Danilo di Luca houdt stand Olympische nominatie voor mountainbiker Bart Brentjens Martijn Maaskant wint op indrukwekkende wijze etappe PZC Dinsdag 29 mei 2007 41 Riccardo Ricco pakt de winst in zware bergetappe. door Marc van Veen TRE CIME Dl LAVAREDO - De Italiaan Riccardo Ricco heeft zondag de vijftiende etappe van de Ronde van Italië gewonnen. De renner van Saunier Duval arriveerde op Tre Cime di Lavaredo in gezel schap van zijn land- en teamge noot Leonardo Piepoli aan de streep. Danilo di Luca behield, ondanks enkele aanvallen op zijn positie, de roze leiderstrui. De vijftiende etap pe was vooraf al bestempeld tot de mooiste en zwaarste van de ronde. Zondagochtend begonnen 146 ren ners aan de klus van Trento naar Tre Cime di Lavaredo, waar nog een slotklim wachtte. Daarvoor moesten de Passo di San Pelligri- no, de Passo di Giau en de Passo Tre Croci beklommen worden. Na 21 kilometer gingen al 22 cou reurs in de aanval. Onder hen Ric co en Piepoli, die later de eindzege verdeelden. Ook Michael Rasmus sen van de Raboploeg meldde zich aan het front in de eerste groep, die na 93 kilometer 4 minuten en 30 seconden voorsprong had op de eerste achtervolgers met de dra ger van de roze trui Danilo di Lu ca. Op de top van de Passo di Giau waren er nog vier renners in de spits van de wedstrijd overgeble ven, onder hen Piepoli en Ricco. Op 1.20 volgde Eddy Mazzoleni, die zondag de grootste uitdager van Di Luca zou worden. Bij de laatste beklimming leek Mazzoleni de roze trui over te nemen van Di Luca, maar hij kwam zichzelf op de in nevel gehulde bergflanken hard tegen. Di Luca slaagde er in het gat in de slotkilometers weer aanzienlijk te rug te brengen. Hij kreeg in eerste instantie enige hulp van Damiano Danilo di Luca behoudt zijn lei dende positie in de Ronde van Italië. De renner gaat de slot- week in met een voorspromg van bijna twee minuten. Cunego, die later alsnog flink moest passen. Di Luca heeft in het algemeen klas sement Eddy Mazzoleni als grote concurrent gekregen. Zaterdag in de door Stefano Garzelli gewon nen veertiende rit zat de Mazzole ni ook al van voren toen de klasse mentsleider het op weg naar Berg amo moeilijk had. Di Luca verloor toen 38 tellen op Mazzoleni, die zondag nog eens bijna anderhalve minuut van zijn achterstand afsnoepte. Di Luca gaat de laatste week van de Giro in met een voorsprong van 1 minuut en 51 seconden op Mazzoleni. Van daag staat de zestiende etappe op het programma. De rit gaat van Ag- ordo naar het Oostenrijkse Lienz. foto EPA Daniio di Luca had het zwaar in de vijftiende etappe. Nederlander heeft zijn vierde Spelen in het vizier. OFFENBURC - Bart Brentjens heeft zijn vierde Olympische Spelen in het vizier. De Nederlandse moun tainbiker, olympisch kampioen-in 1996 in Atlanta en winnaar van brons in Athene, eindigde zondag als elfde in de tweede wereldbeker wedstrijd van het seizoen. Daarmee voldeed hij aan de eis van NOCNSF om een keer bij de eerste twaalf te finishen. Brentjens moet nog wel vormbehoud gaan tonen. De wedstrijd in Offenburg werd gewonnen door de Frans man Julien Absalon, voor zijn land genoot Cédric Ravanel en de Zwit ser Flückiger. Brentjens had na bijna 40 kilometer ruim zeven mi nuten achterstand op de winnaar. Rudi van Houts eindigde als 23e. Van Houts reed sterk maar werd teruggeworpen door een lekke band. Hij reed vervolgens van de 70e naar de 23e plaats. In het we reldbekerklassement leidt Absalon met 450 punten. Brentjens bezet de 19e plaats met 107 punten. Jörg Jaksche is de eindwinnaar in Circuit de Lorraine. HAYANGE - jörg Jaksche heeft het Circuit de Lorraine gewonnen. De Duitser uit het team