Zeeland Geen museum Sint Anna Zeeuwse juweeltjes bin Snel onderzoek naar opslag van springstof bij bedrijf in Veere Zes orkesten naar taptoe Goes Knuffelen tijdens geboortefeest M2Makelaars.nl Panta Rhei staat er weer SPZC Zaterdag 26 mei 2007 3 3 ZIERIKZEE - Knuffelen met lammetjes, beschuit met muisjes eten en loten of het nieuwe geitje jouw naam krijgt. Het kon gistermiddag tijdens het geboortefeest op kinderboerderij De Punt in Zierikzee. De veestapel werd verrijkt met drie lammetjes, twee geiten en een ezel. Eén geiten moeder is hoogzwanger maar weigert tot dusver mee te werken aan het geboortefeest, dat door ongeveer honderd mensen werd bezocht. Zij do neerden enkele tientallen euro's voor een nieuwe stal. Projectontwikkeling Zeeland bracht een che que van 1500 euro. foto Marijke Folkertsma door Emile Calon VEERE - De gemeente Veere moet met spoed onderzoeken of de op slag van springstof door Jowenko wel veilig genoeg gebeurt. Het ministerie van Vrom dringt al sinds 2004 aan op dat onderzoek. Het heeft zelfs al enkele malen ge dreigd dat het zelf zal ingrijpen. Dat is tot nu toe niet gebeurd. Het bewuste bedrijf slaat spring stof op in zijn pand aan de Kanaal- weg Oostzijde bij Veere. Binnen een straal van vierhonderd meter staan echter kwetsbare gebouwen. Volgens de nieuwste regels van het ministerie van Vrom mag dat niet. Om die reden moet er een nieuwe milieuvergunning voor het bedrijf worden afgegeven. Voor het zover is moet wel precies worden onder zocht wat het bedrijf nu wel en niet mag. Zo'n risicoanalyse kan volgens wet houder J. Bostelaar alleen maar ge beuren door onderzoeksinstituut TNO. Dat bedrijf vroeg twee jaar geleden nog 15.000 euro voor zo'n onderzoek. De wethouder hoopt dat het de prijs nu niet al te zeer is verhoogd. „Want het is hoe dan ook veel geld." Sinds 2001 zit jowenko in Veere. Destijds voldeed het bedrijf aan al le richtlijnen. Die zijn echter naar aanleiding van de verschillende onderzoeken naar de vuurwerkramp in Ensche de aangescherpt. De wethouder heeft nog geen idee hoelang het duurt eer het onder zoek door TNO is afgerond. WESTKAPELLE - De Zeeuwse dracht inspireert en bindt de kunstenares sen Els Burgers-Boone en Gerjan- ne Wiersum-Huisman. Zij expose ren tijdelijk in museum Het Polder huis in Westkapelle. Zeeuwse sieraden zijn een inspira tiebron voor de mini-pasteltekenin gen van Burgers-Boone en de mo derne sieraden van Wiersum-Huis man. Zowel de schilderijtjes als de kralenkettingen, hangers, armban den en broches zijn te koop. De expositie 'Zeeuwse juweeltjes, verleden en heden' laat ook oude werktekeningen zien, die rond 1900 door goudsmeden werden ge bruikt voor het vervaardigen van de originele streeksieraden, zoals stikken, knoppen, krullen, bellen, kralen en sloten en la. De tentoon stelling is gisteren geopend en duurt tot en met 29 juli. GOES - De Stichting Goes Promotie krijgt 17.500 euro subsidie van de gemeente om een taptoe te organi seren. De stichting haalt op 8 sep tember zes grote orkesten met in totaal 350 muzikanten naar Goes. Zij geven 's avonds op de Grote Markt een gezamenlijk concert. Overdag zorgen zij voor kleinere optredens op drie plekken in de stad: rondom de Stenen Brug, de Vlasmarkt en bij het Gasthuis aan de Oostwal. Het evenement kost circa 40.000 euro. Een deel van he" geld moet van sponsors komen. Voormalig