Zeeland bol van feestmuziek en OPEN ZONDAG Westdorpe wacht veelzijdig spektakel Residence met zorg Lentemarkt Voor hetzelfde geld 28 extra tv-zenders? i Z pzc Zaterdag 26 mei 2007 31 www.landgoedrijckholt.nl morgen van 13.00 -16.00 uur in Geersdijk op Noord-Beveland Kijk naartelevisie die bij u past: Pui I. themulti-utltltyco www.vergelijkdtv.nl v Ook 'i Compani's Circusism' treedt op bij Scheldejazz in Terneuzen. westdorpe - De ambitie van het comité dat de Graafjansfeesten or ganiseert is groot. Binnen afzienba re tijd moet het dorpsfeest zijn uit gegroeid tot het culturele evene ment van Zeeuws-Vlaanderen. De eerste drie dagen van juni is er in het dijkdorp behoorlijk wat te doen. Vrijdag 1 juni wordt begon nen met Kreekrock. Zes bands zor gen voor een avondvullend pro gramma vol stevige muziek. Zater dagochtend staat de rommel- en verenigingenmarkt op het pro gramma met theatergroep De Kip van Troje en De Dekzwabbers. Voor de jeugd is er verder een ta lentenjacht. In de avonduren staan optredens geprogrammeerd van The Volvo Sluts, 2-tones, the Road en Dexter. Zondag 3 juni staan de kunsten centraal. Zo is er een kunstmarkt, een poëziemanifesta tie, ballet en muziek. Gewonde man gered met heli uit Saeftinghe emmadorp - Een gewonde man uit Eindhoven is donderdagmid dag door een reddingshelikopter uit Koksijde gered uit het Verdron ken Land van Saeftinghe. Hij kon niet meer op eigen kracht uit het natuurgebied komen. Omdat het slachtoffer zich op een hoger gele gen plek in Saeftinghe bevond kon de helikopter daar Tanden zodat de hulpverleners het slachtoffer kon den oppikken. De man is vervol gens naar het ziekenhuis in Ter- neuzen gebracht. Hulst staat bouwkavels aan Glacisweg toe hulst - De gemeente wil aan de Glacisweg in Hulst twee bouwka vels vormen op een gedeelte van de eerder aangekochte tuin van de erven De Koek. Monumentenzorg en de oudheid kundige kring hebben volgens het college geen overwegende bezwa ren tegen de vorming van de bouwkavels. Eerder wilde het colle ge van B en W ter plekke een par keerterrein aanleggen. De buurt bewoners waren daar tegen. Raad maakt Sluise plannen niet concreter sluis - De Sluise gemeenteraad heeft het projectenboek vastge steld. In het boek zijn ruim twin tig grote en kleinere plannen - van Waterdunen en het ontwikkelings plan Cadzand tot het opzetten van een 'imagoloket' - opgenomen. Of hoe en wanneer de plannen wor den uitgevoerd, is nog niet vastge legd. Tot leedwezen van WD'er J. Provoost, die liever had gezien dat de raad direct een aantal plannen handen en voeten had gegeven. Canisiusschool houdt fancy fair in Zuiddorpe zuiddorpe - Basisschool Canisius in Zuiddorpe houdt vrijdag 1 juni op het schoolplein een fancy fair. De markt, een initiatief van de ouderraad, begint om 16.30 en ein digt rond 20.30 uur. Er zijn ver schillende activiteiten, waaronder een wedstrijd spijkerbroekhangen, sjoelen en spijkers slaan. Voorts draait het rad van fortuin, is er een veiling en is er een terras. De op brengst van de fancy fair is be stemd voor de ouderraad en de or ganisatie van activiteiten. Politie pakt overvallers uit Terneuzen op terneuzen - De Zeeuwse politie heeft de afgelopen dagen drie men sen uit Terneuzen opgepakt. Het drietal wordt verdacht van een overval op een bewoner van de Ro zenstraat in Terneuzen. Het betreft twee mannen van 22 en 23 jaar en één vrouw van 19 jaar. De overval vond vrijdagoch tend 6 april plaats. Om tien over elf werd een mannelijke bewoner van een woning aan de Rozen straat opgeschrikt door het drietal. Zij stonden bij hem aan de voor deur en bedreigden hem met een wapen. De man rende de straat op en schreeuwde om de politie. Een buurtbewoner die dat hoorde, bel de het alarmnummer. De politie kon, eenmaal gearriveerd in de Ro zenstraat, echter geen spoor van het drietal vinden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 79