Sport Wemeldinge Sandy den Exter laat de hoofdprijs in Axel Mesu laat ware gezicht zien WPZC Dinsdag 29 mei 2007 39 Vlissinger benut prima omstandigheden op circuit Wemeldinge. door Herman Heuvink coes - Motorcrossers Dave de Jon ge uit Heinkenszand en Rinus van de Ven uit Vlissingen wonnen het hoofdnummer bij clubwedstrijden in Rilland (zaterdag) en Wemel dinge (gisteren). Lag de baan in Rilland er zaterdag nog wat stoffig bij, dankzij de re gen was het circuit van Wemeldin ge perfect. Nog nooit was er zo snel gereden. Er werd niet officieel met rondentijden gewerkt maar Giel van de Ven wist dat zijn zoon wel tien seconden van zijn record had afgehaald. In Rilland was in de 250/500 cc Da ve de Jonge uit Heinkenszand een klasse apart. In de eerste manche boden Arno Ruttinger en Erik van de Wekken de meeste tegenstand. Ruttinger kwam in de tweede manche niet meer aan de start. Hij was tijdens de training ten val ge komen en begon daar later last van te krijgen. Nu bleef Roel van den Bergen het dichtst in de buurt. In de klasse 125CC deed Joeri van de Stee het met een tweede plaats uitstekend. De Honda-coureur uit Yerseke moest alleen Erik Koote voor laten gaan. Mark Boot uit Burgh- Haamstede kon niet laten zien wat hij in zijn mars heeft. Zijn motor kende ontstekingspro blemen. In Wemeldinge was meer te bele ven. Rinus van de Ven won in de zwaarste klasse beide manches. Da ve de Jonge, de winnaar van Ril land, beet zich vast in de KTM-coureur uit Vlissingen. Toen Van de Ven in de tweede manche onderuit schoof, leek het span nend te worden. Iedereen ging er eens helemaal voor staan. De Jonge, die een wat mindere start kende, leek de lei- Dave de Jonge wint motorcross- wedstrijd in Rilland. Twee dagen later verslaat Rinus van de Ven Dave de Jonge op het circuit van Wemeldinge. ding over te nemen. Tot een echte confrontatie kwam het echter niet, want de crosser uit Heinkenszand kende geen geluk. Een lekke voorband dwong hem tot het minderen van vaart. Hij werd derde, want loeri van Liere stak hem in het zicht van de finish nog voorbij. Het is een gegeven dat als een klas- bak als Rinus van de Ven aanwe zig is, het niveau stijgt. Het heeft er alle schijn van dat iedereen zich aan zijn rijden wat optrekt. In de klasse 125 cc werd Twan van Liere winnaar. Hij behaalde even veel punten als de Brabander Rin- nie van de Linden die hij in de eer ste manche had voor moeten laten gaan. Zijn winst in de tweede man che was echter van doorslaggeven de betekenis. Van Liere: „In de eerste manche kwam ik ten val bij het dubbelen van achterblijvers. Ik kon snel weer overeind komen maar ik kreeg de viertakt niet zo snel meer aan de praat." In de tweede manche had hij een wat mindere start maar wist toch snel wat aansluiting te krijgen. „Ik had er met de start toch liever wat dichterbij gezeten. Tegen het eind liep ik nog wel wat in, maar ik had graag nog even met mijn broertje Joeri een robbertje wilen vech ten." De broers Van Liere vinden het prachtig als ook Van de Ven mee doet. Twan van Liere: „Sommigen hebben liever dat hij niet meedoet omdat hij eigenlijk voor ons alle maal te sterk is. Maar dat vind ik onzin. Hij is een Zeeuw en daarbij wordt het niveau toch wat opge trokken. We gaan dankzij hem alle maal beter rijden." Bij de veteranen was oud zijspan- crossbakkenist Kees den Dekker in Wemeldinge de sterkste. De Bevel ander wist beide manches win nend af te sluiten, telkens voor My- kel van de Goor. „Dit zijn hele goede wedstrijden om wat ritme op te doen.", vertel de Den Dekker na afloop. Ik doe mee bij de KNMV aan endurowed- strijden en in de proeven komt wat crosservaring heel goed van pas. Zege bodybuilder Aart van de Gruiter goes - Arnemuidenaar Aart van de Gruiter heeft in