Sport Achtste poging Arnemuiden Veere slaat opnieuw in slotminuten toe en plaatst zich voor eindstrijd nacompetitie 3 6 I Dinsdag 29 mei 2007 PZC Strafschoppen nekken RIA in promotierace GOES - RIA W is promotie naar de derde klasse van het zondagvoet bal misgelopen. De ploeg uit West- dorpe versloeg Dosko met ï-o en poetste daarmee de 3-2-nederlaag in Bergen op Zoom weg. In de strafschoppenserie ging RIA alsnog onderuit. Dennis van Leeu wen zag de zesde strafschop ge stopt door invallerdoelman Tinus Glerum. Becht met LRC de hoofdklasse in TERNEUZEN - Jean Philip Becht blijft actief in de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal. De uit Terneu zen afkomstige verdediger verruilt Kozakken Boys voor LRC. De club uit Leerdam promoveert als kampioen van de eerste klasse C naar het hoogste amateurni veau. Becht (26) speelde eerder voor Terneuzense Boys, NAC en Kloetinge. De laatste drie jaar speelde hij in Werkendam. Zes spelers Goes naar Patrijzen 'S-HEERENHOEK - Vierdeklasser Pa trijzen weet zich voor komend voetbalseizoen verzekerd van de komst van zes spelers van Goes. Jasper Huisman keert terug bij de club uit 's Heerenhoek. Met hem komen Paulus Wagemakers, Rick de Punder, Ibrahim Eluarichi, Fer ry Bordui en Trung Tran naar de vierdeklasser, die bij de KNVB een verzoek heeft ingediend om in 4A te worden ingedeeld. Promotie Nivo Sparta na goal in verlenging GOES - Nivo Sparta speelt volgend seizoen in de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal. De ploeg uit Zalt- bommel, drie jaar geleden nog der deklasser, versloeg Voorland in een beslissingsduel. In de verlen ging scoorde Theo van Geffen de 1-0. Nivo Sparta kwam dit seizoen uit in de eerste klasse, waarin ook Oostkapelle en Terneuzense Boys speelden. Sterker WHS laat langs Apollo'69 SINT ANNALAND - De eerste ont moeting in de driekamp, het duel tussen WHS en Apollo'69, leverde zaterdag een 2-1-overwinning op voor WHS. Pas in de 84e minuut maakte Matthijs Bruijnzeel de win nende treffer voor de derdeklasser. Apollo'69 kwam na via John de Jonge op 0-1. WHS, dat nogal wat kansen onbenut liet, kwam via Pa trick van Schetsen in de 32e mi nuut langszij. Na rust moest WHS lang wachten op de 2-1. Promotiedroom Luctor na penalty's voorbij GOES - Luctor is uitgeschakeld in de tweede ronde van de nacompe- titie in de vierde klasse. De ploeg verloor gisteren op eigen veld met 3-1 van Hontenisse nadat het vorige week in Zeeuws-Vlaan- deren met 2-0 gewonnen had. In de strafschoppenserie was Honte nisse veel doeltreffender. Arbiter Dorsman telde in totaal 26 minuten bij, waardoor Hontenisse in de 111e minuut 1-3 kon scoren. Peter Bil speelde zaterdag zijn laatste wedstrijd voor Arnemuiden 1. Hier wint hij een kopduel van een speler van Meerkerk. foto Ruben Oreel FC Dauwendaele strandt in het zicht van de haven. door René van Stee VEERE - Veere speelt net als vorig seizoen de finale van de nacompe titie om een plek in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. De ploeg bereikte de eindstrijd door in de tweede ronde Dauwen daele uit te schakelen. Veere won zaterdag thuis met 3-2, terwijl de heenwedstrijd ook al een 2-1-over- winning opleverde. De tegenstan der in de finale is aartsrivaal Serooskerke. Net als in Middelburg sloeg Veere toe in de laatste minuten van de wedstrijd. In de 82e minuut kwam een afgeslagen bal uit een corner voor de voeten van laatste man Giacomo Wattel. Zijn verwoesten de uithaal bracht de 2-2 op het sco rebord. Vijf minuten voor het ver strijken van de officiële speeltijd kon René Michel Gerritsen alleen op Dauwendaele-keeper Remco van Wijngaarden afgaan en de 3-2-eindstand aantekenen. Dauwendaele speelde zaterdag een veel betere wedstrijd dan vorige week. Vooral in de eerste helft was het veldspel van de Middelburgers beter dan dat van Veere. Ook qua felheid troefden zij hun tegenstre vers voortdurend af Dat resulteer de in de 30e minuut in een ver diende i-o-voorsprong. De bal be landde bij linksachter Guus Toornstra. Hij speelde Christian Kiala aan die zich behendig vrij speelde en doeltreffend kon afwer ken. Veere was de eerste helft ei genlijk alleen gevaarlijk met scho ten uit de tweede lijn. Vlak voor rust had de ploeg toch succes. Een afgeslagen'bal uit een onterecht ge geven corner werd door Theo van Tatenhove voor het doel gebracht. Wilco de Keuning kon het speel tuig raken, waarna de bal via de rug van Gert-Jan van Leiden in het doel belandde. Dauwendaele-trainer Gérard de Nooijer rekende scheidsrechter IJ- pelaar zijn foute beslissing zwaar aan. Want niet alleen werd vol gens hem zijn ploeg ernstig bena deeld, ook zou Wilco de Keuning bij het Veere-doelpunt hands heb ben gemaakt. „Als die goal niet valt, ga je met een voorsprong de rust in. Dan liggen de zaken in de tweede helft helemaal anders", al dus een teleurgestelde trainer. Zijn elftal wist in 53e minuut voor de tweede keer op voorsprong te ko- ppi Veere heeft zich geplaatst voor de finale van de nacompetitie van de derde klasse van het za terdagvoetbal. De ploeg versloeg FC Dauwendaele met 3-2. men door Jorrit Schuurman. Niet veel later had Abdulqadir Ahmed de 3-1 op zijn schoen. Het slotak koord was echter voor Veere, dat alsnog een 3-2-overwinning uit het vuur sleepte. Giacomo Wattel verheugt zich op de confrontatie met Serooskerke. Hij acht zijn ploeg kansrijk. Maar dan moet het elftal wel beter spe len. „De echte scherpte en concen tratie waren er om onverklaarbare redenen niet. We gaven ook te veel ruimte weg. Dat moet volgen de week dus beter." Veere-FC Dauwendaele 3-2 (1-1): 30. Christian Kiala 0-1, 44. Gert-Jan van Lei den 1-1 (eigen doelpunt), 53. Jorrit Schuurman 1-2, 82. Giacomo Wattel 2-2, 87. René Michel Gerritsen 3-2. Gele kaar ten: Joran Moes, Jordy van Bunderen en Abdulquadir Ahmed (allen Dauwendaele), Wilco de Keuning (Veere). Scheidsrech ter: J. IJpelaar (Kaatsheuvel). Aantal toe schouwers: 200.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38