Koerts heeft onverwoestbare moraal Zeeuwen gaan met de titels lopen Zweistra brengt Sinderella naar de Grand Prix pzc Dinsdag 29 mei 2007 47 Ex-profrenner wordt tweede in het district en gaat naar het NK. door Frits Bakker westdorpe - Aan de finish keek Jacques Hanegraaf naar een renner van zijn generatie. Jans Koerts reed zich in Westdorpe met een tweede plaats bij de elites naar een ticket voor het NK op de weg. „Moet ik nog gaan trainen ook", verzuchtte de ex-profrenner in het druilerige regentje na de eindsprint. De 37-jarige Jans Koerts is geze gend met een onverwoestbare mo raal en rijdt nog steeds zijn rond jes temidden van elites en belof ten. Dat is op zich al een wonder, omdat de sprinter van weleer op de fiets al zeven levens achter de rug heeft. Het robuuste lijfis geha vend en getekend door de vele val partijen in zijn proftijd. Hanegraaf was er gisteren ook, op het districtskampioenschap in Westdorpe, maar dan als toeschou wer om zijn zoon Junior aan te moedigen. De jonge Hanegraaf (19) werd zesde, nog net voor de sprintende Koerts. De veteraan haalde wel het po dium. Het kampioenschap van Zeeland en West Brabant wordt immers in twee klassen gereden: voor elites en beloften. Björn Hoe ben werd kampioen bij de elites, lans Koerts werd tweede in die ca tegorie. Fietsen doet de afgedankte prof al leen nog als therapie. Koerts: „Mijn ene been is drie centimeter korter dan het andere. Ik heb in het dagelijks leven heel vaak pijn, behalve als ik in koers zit. Dan pas ik mijn houding aan en voel ik even geen pijn." Hij heeft Olympia's Tour anoniem meegereden en moest zich op het districtskampioenschap nog plaat sen voor het NK in Maastricht. Dat lukte in de laatste ronden, maar vooral omdat er in de kop groep van zes man maar één elite renner en vijf beloftes meereden. De Zeeuwse en Brabantse elite renners en beloften streden in Westdorpe om de districtstitels. Björn Hoeben won bij de elites, Wout Poels bij de beloften. 1\vee Zeeuwse jongeren deden een gooi naar de titel, in een koers met grote namen als Hoeben (rij dend in de Nederlandse kam pioenstrui van de beloften), Mar vin van der Pluijm, Mike Alloo, Roy Curvers en Wally Buurstede. De kopgroep werd in gang gescho ten door Pieter Israël en ook Jaco Wagenaar pikte mee aan. Toen het op sprinten aankwam, had het tweetal zijn kruit verschoten. Wout Poels uit Blitterswijck en Geert Kouters bleken net iets snel ler. Israël (21) uit Kruiningen mocht als derde belofte wel mee op het podium klimmen, Jaco Wa genaar uit Yerseke was een mooie vierde. Het was zijn eerste aansprekende resultaat dit jaar. „Ik rijd al sinds het voorjaar heel hard, maar kom - in de klassiekers tekort als het op wringen aankomt", vertelde hij in Westdorpe. „En wie dat in een pe loton niet kan, kan een mooie klas sering vergeten." Volgende week krijgt hij nog een kans, in het districtskampioen schap tijdrijden. „Het is mijn laat ste jaar als belofte, ik hoop dat ik me nog een keer op het podium kan rijden." Hoeben was met een solo in de slotfase de sterkste in Westdorpe en mag op het NK in Maastricht op herhaling. Vorig jaar werd hij tiende overall en beste elite, in het kampioenschap dat met Michael Boogerd en Sebastian Langeveld zo'n spraakmakende ontknoping kreeg. De twee eerste vluchters tijdens het districtskampioenschap: Pieter Israël en Junior Hanegraaf. foto Wim Kooyman - Sprintzeges Van Goethem, Van der Klooster en Stiegelis. door Frits Bakker westdorpe - De sprintkracht van Johnny van der Klooster was al net zo imposant als het eindschot van Sander Stiegelis. Met speels ge mak veroverden de twee Zeeuwen gisteren in de strijd om het kam pioenschap van het wielerdistrict in Westdorpe de titels bij de ama teurs A en de junioren. En omdat Brian van Goethem ook de snelste was bij de nieuwelingen, werd het een Zeeuws getinte titelstrijd in de tweekamp met de Brabanders. De koers werd in de drie klassen beslist op snelheid. Johnny van der Klooster (35), die al een vijftal titels op zijn naam had, gaf nog maar eens sprintles aan een selec tieve kopgroep. De Brabanders Ruud Zijlmans en Martijn Alberts kregen op de streep het nakijken. De topdrie in de eindsprint had halverwege de koers al een sterke achtervolging moeten rijden, na dat er een kopgroep van acht was weggereden. „Ik heb eerst gepro beerd het gat alleen te dichten, maar was blij dat ik steun kreeg", vertelde Van der Klooster. Tjitte van den Buijs maakte ook De Zeeuwse wielrenners zijn bij zonder succesvol bij de districts kampioenschappen in Westdor pe. Ze grijpen in de eindsprint de overwinning. deel uit van de jachtgroep, die nog ruim op tijd aansloot en mee mocht spurten voor de bloemen. De zeventienjarige Sander Stiege lis reed bij de junioren een ijzer- sterke wedstrijd. „We moesten in een kopgroep van twaalf opbok sen tegen een overmacht van Bra banders." De Middelkampers Nick Nieuw- dorp en Ferdinand Boogaard wa ren zeer actiefin de vlucht. Nieuw- dorp reed zelfs rondenlang aan kop met twee medevluchters. Het drietal werd in het zicht van de fi nale teruggepakt. Ferdinand Boog aard waagde zich in de laatste ron de aan een solo. „Maar ik werd te ruggepakt door vijf Willebror- ders." In de sprint schoot Stiegelis. die als eenling van een Belgische ploeg beulenwerk had verricht, als een pijl uit een boog naar de spits. „Ik ben niet eens moe", zei hij na zijn winnende sprint. Brian van Goethem (16) uit Sluis kil ontwikkelt zich met de week meer als een belofte bij de nieuwe lingen. Na drie zeges in eigen land en twee op Belgische bodem greep hij in Westdorpe zijn zesde overwinning. De wedstrijd leek hem niet op het lijf geschreven. „Ik ben van nature een aanvaller, maar we kregen geen kans om weg te komen." In de eindsprint bleek Van Goethem evenwel ook de beste be nen te hebben. Hij versloeg zijn Belgische ploeggenoot lurgen van Trijp met een fietslengte. goes - Dressuuramazone Thamar Zweistra heeft in twee weken tijd twee paarden op Grand Prut-ni veau gebracht. Eerst veroverde de amazone van Stal Hexagon met de merrie Rou- manda een startbewijs voor de Grand Prut. Gisteren deed ze het zelfde met de merrie Sinderella. In Oirschot won ze eerst de Interme- diar II en eindigde daarna in de Grand Prix als derde, met 62,17 pro cent. Zweistra reed voor het laatst op Sinderella. Het paard is ver kocht naar de VS. Hans Peter Min- derhoud uit Westkapelle maakte een prima rentree met Escapado. Het paard was lang gebleseerd en werd gisteren tweede in de GP.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49