Voorn tevreden met rentree Magere resultaten van Zeeuwse wielerteams Jansen derde in Europa Cup Vierde plaats voor Cijsouw Yvonne Wisse kan zich in Götzis niet meten met internationale top 44 1 Dinsdag 29 mei 2007 PZC De Brabantse Michelle Schager eindigde in Vrouwenpolder met Ohmar op de derde plaats in de klasse L. foto Ruben Oreel Bastiaan Broeksema oogst loftuitingen met organisatie en winst. door Lucien Roelandt vrouwenpolder - Het was even stil rond Albert Voorn. Maar met het oppakken van zijn oude liefde is de ex-international in zijn nada gen aan een nieuwe carrière begon nen. De Stichting Promotion SGW Zuidwest had de primeur. Na zijn vele (internationale suc cessen als springruiter maakte Voorn zaterdag op De Eendracht in Vrouwenpolder zijn heroptre den als eventingruiter. Voorn kon zijn rentree met Selma onder het zadel niet met een over winning bekronen. Met een derde plaats en een kleine achterstand in de dressuur kende de ruiter uit Evertsoord een uitstekende start. In het springparcours demonstreer de de 51-jarige Brabander zijn gro te klasse. Met de van hem bekende stijl stuurde hij de donkerbruine merrie foutloos en in de snelste tijd door het parcours. Daarmee nam Voorn resoluut de leiding. Dat maakte hem bij de talrijke, fel meelevende toeschouwers op slag favoriet voor de overwinning in groep 1 van de klasse M. Het venijn zat voor Voorn echter in de cross. Een weigering van Sel ma en een handvol strafpunten wegens tijdsoverschrijding wier pen de Brabantse combinatie te rug naar de achtste stek. Achter Dian Pijnen uit de Wouwse Planta ge met de Calvados-dochter Proxie, die na een vierde plaats in de dressuur, in het springen en de cross de nul op het strafblad hield. Voorn: „Het is vijftien jaar geleden dat ik een eventingwedstrijd heb gereden. En het liep niet onaardig. Selma gaf mij een goed gevoel." De animo en lof voor de wedstrijd in Vrouwenpolder was groot. Mar- tijn Bazelmans, zaterdag winnaar van de klasse Z, uit Veldhoven: „Ik Oud-olympiër Albert Voorn maakt in Vrouwenpolder een ge slaagde rentree in de eventing- sport. In de cross vergooit hij zijn kansen op de eerste plaats. heb hier vanaf de start, drie jaar ge leden, aan alle wedstrijden meege daan. En het wordt ieder jaar be ter." Organisator Bastiaan Broekse ma bleef er bescheiden onder. Evenals onder de huldiging voor het behalen van het Zeeuws kam pioenschap. Want tussen alle druk te rondom de organisatie prolon geerde de 32-jarige ruiter uit West- kapelle met Shadow ook nog zijn titel in de klasse L. Hij was niet het enige bestuurslid dat sportief succes boekte. De Mid delburgse Rafaela van den IJssel stuurde in de klasse B Saudara naar de titel. Mara Klaver uit Wolp- haartsdijk debuteerde met Oeter- ma in de klasse M en werd meteen Zeeuws kampioen. Goese atlete eindigt in Slowakije bij verspringen als vierde. door Roeland van Vliet goes - De Goese atlete Marije lan sen is zondag met haar club Rotter dam Atletiek als derde geëindigd tijdens de Europa Cup in Slowa kije. De landskampioen van 2006 moest alleen de titelhouders van Frankrijk en Slowakije voor zich dulden. De negentienjarige Jansen kwam in de plaats Dubnica uit op het on derdeel verspringen. Daarop werd ze vierde met een afstand van 5 meter 39. Daarmee verdiende ze vijf punten voor haar ploeg. Haar persoonlijk record staat op 5 meter 70. Aanvankelijk was de oud-atlete van het Goese AV'56 ook in geschreven op de 400 meter hor den, omdat de Rotterdamse num mer één op die discipline gebles seerd was. Maar zij was op tijd her steld. De vrouwen van Rotterdam Atle tiek verzamelden in totaal 88 pun ten. De ploegen uit Frankrijk (127) en Slowakije (108) waren een maatje te groot. vorden - Skeeleraar Kees Cijsouw is vierde geworden in de zesde wedstrijd van het nationale World on Wheels circuit in Vorden. De master uit Oostburg maakte in eer ste instantie deel uit van een acht- koppige kopgroep. Deze spatte in de slotfase uiteen doordat drie mannen ontsnapten. De winst was voor Henk Lankhof uit Aal ten. Cijsouw won de spurt bij de achtervolgers. Bij de B-rijders werd Erwin Mesu uit Middelburg twintigste. Bij de A-rijders werd Andries Minder- houd (Waarde) 25e. Renners missen beslissende slag in Hoekse Waard. door Koen de Vries goes - De Zeeuwse wielerteams kunnen