Vrij baan voor nieuwe wijk bin makelaar M2Makelaars.nl Kritiek op bussluis Axel Handtekeningenactie voor paden in Axelse bos werpt vruchten af Multiculturele middag valt in de smaak bij De WipWap z PZC Zaterdag 26 mei 2007 33 Gemeente Hulst wil overeenkomst sluiten met ontwikkelaars. door Harold de Puysseleijr HULST - Na twee jaar van onder handelingen kan de gemeente Hulst eindelijk het pad effenen voor de aanleg van een nieuwe wijk van zo'n zeventig woningen in de omgeving van de Aïda in Sint Jansteen. De procedure heeft zo lang ge duurd omdat er twee kostbare be- drijfsverplaatsingen nodig zijn om ruimte te maken voor de woning bouw. Daarnaast verhuist de mu ziek- en de schuttersvereniging met haar accommodatie van de Tragel naar de Wilhelminastraat. Panagro Vastgoed Ontwikkeling en AM Wonen zijn de projectont wikkelaars van de nieuwe woon wijk in Sint Jansteen. Loonbedrijf Inghels wordt ver plaatst naar de rand van het bedrij venterrein Hogeweg. Garagebedrijf Van Putten zal volgens de gemeen te waarschijnlijk nieuw bouwen nabij de Australiëweg, naast Gara ge Casteels. De schutters en de muzikanten van Sint Jan krijgen een nieuw clubgebouw op het terrein dat grenst aan de uitbreiding van ten nisclub Smash. Verder moet de parkeerruimte in de omgeving worden uitgebreid. Er moeten veertig - tot vijftig extra parkeer plaatsen worden aangelegd. Na de verhuizing van de twee verenigin gen blijft er op het terrein aan de Wilhelminastraat een lap grond van ruim tweeduizend vierkante meter over. De gemeente wil die verkopen aan iemand die er een bedrijfje wil vestigen dat niet al te veel verkeer aantrekt. Volgens wethouder Paul Weemaes (Ruimtelijke Ordening) zijn voor de nieuwe woonwijk twee schets ontwerpen gemaakt. Weemaes zegt dat de gemeente het alterna- Het college van burgemeester en wethouders van Hulst wil concre te stappen zetten voor een nieu we woonwijk en bedrijfsverplaat- singen in Sint Jansteen. tief waarbij de huidige speeltuin aan de Aïda binnen de nieuwe wijk wordt verschoven de beste op lossing vindt. Gezien eerder pro test van de buurt tegen de aanvan kelijk geplande verdwijning van de speeltuin, wil Weemaes daarover echter opnieuw met de bewoners praten. Zij hebben volgens de wet houder het laatste woord. Het stappenvoorstel van het colle ge van burgemeester en wethou ders om de nieuwe woonwijk mo gelijk te maken, komt donderdag 7 juni voor advies aan de orde in de vergadering van de raadscommis sie Ruimte. De commissie vergadert die dag vanaf 19.30 uur in het stadhuis te Hulst. T7a axel - Overheden meten bij het aanleggen van verkeersvoorzienin- gen met twee maten. Dit meent Axelaar Siem van Hoeve, die bij de Axelse stadsraad zijn beklag deed over de bussluis aan de Hulster- weg. „In het kader van de Ruit moest er ineens een bussluis ko men, om het hardrijden en het ve le sluipverkeer tegen te gaan. Sinds dien is het kommer en kwel en het ergste is, dat waterschap en ge meente de oren dichtstoppen voor vragen, ideeën en problemen. Dat stoort me gigantisch", zei Van Hoe ve. Na klachten legde de wegbe- heerder (waterschap) een rooster in de sluis, zodat nu iedereen er ge woonweg overheen kan rijden. Dat doen ze nu allemaal met een heleboel herrie. Van Hoeve ergert zich eraan, dat even verderop aan de Eerste Verkorting wel allerlei maatregelen zijn genomen, zoals de weg afsluiten en