Zorgen voor natuur en elkaar PM VosüatHp Ruit ingegooid Zelf eenvoudig digitale tv installeren? Thuis in.... Hypotheken Verzekeringen Pensioenen w pzc Dinsdag 29 mei 2007 1 7 middelburg - Een 22-jarige vrouw uit Middelburg is zaterdag gearres teerd omdat ze een straatsteen door de ruit van een woning heeft gegooid. De politie vermoedt dat relationele problemen de oorzaak zijn. De vrouw gooide de steen even voor negen uur 's avonds door de ruit van een huis in de Adriaen Lauwereyzstraat in Middelburg. Een 25-jarige man die met zijn kin deren naast het huis stond, kon op tijd opzij stappen en de steen ont wijken. Daardoor raakte niemand gewond- Kijk naar televisie die bij u past: www.vergelijkdtv.nl DELTA\ llll RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg j Tel.: 0118-615151 www.donrisicobeheer.nl Middelburger bestolen door groep jongens middelburg - Een groep van ze ven jongens heeft in de nacht van zaterdag op zondag een achttien jarige man uit Middelburg be roofd. Volgens de politie omsingel den de jongens de Middelburger op de Vlasmarkt. Een van hen haal de de portemonnee en de mobiele telefoon uit de broekzak van het slachtoffer. De portemonnee werd aan hem teruggegeven, de telefoon namen ze mee. De overvallers zijn richting Plein 1940 weggegaan. Amsterdammer gepakt voor vechtpartij westkapelle - Een 28-jarige Am sterdammer is zondagochtend ge arresteerd omdat hij volgens de po litie de aanstichter was van een vechtpartij in een horecagelegen heid in Westkapelle. Daarbij raak te een meisje gewond aan haar ge zicht. Haar neus en gebit raakten beschadigd. De vechtpartij vond plaats tijden een feest. Over de aanleiding van het gevecht tastte de politie giste ren nog in het duister. Man gearresteerd voor vernieling winkels middelburg - Vernieling en balda digheid. Dat waren de redenen voor de politie om zondagochtend even na zes uur een 22-jarige Oost-Souburger aan te houden. De man had in de Nieuwe Burg in Middelburg met een voorwerp te gen winkelpanden geslagen. Ook in Vlissingen en Oost-Sou burg zijn diezelfde nacht vernielin gen aangericht. In de Vlissingse Jan Vermeerlan is een ruit ver nield, op het Oranjeplein in Oost-Souburg is graffiti op ramen en muren van een supermarkt ge spoten. Voor deze vernielingen is niemand opgepakt. Vrouw (80) gewond na aanrijding met fietser vlissingen - Een tachtigjarige vrouw uit Vlissingen is zaterdag middag gewond geraakt toen zij op haar scootmobiel werd aangere den door een fietser. De vrouw reed om tien voor half een op de President Rooseveltlaan op het fietspad. Toen een fietser uit de andere richting haar raakte, botste de vrouw tegen de stoep en viel. Ze liep een diepe wond in haar hand op en moest op de huis artsenpost worden behandeld. Ook haar scootmobiel ging kapot en start nu niet meer. De fietser is doorgereden zonder zich bekend.te maken. Vijfhonderd scouts op dertigste editie van Zeeuws Water Kamp. door Maurits Sep veere - „Ha, mijn maat van vroe ger!" Theo Scheele slaat Herman Heijliger op de schouder. Ze zien elkaar weer op het scoutcentrum langs het Veerse Meer in Veere, waar zaterdag het dertigste Zewa- ka begon. Het Zeeuws Water Kamp is begin jaren zeventig mede opgezet door Heijliger. Hij coördineerde de eer ste kampen. Die heetten toen nog niet Zewaka, en bovendien deden er ook landverkenners als Scheele aan mee. Maar dat klikte niet met de zeeverkenners, waarvan Heijli ger er een was. Pas toen de zeever kenners zich losmaakten en voor zichzelf een kamp organiseerden, ontstond het Zewaka. Dat afgelopen weekeinde dus voor de dertigste keer plaatsvond. Ruim vijfhonderd waterscouts van de Admiraliteit Zeeuwse Stromen (Zeeland en Bergen op Zoom) de den eraan mee. Allemaal jonge gas ten van tussen de 10 en 18 jaar, ui teraard met leiders van iets tot heel wat ouder. Niet zo oud als Heijliger (72) en Scheele (77). Zij zijn slechts op uit nodiging vanwege het jubileum aanwezig. Maten van vroeger im mers, maar ook nog van nu. „We zien elkaar nog zeker zes keer per jaar. We zijn allebei lid van de vrienden van de scouting. Die ko men vaak bij elkaar", vertelt Heijli ger. „Kletsen en een borreltje." Beide kijken met zichtbaar plezier naar de honderden zeeverkenners. Die eerst keurig opgesteld rond het centrale terrein de officiële opening door commissaris van de koningin Peijs meemaken („Karla Karla Karla bedankt!"). En dan en thousiast in hun vletten stappen om het eerste spel te gaan spelen: naar posten rond het Veerse Meer varen waar ze steeds een opdracht moeten uitvoeren. „Het spel begint bij de lange stei ger", legt een leider van de Vlis singse Scheldezwervers aan de zee verkenners van zijn groep uit. „Trek wel allemaal een zwemvest aan, want er staat een stevig wind je. En hou er rekening mee dat het kan gaan regenen." De vletten hebben toepasselijke na men. Een stel verkennertjes stapt 'Trek wel allemaal een zwemvest aan, want er staat een stevig windje.' manmoedig in de Bakvis; een bootje vol meiden heet Fortuna. Bij het afduwen van de wal ont staat direct een bijna-botsing van vijf vletten. Maar al snel zijn ze al lemaal vertrokken. Heijliger steekt zijn trots niet on der stoelen of banken. „Het spel van de zeeverkenners gaat door, dat zie je. Ik vind het ook zeer de moeite waard voor de jeugd. Ze le ren bij scouting te zorgen voor de natuur, voor elkaar. Wij proberen er zelfstandige mensen van te ma ken." Zelf begin hij in 1945 op zijn elfde als padvinder. Als landverkenner nota bene, bij de inmiddels opge heven groep Phoenix. Later ging hij bij de Scheldezwervers. Maar dat Heijliger op het Scoutcen trum Veere zulke prachtige tijden kon beleven met de Zewaka's komt dan weer door die landver kenner van Scheele. Hij immers was betrokken bij de bouw van het scoutcentrum. „Ik heb die te gels hiervoor nog gelegd." Hij kijkt Heijligers eens aan en grapt se rieus: „Zonder elkaar hadden we het niet gered." En dan is het genoeg geweest. Het is al ruim na twaalven, tijd om op te stappen. „Dit is een kamp voor de jeugd." De waterscouts die dit weekeinde deelnamen aan het Zeeuws Water Kamp varen met hun vletten naar posten rond het Veerse Meer, waar ze steeds een opdracht moeten uitvoeren. foto Ruben Oreel www.pielvoskamp.nl MIDDELBURG - BREEWEG 17 Tel. 0118-613187

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17