Den Haag de NAC Holland bodybuildingwed strijd bij de masters in de A- klasse gewonnen. De zege van Van de Gruiter (42) is een opsteker in de voorbereiding op het WK in Malta en het EK in Frankfurt. Hij is samen met Sou burger Aziz Bozkurt uitgenodigd voor het WK, 9 juni op Malta. Het EK wordt op 16 en 17 juni in Frank furt gehouden. Nieuwe overwinning Van Lare in triatlon sint laureins - Krap een week na het behalen van de 15e wereldtitel won Terèse van Lare de Boeren- kreektriatlon in het Belgische Sint Laureins. Op de kwarttriatlon werd de Sluisse vierde overall en won ze het klassement bij de mas ters. Tijdens de prijsuitreiking werd van Lare gehuldigd voor het behalen van haar 15e wereldtitel. Tweelingzusjes Nijpjes heersen in dresuur om Top Dressuur. door Lucien Roelandt AXEL - In de Masters, het hoofd nummer van het jaarlijks interna tionaal concours van de ruiterclüb Axel, was Sandy den Exter met Pas- adoble de beste. De Grote Prijs van de Stad Axel werd voor de der de keer op rij een prooi voor Ilyo de Loos met Nadir. De Masters werd weliswaar door de Noord-Bevelandse Sandy den Exter gewonnen, de prijs bleef in Zeeuws-Vlaanderen. De amazone uit Kortgene rijdt het paard voor Wim Huis uit Axel. Na vier man ches verraste Han Wattel met Mo- rentes met een blanco strafblad. In de barrage bleef Wattel weer fout- 's-Gravenpolder naar kwartfinale dambeker huissen - Het damviertal van PWG 's-Gravenpolder heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de nationale beker. Na de 5-3-zege op bekerhouder RDC bleek het duel met RDC 2 een makkelijke opgave. Martijn Rentmeester, Andres van den Berge, Jan van de Weteringh en Arjo Kousemaker wonnen allemaal: 8-0. In de kwart finale op is Meurs/Denk en Zet, met onder andere Bennie Pro voost, de tegenstander. Toernooizege voor Sam van 't Westende arnhem - Judoka Sam van 't West ende (Sportinstituut de Korte) heeft met grote overmacht het KAN-toernooi in Arnhem gewon nen. De vijftienjarige Vlissinger wist al le vijf partijen in de klasse tot 60 kilo bij de semi-aspiranten (tot 17 jaar) met een vol punt (ippon) te winnen. loos. De tot in de tenen geconcen treerd Sandy den Exter stuurde de tienjarige merrie sneller en fout loos naar de overwinning. Met een overtuigende overwin ning in de Rabo Top Dressuur Zuid mocht Chantal Nijpjes met U've Got It terugkijken op een droomdebuut op Zi-niveau. De amazone uit Middelburg stuurde de zesjarige ruin naar 64.71 pro cent en eindigde daarmee met straatlengte voorsprong op de con currentie. Met haar tweede plaats handhaafde Sandra van der Bijl zich met Oxbow in de top van het klassement. Daniëlle van der Sandy den Exter verslaat Han Wattel in barrage van hoofdnum mer van de springwedstrijden in Axel. Chantal en Jessica Nijpjes zijn het sterkst in de dressuur. Verrassingen in koppeltoernooi kwadendamme - In de eerste ron de van het driebanden-koppeltoer- nooi in Kwadendamme verrasten lean Paul de Kraker/Patrick Vas- seur en Arjo Hollestelle/Wim de Kok. Eerstgenoemden versloegen met het fraaie gemiddelde van 1.125 het thuiskoppel Nico Peeters/Iaap Ha- meling. Hollestelle/de Kok verwe zen met 1.222 als gemiddelde Bas de Zeeuw/Dick de Kubber naar de herkansing. Successen voor Vlissingse boksers goes - Bokser Quincy Tuhuleruw uit Vlissingen is Nederlands kam pioen geworden bij de aspiranten in de klasse lichtweltergewicht (tot 64kg). Hij versloeg Jouye Kui ten uit Eindhoven met 18-15. Clubgenoot Noah Mahdi plaatste zich voor de finale in het bantam- gewicht (tot 54kg) door Yasin Li- koglu met 24-13 te verslaan. Schee eindigde met de Fries Udo als derde. Chantal Nijpjes had er geen spijt van dat ze op het laatste moment had besloten om met de Demo craat-zoon te staren..Wegens een stevige