vervolging is innerlijke vrijheid OPEN ZONDAG Terreinwagenfeest i Résidence met zorg Lentemarkt Voor hetzelfde geld 28 extra tv-zenders? inter mm m borg WÊm, s PZC Zaterdag 26 mei 2007 3 1 morgen van 13.00 - 16.00 uur in Geersdijk op Noord-Beveland Aankoop kunstwerk Helma Kotoun in Arena moriaanshoofd - De kennisma king tussen Amsterdam Arena en het werk van kunstenares Helma Kotoun uit Moriaanshoofd heeft geleid tot aankoop van een van haar schilderijen. Het gaat om een tafereel met paar den van drie bij twee meter groot. Het schilderij hangt vanaf dinsdag op het derde niveau van het hoofd gebouw van Amsterdam Arena. Visserijdag in Ouddorp toont alle facetten ouddorp - De Stichting Promotie Kop van Goeree houdt zaterdag 2 juni een visserijdag in Ouddorp. Er zijn allerlei demonstraties en een wedstrijd paling roken. Verder zijn levende kreeften en palingen uit de Grevelingen te bewonderen en treden de shantykoren Neptu- nus en Helius op. Nieuw is een kookwedstrijd tussen restaurants in de regio. De evenementen be ginnen om tien uur. MEUBELMAKERIJ S3X' KEUKENS OP MAAT Klarinetweg 14 Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere Gratis drankje voor klompendragers nieuwerkerk - De Schouwen-Dui- velandse afdeling van de Platte lands Jongeren Zuid (PJZ) houdt op zaterdag 2 juni haar jaarlijkse schuurfeest. The Majestic 12 en Si- de Walke Stone spelen in de schuur aan de Oude Nieuwlandse- weg 5 in Nieuwerkerk. De rest van de muziek komt van DJ Jasper. Wie op klompen komt, krijgt een gratis consumptie. De avond be gint om 21.00 uur. Meer info op www.pjz-schouwenduiveland.nl. Vroege vogels naar duinen en Slotbos burgh-haamstede - Wie niet per se hoeft uit te slapen, kan op zon dag 3 juni met een boswachter van Natuurmonumenten mee op een Vroege Vogelexcursie. Die vertrekt om 8.00 uur vanaf Slot Haamstede en gaat door de Zepeduinen en het Slotbos, dat normaal gespro ken gesloten is. Aanmelden is noodzakelijk en kan bij de VW Haamstede via 0900 2020233 of op www.natuurmonu- menten.nl. Veerse maritieme jaar begint volgende week veere - Met een bezoek van com mandant der zeestrijdkrachten viceadmiraal Jan Willem Kelder en commissaris van de koningin Karla Peijs aan Veere, wordt daar vrijdag 1 juni het maritieme jaar in geluid. In het kader daarvan wor den in het stadhuismuseum De Vierschaar en de Grote Kerk van 2 juni tot 31 werken van schilder En gel Hoogerheyden geëxposeerd. In juni verschijnt een boek over hem. Kijk naar televisie die bij u past: FFu www.vergelijkdtv.nl SCHARENDIJKE - Zeeland 4x4 be staat dit jaar 15 jaar en dat willen ze weten ook. Zondag 3 juni viert de vereniging van terreinwagenrij ders haar derde lustrum met een spectaculair strandevenement aan de Brouwersdam bij Scharendijke. Naast terreinwagens van leden is een aantal rallytrucks te zien even als auto's die de rally Berlijn- Breslau gaan rijden. Het strandeve nement begint om 10.00 en duurt tot 17.00 uur. Een week later is het wederom genieten voor de liefheb bers van terreinwagens want dan staat het stand bij Ouddorp in het teken van de vierwielaangedreven auto's. Op het strand wordt een enkele kilometers lang parcours aangelegd met de nodige hobbels en bobbels. Terreinwagenbestuur ders kunnen dan laten zien hoe goed zij hun voertuig beheersen. Extraatje hier zijn de legertrucks. Wie na het zien van de capriolen van de 4X4-rijders zin heeft een rondje over het parcours mee te maken kan - tegen een geringe ver goeding - instappen. Het evene ment is van 11.00 tot 16.00 uur. De Gasthuiskerk biedt zondag 3 juni het passend decor voor het optreden van Margreet Blanken in het kader van de Nationale Verteldag. foto Marijke Folkertsma lijzijnde Intratuirivestiging 0900-7707700 of kijk op: www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73