Meer recht slachtoffer Twee Terneuzenaren komen om bij ongeval Grote drukte op eerste pinksterviiegshow Midden-Zeeland 3 en 6 Dinsdag 29 mei 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 124 - los rummer 1,30, zaterdag 1,85 Generaal pardon is genereus en erger dan gedacht 14° HET WEER: O Bewolkt Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 ARNEMUIDEN - Vijftienduizend mensen hebben de eerste vliegshow op vliegveld Midden-Zee- Dat is de helft meer dan vliegvelddirecteur Peter Ceysen had verwacht. foto Rubel Oreel land bij Arnemuiden op eerste pinksterdag bezocht. pagina 21: met zes-G in je zetel geperst Nederlanders willen referendum EU-verdrag DEN HAAG - De meeste Nederlan ders willen dat wederom een refe rendum wordt gehouden over een mogelijk nieuwe EU-overeen- komst zoals de grondwet. Twee jaar geleden zei 63 procent van de kiezers 'nee' bij het referendum over de Europese grondwet. Ook is een meerderheid tegen uitbrei ding van de EU met Turkije. 'hu111 Mil Generaal pardon asielzoekers, beter laat dan nooit reageer op www.pzc.nl wasoi mm Toerfietsers zijn een gevaar op de weg 74% WÊÊÊÊÊ 26% EN Zeeland: 2, 3, 15 t/m 21; Beurs: 11; Buitengebied: 12 en 13; Agen da: 23; Cultuur: 24 en 25; Weer: 26; Strips: 27; Sport 29 t/m 51; Te levisie: 54 en 55 Medische gegevens over gevolgen van misdrijf ook in het strafdossier. door Floor Ligtvoet DEN HAAG - Slachtoffers van een misdrijf krijgen meer rechten in de rechtszaal. Binnenkort mag een slachtoffer of zijn nabestaanden naast het spreekrecht ook stukken, zoals medische gegevens over de schade, toevoegen aan het strafdos sier. Verder hebben zij het recht om processtukken als getuigenver klaringen, verklaringen van de ver dachte en bevindingen van agen ten in het onderzoek, te lezen. Een ruime Kamermeerderheid stemt in met de wet die slachtoffers meer rechten geeft. In de nieuwe wet ligt ook het recht op een tolk verankerd. Slacht offers van ernstige misdrijven (waar meer dan acht jaar gevange nisstraf op staat) kunnen verder een gratis advocaat krijgen als de schadevergoeding niet in de straf zaak maar via een civiele rechter moet worden afgehandeld. Tevens wordt het Openbaar Ministerie verplicht er de voorkeur aan te ge ven om zaken waarbij slachtoffers met aantoonbare schade zijn geval len, uitgebreid te behandelen. Voor de PvdA, de WD en het CDA gaat de wet nog niet ver ge noeg. Zij eisen dat de Staat de toe gewezen schade van slachtoffers voorschiet, zodat de zaak voor hen daarmee snel is afgehandeld. Het Centraal Justitieel Incasso Bureau moet vervolgens het geldbedrag op de dader verhalen. Zo wordt voorkomen dat nabe- Slachtoffers van een misdrijf krijgen meer rechten in de rechtszaal. Het past in de trend de belangen van slachtoffers steeds zwaarder te wegen. staanden van iemand die bijvoor beeld is vermoord, jarenlang maan delijks een klein bedrag op hun bankrekening krijgen overgeschre ven, legt PvdA-Kamerlid Wolfsen uit. „Die overschrijving herinnert mensen telkens aan de gruwel daad." Het CDA wil dat de Staat al leen de schade van ernstige ge weld- of zedendelicten voorschiet. De Kamer dringt verder aan op een regeling waarbij alle slachtof fers, en niet alleen die van de gro tere misdrijven, van de voortgang van de vervolging, de rechtszaak en eventuele straf en vrijlating op de hoogte worden gehouden. foto Wim Kooyman Twee spelers van Terneuzense Boys zijn verongelukt. door Wout Bareman en Karei Pleunis TERNEUZEN - De Zeeuwse voetbal wereld heeft dit weekeinde ge schokt gereageerd op de dood van twee spelers van de w Terneuzen se Boys. Arjen Oostdijk (23) en Jef frey Donze (23) uit Terneuzen kwamen in de nacht van vrijdag op zaterdag om het leven bij een eenzijdig ongeval op de Reuzen- hoeksedijk, net buiten Terneuzen. De personenauto raakte net na middernacht van de weg, ramde enkele bomen en kwam tot stil stand in een sloot. Bestuurder Ar jen Oostdijk was op slag dood. Inzittende Jeffrey Donze, die uit de auto werd geslingerd, werd met zware verwondingen per trauma helikopter naar het Universiteits Ziekenhuis in Gent overgebracht, waar hij enkele Uren later over leed. Het bericht van het overlijden van de twee Terneuzenaren riep niet alleen veel emoties op bij leden van hun voetbalvereniging Terneu zense Boys, maar in de hele Zeeuwse voetbalwereld. Het bestuur van de club opende di rect een condoleanceregister op de website. Daarop betuigden enkele honderden mensen hun medele ven. Op de plaats van het ongeval wer den de afgelopen dagen veel bloe men neergelegd. Spelers van Terneuzense Boys wer den zaterdag in de kantine van de club opgevangen. Gezamenlijk hebben spelers en technische staf daarna de plaats van het ongeval bezocht. De politie onderzoekt de mogelij ke oorzaak van het ongeval. Op de Reuzenhoeksedijk geldt tijdelijk een snelheidslimiet van 30 kilome ter per uur in verband met werk zaamheden in de polder. De politie is ook op zoek naar een mogelijke getuige van het ongeval. Het gaat om een man, die rond het tijdstip van het ongeval in de richting van Terneuzen liep. Hem wordt verzocht zich te melden op het politiebureau aan de Rose- gracht in Terneuzen of telefonisch contact op te nemen. pagina 2 en 3: dood twee jonge spe lers schokt Zeeuwse sportwereld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1