Vlissingen loopt uit voor markten de kijkkamer Auto gestolen na woninginbraak Ringrijders van Gapinge en Oostkapelle promoveren Multifocale perfectie Ontspannen zien op alle afstanden Hoe actief bent u als u slaapt? Hastens 7^ w pzc Dinsdag 29 mei 2007 1 9 zoutelande - Op vakantiepark Kustlicht aan de Westkapelseweg even buiten Zoutelande is in de nacht van zondag op maandag een Duitse personenauto gestolen. De wagen werd meegenomen nadat de dieven eerst in het vakantiehuis hadden ingebroken en de autosleu tels hadden gestolen. De gestolen auto is een zwarte Seat Leon met een Duitse kenteken. Ook in een ander vakantiehuis in Zoutelande is diezelfde nacht ingebroken. Uit die woning, op Duinpark Boule vard, is eveneens een sleutelbos weggehaald. Daar bleef het echter bij. De sleutels zijn niet gebruikt om een auto te stelen. DIS 8c THAT Langstraat 11-13 Markt 73 4374 AN Zoutelande 4331 i i. Middelburg 0118 - 566003 0118 - 650151 Pinkstermarkt bewijst behoefte aan activiteit op de boulevard. door Maurits Sep vlissingen - Weliswaar de aller eerste Pinkstermarkt, maar de der de bijzondere markt in Vlissingen binnen twee maanden tijd en toch was het weer erg druk. En dan moet de Midzomernachtmarkt nog komen. Als het aan de Stichting Speciale Markten Zuidwest-Nederland ligt, vinden volgend jaar weer een Paas- en Pinkstermarkt plaats. Of dat mag, hangt af van de gemeen te. Die gaat de ervaringen evalue ren voordat daarover een besluit wordt genomen. De gevoelens over de Pinkster markt zijn duidelijk beter dan die over de Paasmarkt. Met Pasen was vooral het parkeren een probleem. Ook omdat de gemeentelijke par keerkelder in de Fonteyne niet open was, konden veel mensen moeilijk een plek vinden. Van die les is geleerd. Zondag was de Fon- teynekelder wel open en met bord jes op de invalswegen werden be zoekers daarop gewezen. De kelder heeft vrijwel vol gestaan, zegt eve nementenambtenaar F. Borgs. Toen halverwege de middag het toch druk werd met parkeerders, is bovendien het parkeerterrein van de Schelde achter de Aldi opengesteld. Parkeerwachters hebben wel ge controleerd op de Kenau Hasselaar straat en daar boetes uitgedeeld. Dat moest wel, omdat die straat de route is voor hulpdiensten en de vluchtroute als de boulevard is af gezet, legt Borgs uit. „We moeten een evenwicht zoeken tussen gast vrijheid en veiligheid. We hebben vooraf ook nog de belijning op straat verbeterd en extra borden ge plaatst. Als je dan nog fout par keert, houdt het op." Borgs schat dat de Pinkstermarkt door 20.000 tot 25.000 mensen is bezocht. Dat waren er iets meer dan op de Paasmarkt. Wethouder In tegenstelling tot op de Paas markt was De Fonteynekelder zondag wel open. Daardoor de den zich geen parkeerproblemen voor op de Pinkstermarkt. E. Walrave, die de markt opende, ervoer 'een bijzonder ontspannen sfeer'. „Het was prettig druk. Het voorziet echt in een behoefte." Dat constateert ook woordvoerder N. Kerkhof van de Stichting Spe ciale Markten Zuidwest-Neder land. „Met de Paasmarkt, de De Ruyter Jaarmarkt en deze Pinkster markt hebben we drie markten in korte tijd georganiseerd. Toch is er steeds veel belangstelling. Zowel bij Zeeuwen als toeristen." Op de Midzomernachtmarkt, ook op de boulevard, op de eerste vrij dag van augustus zal het nog druk ker worden, voorspelt Kerkhof Hij was overigens zeer te spreken over de medewerking van de gemeen te. „Die was echt beter dan met Pa sen." door onze correspondent Marlies Lampert oostkapelle - De spanning bij de eersteklaswedstrijd ringrijden in Oostkapelle afgelopen zaterdag zat meer in de vraag 'wie gaan er de graderen?' dan 'welk drietal pro moveert?'. Na vijf beurten kreeg Gapinge 4 de groene sjerp uitge reikt als teken van het leiderschap en die koppositie behielden ze zon der enige moeite tot het eind. Halverwege de wedstrijd stonden de thuisrijders van Oostkapelle I op een tweede plaats met één ring voorsprong op Zoutelande I. 's Middags liep Oostkapelle nog verder uit op Zoutelande 1 en hield die tweede plaats keurig vast. Gapinge 4 met 86 van de 90 rin gen en Oostkapelle I (83 ringen) zien we volgend jaar terug in de ereklas. Na twintig beurten stonden Aagte- kerke II, Gapinge 6 en Zuid-Beve land I met gelijk aantal ringen on deraan in de wetenschap dat de twee onderste drietallen degrade ren naar de tweede klas. De Zuid-Bevelanders raakten als eer sten steeds verder achterop. Pas in de laatste beurt viel de beslissing en kwam Aagtekerke II één ring achter (72) op Gapinge 6 (73), wat betekent dat zij met Zuid-Beve land (68 ringen) mee degraderen naar de tweede Klas. Michiel loziasse van Oostkapelle en Paul van den Broeke van Gapin ge staken als enige alle dertig rin gen. In een korte kamp stak lozias se de 26 millimeter en werd voor de derde keer in zijn carrière per soonlijk kampioen van de eerste klas. De bijbehorende beker, date rend uit 1966, is nu zijn eigendom. Agenda ringrijden: Dinsdag 29 mei ringrijden 'Derde Pinksterdag' in Koudekerke op het Dorpsplein, 7.30 tot 18.00 uur; in Nieuwiand, Achter de Kerk, 8.00 tot 17.00 uur; in Oostkapelle in de J. de Pourckstraat, 8.00 tot 17.30 uur; in Souburg op het Oranjeplein, 8.30 tot 17.00 uur. Evenementenambtenaar van Vlissingen F. Borgs schat dat de eerste editie van de Pinkstermarkt op de Vlissingse boulevard door 20.000 tot 25.000 men sen is bezocht. Dat waren er iets meer dan op de Paasmarkt. foto Ruben Oreel passie voor brillen Segeersstraat Middelburg T 674004 zondag en maandag gesloten Wilt u ook multifocale brillenglazen waarvan u nauwelijks merkt dat u ze draagt? Dat is echt mogelijk dankzij Relaxed Vision van Carl Zeiss. Relaxed Vision is een digitaal meetsysteem dat niet alleen uw sterkte maar ook uw persoonlijke meetgegevens direct verwerkt in hightech Zeiss brillenglazen. Storende visuele afwijkingen worden zo tot een minimum beperkt en kijkgebieden optimaal afgestemd aan uw ogen én uw kijkgedrag. Kom vrijblijvend langs of maak een afspraak en ontdek de mogelijkheden van ontspannen zien. Van uw slaap bent u zich niet bewust, maar van het resultaat des te meer. Uw nacht is van invloed op uw dag. Als uw nachten goed zijn. hoeveel beter zullen uw dagen dan zijn? since 1852 Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17a (naast Kids Factory) Breda Meer informatie: bel 0900 - 225 0 225

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 19