Zeeland PZC Lonink is op zoek naar hersenen GtoenRik 2e Pinksterdag geopend! Raad wast eindelijk poldervarkentj es ZEEUWS-VLAANDEREN 40 en 41 29 37 Vijf generaties binnen de honderd Wedstrijden paardentrek Eensgezind De kracht van wind een dag gevangen in kunstwerken Danker Jan Oreel geeft zwart-wit Zeeland een natuurlijke blos Zaterdag 26 mei 2007 Tip? redtern@pzc.nl Drie gemeenten willen toekomstvisie voor Zeeuws-Vlaanderen. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo nink van Terneuzen begint samen met zijn collega's van Hulst en Sluis een speurtocht naar verstan dige mensen, die na de zomer een Zeeuws-Vlaamse denktank moe ten bemensen. De nieuwe adviesgroep moet ge meentebestuurders helpen een ge degen toekomstvisie voor de regio te ontwikkelen. Het idee van een Zeeuws-Vlaamse denktank voor vi sieontwikkeling bestaat al langer. Lonink opperde de instelling van zo'n orgaan al kort na zijn aantre den als burgemeester. Vorig jaar be landde het idee in het collegepro gramma. Nu, een jaar later, wordt een en ander daadwerkelijk opge pakt. Lonink: „De zoektocht moe ten we deze zomer beginnen. Kan didaten zijn nog niet benaderd. We gaan op zoek naar personen met specifieke deskundigheden, die wonen in de streek of er affini teit mee hebben. Het moeten men sen zijn, die niet actief zijn in het politiek-bestuurlijk veld. Een zeke re onafhankelijkheid werkt verfris send bij de ontwikkeling van vi sies en mogelijke beleidssugges ties", aldus Lonink. De instelling van een denktank moet volgens de Terneuzense burgemeester niet worden gezien als reactie op een tekortkomend bestuur in de drie gemeenten. „Als bestuurders zijn we collegiaal bezig zaken die de ra den willen uit te voeren. Vaak ge- Na de zomer moet de denktank aan zijn werk beginnen. Deskun digheid wordt nadrukkelijk ge zocht buiten het poiitiek-bestuur- iijke veld, belooft Lonink. beun dit projectmatig en daardoor kijken wethouders niet altijd over de grenzen van die projecten heen. Een 'overall-visie' ontbreekt nog wel eens en ook wordt niet al tijd even strategisch gehandeld", al dus Lonink. De Zeeuws-Vlaamse 'hersenclub' moet de gemeenten suggesties aan reiken op het gebied van acquisi tie, promotie en economische ont wikkelingen en zij kan ook ideeën aandragen voor ruimtelijke orde ning en het opkrikken van het voorzieningenniveau. Tussen de gemeenten zijn inmiddels afspra ken gemaakt over ambtelijke on dersteuning. Sluis zorgt voor acqui sitie en promotie, Terneuzen is het economisch trekpaard en Hulst doet voorlopig niets. Die ge meente heeft voorlopig eerst haar ambtenaren nodig om intern za ken op orde te krijgen. Lonink: „Hulst heeft zelf capaciteit nodig. Dat wil niet zeggen dat Hulst de in tergemeentelijke samenwerking laat varen. Dat is niet het geval. Op het gebied van belastingheffing en promotie blijft Hulst samenwer ken met de andere twee gemeen ten. En ik sluit niet uit dat Hulst op termijn ambtelijke steun ver leent aan de denktank." f» TERNEUZEN - Niet dat het uniek is, maar het blijft wel heel bijzonder. In het Terneuzense woonzorg centrum Bachten Dieke zaten gistermiddag even vijf generaties uit één familie bij elkaar. Vorige week maakte de geboorte van Nikki die vijf in vrouwelijke lijn vol. En dus moest Nikki aan bet overgrootmoeder De Putter worden getoond. Op de foto dochter Nikki Donze, moeder Wendy Donze (30), oma Rina Verhelst (50), overgroot moeder Tanny de Blaey (73) en betovergroot moeder Hebrina de Putter (98). foto Wim Kooyman GroenRijk Goes en GroenRijk Middelburg zijn geopend van 10.00 - 17.00 uur SLUIS - De gemeenteraad van Sluis stemde deze week in met de aan koop van drie leegstaande varkens stallen in het buitengebied van Oostburg. De varkensstallen kosten 4,7 mil joen euro. Dat bedrag ontvangt de gemeente terug van Brugse Vaart, in ruil waarvoor de golfclub een hotel en 35 bungalows mag bou wen. De voltallige raad was uiterst tevreden dat het college een bank garantie van Brugse Vaart heeft binnengesleept. Alleen de PvdA stond nog even stil bij de dreigende 'verstening' van het Oostburgse poldergebied, waarvoor een woordvoerder van natuurbeschermingsvereniging 't Duumpje waarschuwde. Ook de sociaaldemocraten vonden het uit eindelijk toch belangrijker dat in tensieve veehouderijen definitief buiten de deur worden gehouden. EEDE - De Paardentrekwedstrijden worden dit pinksterweekeinde voor de tiende keer gehouden aan de Verlorendorpweg in Eede. De trekkerbehendigheidswedstrijd begint vanmiddag. De winnende tractorbestuurder van vorig jaar, Emiel van Bellegem, verdedigt zijn titel. In de avonduren viert Eede feest tijdens een grootschalige bar becue. Het hoogtepunt van het feest vindt morgenmiddag vanaf twee uur plaats. Dan komen de trekpaar den in de arena, met deskundig commentaar van de IJzendijkse dierenarts Pol van de Vijver. Zoals gewoonlijk prijst de organisatie deelnemers 'uit binnen- en buiten land' aan om te laten weten dat er ook deelnemers uit aangrenzend Vlaanderen naar Eede komen. De finales staan om vier uur op het programma, 's Avonds treedt Dan ny Brendo een paar keer op. Maan dagmiddag, tweede pinksterdag, wordt ter afsluiting een plaatselij ke wielerronde gehouden. Tip? redactie@pzc.nl Op het kantoor in Terneuzen zwaaien twee chefs eensgezind de scepter. Zij zijn als een twee ling. Een voorbeeld? Toen het ve le werk hen onlangs wat boven het hoofd groeide, stapten zij bei de resoluut naar hun huisarts. De diagnose was voorspelbaar: even afstand nemen van het werk en een pilletje voor de pep. Een weekje later gingen zij welge moed weer aan de slag. Broeder lijk en elkaar waar nodig onvoor waardelijk steunend. Hun solida riteit was een voorbeeld voor al le collega's, die vertederd toeke ken hoe de twee op gezette tijden vanaf de tweede verdieping af daalden naar de begane grond, waar de één een sigaret opstak; de ander, die niet eens rookt, trouw aan zijn zijde. Gisteren had de eén pijn aan de onderrug. De ander snelde 'oe met een kus sentje, dat hij liefdevol aanbod. Hij had onlangs aezelfde kwaal. GroenRijk Goes Nieuwe Rijksweg 2d 0113-223359 GroenRijk Middelburg Mortierebouievard 2* 01 18-470400

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 77