raadhuisje grensdorp verkocht aan hoogste bieder. door Frank Gijsel SLUIS - De meerderheid van de ge meenteraad van Sluis heeft geen boodschap aan de wens om het voormalige raadhuisje van Sint An na ter Muiden als expositieruimte te behouden. Handtekeningen van de meeste inwoners van het kunst zinnige grensstadje en een laatste inspraakreactie van de actiegroep 'Stadhuisje in goede handen' mochten niet baten. De coalitie fracties, op P. Loonen van Helder Zeeuws na, bleven mét het college van mening dat de raad vorig jaar juni heeft gekozen voor de ver koopmethode die de hoogste op brengst garandeert. Een motie van C. van de Vijver (WD) haalde het daarom niet. De liberale inwoon ster van Sint Anna wilde graag be reiken dat het stadhuisje ook in de toekomst als expositieruimte en museum kan worden blijven ge bruikt. Sluis bewaart zodoende haar cultureel erfgoed en doet tege lijkertijd de inwoners van het ka rakteristieke grensplaatsje, regiona le kunstenaars en tienduizend jaar lijkse bezoekers een plezier, be toogde Van de Vijver. Zij stelde dat er nogal wat is af te dingen op de verkoopprocedure. De culturele en toeristische waarde van het ge bouw wordt volgens Van de Vijver te grabbel gegooid voor een moge lijke meeropbrengst. „Er is duide lijk sprake van onbehoorlijk be stuur, want er was afgesproken dat de culturele functie behouden bleef" Volgens Van de Vijver is ook in strijd met de cultuurnota en het bestuursakkoord gehan deld. Het huidige gebruik van het stadhuisje draagt bij aan de leef baarheid van de kern, omdat het UI Burgemeester wil niets weten van 'onbehoorlijk bestuur'. Het college heeft alle democratische mogelijkheden benut en de raad is zelf verantwoordelijk. regelmatig zorgt voor levendigheid en bedrijvigheid op het histori sche marktpleintje. De exposities trekken zo'n tienduizend bezoe kers per jaar. Van de Vijver ver weet wethouder C. Bolijn dat ze verkeerde informatie aan de raad verstrekte toen ze meldde dat de opgestarte procedure niet meer stil was te leggen. De wethouder trok het boetekleed aan. Burgemeester Sala bestreed de aantijgingen van Van de Vijver ten stelligste. Hij stel de dat de raad zelf verantwoorde lijk is voor de keuze en verkoop van het raadhuisje. Volgens Sala zijn alle democratische mogelijkhe den benut en is de Gemeentewet geen geweld aangedaan. VLISSINGEN - Niemand die Panta Rhei nog over het hoofd kan zien. Vlissingen-blauw kleurt het pand, dat van verre zichtbaar is. De strandtent is dit weekeinde weer open. Nog geen twee maanden ge leden brandde het strandpaviljoen op de Nolledijk af De kliko's die ertegenaan stonden, waren in brand gestoken. De maand erna was er een van bellen, regelen, bel len, regelen, bellen. „Ik was blij toen dat voorbij was", zegt eige naar Willem-Jan Buijs. Toen werd het keihard werken aan het tweedehands strandpaviljoen, dat in tweeënhalve dag was gezet. „De muziekinstallatie is geweldig. Die hebben we kunnen kopen van wat het benefietconcert heeft opge leverd", vertelt vriendin Monique Vink. „Wij hadden nooit durven dromen dat Panta Rhei precies zou voelen als vroeger. Alleen die kliko's, die zijn vervangen door containers." Schouwersweg 7 Q Maandag Heinkenszand 1 e 11 2e pinksterdag tel.: 0113 561482 zijn wij geopend www.binnenuit.nl L, IL 10.00 - 17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 75