toelaten van al leen bestemmingsverkeer. door Gino van den Broecke axel - De handtekeningenactie van enkele inwoners uit Axel voor de aanleg van verharde paden in het bos lijkt vruchten af te wer pen. De gemeente zal kijken hoe zij aan de wens van vele Axelaren kan voldoen om het bos toeganke lijker te maken. Momenteel staat de teller op bijna tweeduizend handtekeningen en blijkt een groot deel van de Axel aren het initiatief te ondersteunen. Ook wethouder Co van Schaik zei het een prima initiatief te vinden, al plaatste hij wel kanttekeningen bij alle initiatieven. „Het bos wordt ook gebruikt voor andere doeleinden dan wandelen alleen, zoals hardloopwedstrijden en fiets- cross. Daarvoor zijn ook onverhar de paden nodig. Maar we gaan ze ker kijken of we niet een tussen weg kunnen vinden, want ook de groep mensen met een handicap moeten de mogelijkheid krijgen om een wandeling door het oude en nieuwe bos te maken uiteraard. Het zou wel erg barbaars zijn om daar de ogen voor te sluiten." Het moet volgens de wethouder dan wel breder worden bekeken, dan alleen het Axelse bos. „Zo zijn er tal van plaatsen in de gemeente, die onder de loep moeten worden genomen om de toegankelijkheid te vergroten", aldus de wijkwet houder. Tijdens de wandelvierdaagse liep de route ook deels door het bosge bied. Rolstoelers konden dus niet mee over de paden. Boekenmarkt voor hulp Kenia in Heikant heikant - Op Eerste Pinksterdag, zondag 27 mei, vindt er in Heikant een grote boekenmarkt voor Kenia plaats in dorpscentrum 't Heike aan de Julianastraat. De markt duurt van 10.00 uur tot 14.30 uur. De markt biedt allerlei soorten boeken tegen hele aantrekkelijke prijzen. Het betreft kinderboeken, literatuur, romans, detectives, sportboeken, tuinieren, reisboe ken, stripverhalen, etc. De boekenmarkt is een samenwer king van het Stuikerscomité met de Hulster Stichting Buru Nyakwe- re Nederland (SBNN). De op brengst van de boekenmarkt komt ten goede aan het onderwijs in het Keniaanse werkgebied van SBNN. Mensen die boeken af willen staan voor de boekenmarkt kunnen con tact opnemen met Albert Stallaart (06-14328340) of met SBNN via info@sbnn.nl Opnieuw straffen voor stel na verkeersgeweld den haag - Een stel (zij 22, hij 30) uit Terneuzen heeft in hoger be roep bij het Haagse gerechtshof op nieuw werkstraffen opgelegd ge kregen wegens verkeersgeweld op de Traktaatweg in Terneuzen. De vrouw werd veroordeeld tot 180 uur werkstraf en een voor waardelijke rijontzegging van zes maanden. De man kreeg 240 uur werkstraf naast een voorwaardelijke celstraf van een halfjaar opgelegd. Ergernis op de weg had ertoe ge leid dat twee auto's waren gestopt in een parkeerhaventje. Hetgeen uitliep in fysiek geweld tussen de verkeersdeelnemers. IBmP TERNEUZEN - Er waren koekjes uit Albanië en hap jes uit Denemarken. Een vijfde van de kinderen van kinderdagverblijf De WipWap in Terneuzen is van een andere cultuur, schat leidster Rita de Mul in. Het idee om een multiculturele spelletjesdag te houden, lag dan ook voor de hand. Aan de ouders werd gevraagd om hapjes te maken, zo dat de bezoekers letterlijk van een andere cul tuur konden proeven. foto Wim Kooyman Schouwersweg 7 f*f q m Maandag Heinkenszand I I Z2 II 2e pinksterdag tel.: 0113 561482 zijn wij geopend www.binnenuit.nl U - l 10.00 - 17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 81