Pinkpop-bezoekers trotseren kou en modder PZC Dinsdag 29 mei 2007 53 ALLEMENSEN Vader Abraham stopt over drie jaar Pierre Kartner, alias Vader Abra ham, stopt over drie jaar met zin gen. Hij is dan 75 jaar. „Ik heb veel gegeven, maar ik besef dat ik toch eens wat meer thuis zou moeten zijn. Voor mijn vrouw", zei de volkszanger zaterdag in de Vlaamse krant Het Laatste Nieuws. Kartner verkocht we reldwijd ruim 25 miljoen platen met het Smurfenlied. Zijn num mer 'Het kleine café aan de ha ven' is overgenomen door meer dan 250 artiesten. Tot de grote doorbraak met het Smurfenlied in het Schlagerfesti val, werkte hij onder meer als slechtbetaalde chocoladegieter in Antwerpen. Hij morste opzet telijk chocola op zijn overall om zijn zoontje thuis hagelslag te kunnen geven. Helga van Leur wint Dancing with the Stars Helga van Leur heeft zondag sa men met haar danspartner Mar cus van Teijlingen de finale van het tv-programma Dancing with the Stars gewonnen. Cristophe Haddad en Ilse Lans werden tweede. Christophe Haddad, be Het was vooral een natte Pinkpop 2007 foto Harry Heuts/GPD der dit pinksterweekeinde ston den al veteraan Iggy Pop, Marilyn Manson, Gabriel Rios, Muse en Il se DeLange op de verschillende po dia. De Britse zangeres Amy Wine- house liet het zondag op het laat ste moment afweten. Ze zou te ziek zijn geweest om op te treden. De Nederlandse band Krezip mocht haar vervangen. Voor sommige festivalgangers ver liep Pinkpop minder plezierig. Op camping B, een van de drie grote campings op het terrein, werd in veel tenten ingebroken. De politie en de organisatie sloegen direct alarm na het grote aantal diefstal len. De dieven gingen er onder meer vandoor met toegangskaarten, waardoor veel gasten niet terug konden naar het festivalterrein. Organisator Jan Smeets toonde zich zondag en maandag coulant. Mensen van wie de tickets gesto len waren mochten toch het ter rein op. De politie pakte gisteren twee mannen (31 en 38 jaar) uit Heerlen op, zij waren in het bezit van mes sen die ze zouden hebben ge bruikt om de tenten open te snij den. Het gaat om bekenden van de politie. Zondagavond hadden onge veer zestig campinggasten aangifte gedaan van diefstal. De beide Heer lenaren werden door beveiligings.- personeel aangehouden en overge dragen aan de politie. Eerder had de politie een Engels man opgepakt op verdenking van deze diefstallen. Maar het bleek volgens een woordvoerder van de politie om een persoonsverwisse ling te gaan. De Brit werd gister ochtend weer in vrijheid gesteld. Op de inbraken na verliep het festi val volgens de politie vrij rustig. Wel pakte de politie enkele men sen op wegens baldadigheid, bele diging of het niet opvolgen van een bevel. kend van Goede Tijden, Slechte Tijden en zijn danspartner Ilse Lans gingen in het finale-week end de strijd op de vloer aan met RTL 4-weervrouw Helga van Leur en haar partner Marcus van Teijlingen. 15-jarige winnaar van De Gouden Duim „Srry k b8t 2L8", ofwel „Sorry ik ben te laat". Niet iedereen kan deze sms-taal onmiddellijk ont cijferen. Maar daar heeft de 15-ja- rige Nikki Allers uit Haelen geen problemen mee. Dat bleek zaterdagavond in Am sterdam tijdens de uitreiking van De Gouden Duim, de eerste Nederlandse literatuurprijs voor sms-taal. De jongste deelneem foto Robert Vos/ANP Arctic Monkeys foto Harry Heuts/GPD Regen, kou, modder en inbraken, het kon de Pinkpop-bezoekers niet tegenhouden. Met 62.000 mensen was het Limburgse festival in Landgraaf uitverkocht. De Amerikaanse rock- band The Smashing Pumpkins was gistera vond de afsluiter van Pinkpop 2007. Eerder op de dag mochten The Fratellis de festivalgangers wakker schud den. Ze konden de regen echter niet stoppen. Pas later in de mid dag werd het droger, maar warm werd het niet meer tijdens Pink pop 2007. Gelukkig hadden de meeste bezoe kers er rekening mee gehouden, ge wapend met dikke truien, kaplaar zen en regencapes kwamen ze de dag wel door. Slechts een enkeling liep in blote bast, misschien om indruk te ma ken op Maria Mena. Zij liet tijdens haar optreden weten een Neder lands vriendje te zoeken. „Jullie zien er allemaal zo goed uit", zei de Noorse zangeres. Ook voor de vrouwen was er ge noeg te zien. Aan het begin van de dag stond 30 Seconds To Mars, de band van Hollywood-acteur Jared Leto, op het podium. Tijdens een signeersessie na afloop van het op treden, stond er een lange rij tie nermeisjes te wachten op een handtekening, een hand of- voor sommige gelukkigen - een zoen. Op het programma stonden maan dag verder onder meer Korn, Lin- kin Park en Arctic Monkeys. Eer- Maria Mena foto Robert Vos/ANP ster werd door de jury tot winna res uitgeroepen. Koernikova en Iglesias gaan uit elkaar De Russische tennisster en mo del Anna Koernikova en de Spaanse zanger Enrique Iglesias zijn na een relatie van vijfjaar uit elkaar gegaan. In de maandageditie van The Sun sug gereerde Iglesias dat de kinder wens van Koernikova de reden voor de scheiding was. Kylie en Sharon komen op tegen aids De Australische ster Kylie Mi- nogue heeft samen met Hol lywood-actrice Sharon Stone een exclusief optreden gegeven tijdens een inzamelingsactie voor de bestrijding van aids. Het optreden speelde zich af tegen de achter grond van het Filmfestival in Cannes. Op het podium verschenen on der anderen ook George Clooney, Matt Da mon, Elle McPher- son en Quentin Tarantino. Kylie Minogue. foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55