De Jonge en Van de Ven snel in Zeeuwse tennistitel Vincent Kommers Dertig renners naar koers in Axel Toernooiwinst Hekhuis/Bosters Lokerse start met vijfde plaats 38 Dinsdag 29 mei 2007 PZC W Deelnemers in de clubklasse nemen in Rilland de springschans. foto Willem Mieras Vincent Kommers werd districtskampioen bij de jongens tot en met 12 jaar dankzij een zege op Dylan van der Hout. foto Wim Kooyman AXEL - Het kermiscriterium van Axel krijgt vanavond ruim dertig renners aan het vertrek. Het is een aantal waar het plaatselijke wieier- comité tevreden mee is. In eerste instantie zag het er naar uit dat de teller op amper twintig vooringe schreven coureurs zou blijven staan maar de laatste dagen heb ben verschillende Belgen aangege ven ook van start te willen gaan. „Er hebben nog meer Belgen toe gezegd te komen, maar zij wach ten op toestemming van de Bel gische wielerbond. We hebben dus goede hoop dat er nog renners bij komen", aldus Adrie Schaalje, de oud-coureur die dit jaar het se cretariaatschap op zich heeft geno men. Bij degenen die hebben ingeschre ven bevinden zich twee Axelse coureurs: Ralph Schaalje en Pa trick Cornelissen. Daarnaast zal Jimmy de Bruijn uit Sint-Jansteen na een maandenlange afwezigheid van de partij zijn. Verdere deelna me is er onder meer van de Zeeuwen John van de Vreede, Paul Jeremiasse, Pieter Israël, Niek Rentmeester, Danny Schaut, Mi chel Rommers en Jacco Ringel- berg. De wedstrijd voor de eliten en beloften gaat om 19.30 uur van start. De afstand bedraagt 70 kilo meter. OOST-SOUBURG - Jeroen Hekhuis en Robin Bosters van de organise rende schaakklub Souburg hebben het jaarlijkse doorgeefschaaktoer- nooi gewonnen. Met overmacht bleef het duo de Goesenaren Rem- co van de Braak en Louis Nieuwen- huijse voor. Derde werd het duo Rogier van Gemert/Ronald Steijn. Terwijl de favorieten punten mor sten tegen de minder ingeschaalde teams, bleven Hekhuis en Bosters foutloos. Alleen de winnaars van vorig jaar, Van de Braak en Nieu- wenhuijse, konden aardig bijbe nen. De onderlinge confrontatie werd echter gewonnen door de Souburgse outsiders. In de elfde ronde werd pas een punt ver speeld en dat zei genoeg over de blakende vorm van het tweetal. SINT ANTHONIS - Beachvolleyballer Timko Lokerse uit Dishoek eindig de met zijn nieuwe partner Bart Bolsterlee in de eerste wedstrijd van het seizoen op eredivisie-ni veau als vijfde. Quinten van de Vrie en Wouter de Steur kwalificeerden zich in het toernooi in Sint Anthonis ook voor de eredivisie, maar verricht ten een dag later op het hoogste ni veau geen grote daden. Hetzelfde gold voor de Goese broers Meij- boom. Ze kwalificeerden zich voor de eredivisie, maar moesten een dag later strijden tegen degradatie. Speler uit Kapelle steekt er met kop en schouders bovenuit. door Sven Bakker TERNEUZEN - Een verrassing kon het niet worden genoemd. Tennis ser Vincent Kommers werd giste ren in Terneuzen Zeeuws kam pioen in de categorie tot en met twaalf jaar. In de eindstrijd tegen Dylan van den Hout boekte Kommers een de gelijke overwinning: 6-3 6-3. „In het begin van de partij ging het nog wel even gelijkop, maar ik had eigenlijk wel verwacht dat ik zou winnen", verklaarde de 12-jarige winnaar uit Kapelle. In de halve fi nales had Kommers eenvoudig (6-3 6-0) afgerekend met Jonas Pa- tist, nadat zijn eerste partij al in 6-1 en 6-0 was geëindigd. Die ge bruikte hij meer als een training spot: „In het begin van het toer nooi was ik nog wat dingen aan het uitproberen, maar als je een maal in de finale staat, kan dat na tuurlijk niet meer." Vincent Kommers staat vierde op de Nederlandse ranglijst tot en met twaalf jaar. Hij bezit kwalitei ten die niet vaak voorkomen in het jeugdtennis. „Ik ben een aan vallend ingestelde speler. Dat is moeilijk om je tegen te wapenen. Alleen de topdrie van Nederland is nog net iets te vast." In de categorie tot en met veertien jaar won de als eerste geplaatste Ruud Martens, terwijl Kenny de Rooij er zoals verwacht met de ze ge een leeftijdscategorie hoger van door ging. Bij de meisjes werden Laurelle van Tilburg en Milou Flo- hil tot Zeeuws kampioen ge kroond. Van Tilburg, afkomstig uit Arnemuiden, deed dat in de cate gorie tot en met twaalf jaar en de Oostkapelse Flohil was veruit de beste tot en met veertien jaar. Bij de meisjes tot en met zestien jaar haalde de als tweede geplaatste les- ke Boeding de eindzege binnen. Afgelopen weekeinde werd de eer ste speeldag afgewerkt bij de dis trictscompetitie voor gemengde teams. In de hoofdklasse is De Schelde uit Vlissingen één van de favorieten. In Clinge tegen Ga- me'78 werd de eerste overwinning in de wacht gesleept: 5-1. Het team van MLTC is eveneens een gegadigde voor de titel. De Middelburgers zegevierden in Schoondijke met 5-1 tegen Gravel- steps.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 40