy: een stoere, pikante vleessaus met tomaat en knoflook. Lekker bij steak of worstjes. Sweet Indian, een lekkere, zoete vleessaus met ananas. Heerlijk bij kip of schnitzel. Consumentenadviesprijs 1.09 SWE6T INDIAN Deze rubriek is opgenomen in alle regionale dagbladen van NRp dagbladen (oplage bijna 1.8 miljoen) Meer informatie. e-maiL info@nrp.nl o vv. Nieuws gelipt voor i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5