verkoudheid heb ik U've Got It drie weken niet kunnen trai nen. Ik heb nog even getwijfeld of ik hem wel zou meenemen. Maar hij liep heel fijn." In de klasse Z2 heersten de twee lingzusjes Jessica en Chantal Nijp jes. Daarbij toonde lessica zich af getekend de beste. Met een score van 68.09 procent stuurde ze Hexa gons Replay naar het oranje ere- lint en Hexagons Razani met 67.94 procent naar de tweede plaats. Chantal eiste met Hexagons Unchain en Hexagon's Ustinov met 63.09 procent de gedeelde der de plaats op. Middelburgse renner verrast met zege in Zeeland Classic. door Wim de Vos heinkenszand - Een feestje met barbecue en dan nog even door zakken. Het leek geen ideale voor bereiding van Dennis Mesu op de Zeeland Classic, een wielerwed strijd voor 'vrije renners', met start en finish in Heinkenszand. De Middelburgse coureur was za terdag na bijna 120 kilometers ech ter de snelste van een kopgroep van vier en sloot daarmee een te genvallend voorseizoen succesvol af Dennis Mesu had zich behoorlijk wat voorgesteld van dit wielersei- zoen. In de trainingsritten presteer de hij goed met een overwinning en een paar ereplaatsen. Maar zo dra de eerste wedstrijden er wa ren, slaagde Mesu er niet in een platte prijs bij elkaar te rijden. „Ik had een weekje griep en daardoor kon ik niet trainen. Of dat nu de reden is dat het plotseling minder ging, ik weet het niet. Het liep in ieder geval niet meer", vertelde de winaar zaterdagavond in Heinkens zand. „Hopelijk is dit het einde van de malaise", zei Mesu, die heel de wedstrijd attent had gereden en er ook bij was toen met nog ruim dertig kilometer te rijden er een kopgroep van drie man ontstond. 'Ik had een weekje griep. Hopelijk is dit het einde van de malaise' Kees van de Zande uit Sint-Wille- brord ging er als eerste vandoor, ge volgd door Dennis Mesu. „Ik dacht meteen 'dat zou weel eens iets op kunnen gaan leveren'. Voor al toen ik omkeek en ook Maarten Goeree zag komen. Ik heb toen te gen Van de Zande gezegd op hem te wachten want met hem erbij zouden we meer kans hebben", al dus Mesu over de beslissing. Johnny van der Klooster miste de slag. De grote favoriet uit Lewe- dorp hoefde maar even op de pe dalen te gaan staan of de rest van het peloton was paraat om zijn tempoversnelling te neutraliseren. Toch leek het erop dat het mis zou gaan met de vlucht van de leiders. Dat was op het moment dat Goe ree lek reed. „Dat was behoorlijk balen. Ik voelde me net als vorige week in Noord-Beveland erg sterk en had het idee dat we vooruit konden blijven", aldus Goeree, die Mesu en Van de Zande moest la ten gaan. Daarna liep het verschil met de groep terug en konden Fonny Kint en de onbekende Koos Zut uit Heerhugowaard nog aansluiten. Mesu liet er daarna geen twijfel over bestaan wie de rapste van het karwei was. Fonny Kint werd tweede. ©Husqvarna HUSQVARNA TRACTEERT HUSQVARNA R145/SV Een makkelijk te bedienen, zelf rijdende motormaaicr mei variabele snelheid en uilersl robuust stalen maaidck. Drie maaisysiemcn iirécn; mulchen, opvangen en eventueel uitworp. 5pk/ 44cm maaibrccdte. Tijdelijk mei een seizoen g'.ihs hoogwaardige Aspen 4-takt brandstof Aspcn bevat vrpwcl geen schadelijke stoffen als benzeen, tolueen en zwavel en heeft een zeer schone vcibranding. Gebruik van Aspcn is beter voor uw gezondheid, het milieu en uw '.aspen-benelux.nl/actie of vraag uw Husqvanui dealer om de aclievaorwaardcn. 449,- Kijk op C.F.Tuintechniek - krabbendijke H.J.van der Gun - oudenbosch Fa. Rovem LMB - terneuzen Riemens Mechanisatie BV - ijzendijke/koewacht hoogerheide - M.L. Slijpservice roosendaal - Kerstens Voeten wouw - Machielse DHZ 's heer hendrikskinderen - A.D. van Gilst www.husqvarna.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41