Tinkoff won zondag de vijfde en laatste etappe, over 158 kilometer tussen Metz en Hayange. De Spanjaard Gonzalo Ramirez eindigde op 52 tellen als tweede. In het eindklassement had laksche een voorsprong van iets meer dan een minuut op de jonge Rabocou- reur Martijn Maaskant, die zater dag op indrukwekkende wijze de vierde rit naar zich had toegetrok ken. Maaskant was toen mee met een ontsnapping van achttien man, van wie er drie overbleven. De Nederlander, die vorige week de eindzege in Olympia's Ronde net misliep, was van dat trio de sterkste in de sprint. De Rus Vladimir Karpets schreef zondag de 87e editie van de Ronde van Catalonië op zijn naam. De ze vende en laatste etappe van de rit tenkoers uit de ProTour, tussen Lloret de Mar en Barcelona, lever de een zege op voor de Spanjaard Samuel Sanchez. Karpets bleef in het eindklassement de Australiër Michael Rogers en de Rus Denis Mentsjov uit de Raboploeg voor. In het eindklassement bedroeg de voorsprong van Karpets op Rogers 40 tellen. Laurens ten Dam was de beste Nederlander in de eindrang schikking op de negende plaats. Lisenko verbetert record kogelslingeren MOSKOU - Tatjana Lisenko heeft haar eigen wereldrecord kogelslin geren verbeterd. De 23-jarige Rus sin slingerde de kogel zaterdag tij dens wedstrijden in Sotsji naar een afstand van 78 meter en 61 cen timeter. Dat was ruim verder dan haar oude record (77,80). De juiste afstand werd pas gisteren vrijgege ven. De jury moest op de aanvan kelijk gemeten afstand (78,67) een correctie toepassen. Tom Boonen start in Ronde van België BRUSSEL - De Belgische renner Tom Boonen start morgen in de Ronde van België. Boonen brak half mei tijdens een training de grote teen van zijn rechtervoet en kwam daarna niet meer in wed strijden in actie. „Ik ben nog wel wat achter met mijn trainingen, maar met het oog op mijn voorbe reidingen op de Ronde van Frank rijk is het belangrijk dat ik weer wedstrijdritme krijg." Bradley McGee mist Tour de France PARIJS - De Australische wielren ner Bradley McGee moet ook dit jaar de Ronde van Frankrijk aan zich voorbij laten gaan. De 31-jarige tijdritspecialist, win naar van de proloog in de Tour van 2003, ondervindt nog steeds te veel last van zijn rug. Hij onder gaat waarschijnlijk binnen afzien bare tijd een operatie. Hij hoopt in het najaar alsnog topfit zijn ren tree in het peloton te maken. Europa Cup voor hockeysters Den Bosch BAKOE - De hockeysters van lands kampioen Den Bosch hebben voor de achtste keer de Europa Cup I veroverd. De ploeg van trai ner Herman Kruis won gisteren in Bakoe in Azerbeidzjan in de finale met 2-1 van het Engelse Leicester. De mannen van Bloemendaal ver overden brons tijdens het toernooi om de Europa Cup I. De ploeg won maandag op het eigen veld met 6-2 van Reading. Boogerd kampt met botvliesontsteking RIJSWIJK - De knieklachten van Mi chael Boogerd komen voort uit een botvliesontsteking aan de bui tenkant van het gewricht. De 35-ja- rige renner uit het team van de Ra bobank keerde vrijdag terug van de Ronde van Catalonië, waar hij donderdag de strijd had gestaakt. Boogerd kreeg in de zwaarste rit van de ronde weer last van de bles sure. Jan Ullrich raakt verder in het nauw BERLIJN - De Belgische soigneur lef D'hont heeft tegenover 'Bild am Sonntag' verklaard dat hij Ian Ull rich indertijd hoogstpersoonlijk een keer een epo-injectie heeft ge geven. In een telefoongesprek met het NOS-radioprogramma Langs de Lijn ontkende hij zondag ech ter zelf doping bij Ullrich te heb ben ingespoten. Wel gaf hij min of meer aan dat de Duitser zelf epo injecteerde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43