dit jaar geen indruk ma ken in de clubcompetitie en de be- loftencompetitie. Wv Theo Mid delkamp kwam zaterdag uit de Omloop van de Hoekse Waard te rug met vijf schamele puntjes. Net als eerder dit seizoen misten de Zeeuwse renners de slag. Die viel in de wedstrijd met start en fi nish inPuttershoek al na dertig van de 167 te rijden kilometers. Dirk van Dam en Jacob Wijnstra gingen nog wel in de achtervol ging, kwamen op tien seconden van de vluchters, maar konden het gaatje net niet dichten. „Het was niet de eerste keer dat de slag vroeg in de wedstrijd viel", evalueerde Middelkamp-ploeglei der Patrick de Grave. „We hebben niet attent genoeg gereden." Vier Middelkamp-renners finish ten in het peloton. Goesenaar Dirk van Dam was de beste met zijn 46e plaats. Hij finishte net als Jaco Wagenaar (52e), Jacob Wijnstra (53e) en Christian Kik (76e) in het peloton. Pieter Israel (Willebrord Wil Vooruit) werd 66e. Ook Wilco Jonker haalde de fi nish, maar de Schouwenaar had 4 minuten en 35 seconden achter stand op de winnaar, Jeff Vermeu len van wv Jan van Arckel. Mare Blok (Zeeuws-Vlaanderen) stapte al vroeg af Hij was ziek. Van zijn ploeg finishte geen van de vier gestarte renners. Na vier van de vijf wedstrijden van de clubcompetitie staat Mid delkamp op de 19e plaats met 29 punten en het combinatie team waarvan ook wv Zeeuws-Vlaande- [55 De Zeeuwse wielerteams kunnen dit seizoen geen indruk maken. Er moet een wonder gebeuren als Theo Middelkamp de finale van de clubcompetitie nog haalt. ren deel uitmaakt is twintigste. De finale van de clubcompetitie is daarmee voor de Zeeuwse teams buiten beeld. De eerste twaalf ploe gen plaatsen zich voor het fina le-weekend. „We moeten zaterdag drie man bij de eerste tien hebben in de EPZ-klassieker. Dat is niet realistisch", aldus Patrick de Grave. „We komen meestal met veel ren ners aan, maar ze eindigen alle maal in de achterhoede. We zijn dit jaar gewoon niet sterk genoeg. Veel jongens studeren en hebben weinig tijd om hard te trainen. Vanwege de magere resultaten heeft Middelkamp afgezegd voor het Zeeuws-Vlaams Wielerweek end, 9 en 10 juni. „Het heeft geen enkele zin om in die loodzware wedstrijd te starten", vindt De Gra ve. Ook met de beloftenploeg van Middelkamp gaat het dit seizoen niet bepaald goed. Het gecombi neerde team De Mol/Middelkamp heeft in'vier wedstrijden drie pun ten gehaald en dreigt uit de de be- loftencompetitie te vallen. WK-limiet zit er voor zevenkampster geen moment in. door Roeland van Vliet goes - Het optreden van atlete Yvonne Wisse tijdens de meer kamp van Götzis is op een grote te leurstelling uitgelopen. Met 5691 punten bleef de Vlissingse, die 23e van de 27 deelneemsters werd, on verwacht ver van de WK-limiet (6000 punten) verwijderd. De in Amstelveen woonachtige Wisse liep half mei een lichte en kelblessure op, maar was daar al wel weer helemaal van hersteld. Toch kon ze zich zaterdag en zon dag in Oostenrijk niet meten met de wereldtop. De Zweedse Caroli na Klüft, die de zevenkamp met speels gemak won, sprokkelde bijna duizend punten meer bij el kaar. Yvonne Wisse zat ook ruim achter de andere Nederlandse meerkampsters: Karin Ruckstuhl werd zesde met 6260 en Laurien Hoos eindigde als veertiende met 6061. Zij kwalificeerden zich wel voor het WK, dat eind augustus in Osaka is. Zaterdag liet de 24-jarige Wisse al veel punten liggen bij het hoogspringen (1 meter 70,11 centi meter onder pr) en op de 200 me ter (25,10, ruim een seconde onder pr). Op de tweede dag presteerde ze ook beneden haar niveau. Al leen bij het speerwerpen kwam ze tot haar beste resultaat ooit: pre cies 39 meter. Maar daartegenover stond weer een matige afstand bij het verspringen en een slechte tijd op de 800 meter. Na Götzis hebben inmiddels drie Nederlandse meerkampsters zich geplaatst voor het WK: Jolanda Keizer (6092) haalde namelijk vori ge week al de limiet. Elk land mag maar drie meerkampsters uitzen den naar Osaka. Wisse zou nu nog een limiet poging kunnen doen tijdens de Europa Cup, maar dan zal ze ruim over haar pr heen moeten gaan. Dat staat al sinds 2005 op 6026 punten. Zevenkampster Yvonne Wisse haalt in het Oostenrijkse Götzis slechts 5691 punten en zit daar mee ver van de WK-limiet (6000 punten) af.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 46