Zeeland PZC Gele kaart voor belbus Connexxion 2e Pinksterdag geopend! GTOEhRlK Afwijkend terras mag niet in Zierikzee SCHOUWEN-DUIVELAND 40 en 41 29 37 Toeristen gaan meteen op de bon Eensgezind Vuurtorenwerk op hoog niveau De kracht van wind een dag gevangen in kunstwerken Danker Jan Oreel geeft zwart-wit Zeeland een natuurlijke blos Zaterdag 26 mei 2007 Tip? redzzee@pzc.nl Provincie eist betere dienstverlening van busonderneming. door Ben Jansen MIDDELBURG - De belbus in Mid den- en Noord-Zeeland functio neert slecht. De provincie is er zo ontevreden over dat zij Con nexxion, de exploitant van het openbaar vervoer in deze regio, een schriftelijke waarschuwing heeft gegeven. De busonderneming heeft tot eind volgende maand de tijd om de dienstverlening van de belbus te verbeteren. Als stok achter de deur heeft de provincie een boete in het vooruitzicht gesteld. De belbus in Midden- en Noord-Zeeland is december vorig jaar met de nieuwe dienstregeling ingevoerd. Hij rijdt op lijnen met weinig reizigers. Een nieuwe dienstregeling betekent onwennig heid die vaak aanleiding geeft tot klachten. Doorgaans nemen die daarna af. De klachten over de bel bus zijn de eerste drie maanden van dit jaar evenwel eerder toege nomen dan verminderd. Dat heeft volgens de provincie waarschijnlijk te maken met de toenemende vraag naar ritten met de belbus. Daardoor komt het sys- W* De provincie heeft busonderne- ming Connexxion de wacht aan gezegd vanwege klachten over de belbus in Midden- en Noord-Zeeland. teem onder druk te staan. Knel punten doen zich vooral voor bij het reserveren van ritten (lange wachttijden aan de telefoon en moeizame communicatie met de belbuscentrale) en de uitvoering van de ritten (niet stipt rijden of helemaal niet rijden). De provincie, de opdrachtgeefster van het openbaar vervoer in Zee land, vindt de knelpunten zo ern stig dat een schriftelijke waarschu wing naar Connexxion is ver stuurd met een termijn waarbin nen de problemen moeten zijn op gelost. Connexxion erkent dat er knelpun ten waren. Onder meer via opmer kingen die in een klantenpanel zijn gemaakt, was het busbedrijf al op de hoogte van klachten over de belbus. Connexxion heeft de boze brief van de provincie volgens een woordvoerder niet afgewacht. Er is een actieplan opgesteld, aan de hand waarvan de organisatie van het belbusvervoer is verbeterd. Ook zijn in veel gevallen de aan sluitingen op andere vormen van openbaar vervoer minder krap ge maakt. De slechte bereikbaarheid van de landelijke belbustelefoon centrale is verbeterd door uitbrei ding van de capaciteit. Doordat de database met namen en locaties van haltes in de dorpen in Mid den- en Noord-Zeeland aardig ge vuld begint te raken, neemt ook de plaatselijke bekendheid van de centralisten toe. Volgens de woord voeder is het aantal klachten in middels flink verminderd. NIEUW HAAMSTEDE - Nee, het waren geen glazenwas sers, zoals sommige mensen dachten. De mannen in het bakje bij de top van de vuurtoren van Haamstede waren van het Achterhoekse bedrijf MTM en vervingen afgelo pen week de antennes van telecommaatschappij Oran ge. Op 58 meter hoogte, hangend aan een kraan die daar nog een eind bovenuit stak. Hoogtevrees? Nooit van gehoord. foto Marijke Folkertsma GroenRijk Goes en GroenRijk Middelburg zijn geopend van 10.00 - 17.00 uur GroenRijk Goes Nieuwe Rijksweg 2d 01 13-223359 GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2*01 18-470400 renesse - De politie Zeeland deel de donderdag bij Renesse tijdens een autocontrole 23 bekeuringen uit aan aankomende toeristen. Tien waren voor rijden zonder gor del. Verder waren een aantal au to's niet in orde of konden inzit tenden niet de juiste papieren to nen. Eén chauffeur reed te hard en bij een andere zaten er drie passa giers in de achterbak. Eén dronken bestuurder raakte zijn rijbewijs kwijt. De politie nam ook acht keer drugs en één wapen in beslag. pagina 30: Duitse jeugd kijkt uit naar party tijdens Renessetour door Ton van den Nouweland zierikzee - J. Meerdink, eigenaar van grand café-hotel 't Getij in Zie rikzee mag op het Havenplein een terras maken, maar niet in de stijl van zijn bedrijf Burgemeester en wethouders houden vast aan de re gel dat alle terrassen op het plein er hetzelfde uit moeten zien. Meerdink wil een terras op een donker geschilderde houten vlon der, afgeschermd met bloembak ken, eveneens in donker hout. Dat past in de stijl van zijn bedrijf. Het gemeentebestuur wil hier niet van weten. Volgens de welstandsre- gels moeten alle terrassen op het plein zijn voorzien van glazen schermen. Bovendien staan ze niet op een vlonder, maar op klinkers die de kasteleins zelf hebben laten leggen. Op dat laatste punt geeft de gemeente toe. Een werkbezoek heeft geleerd dat de bestrating voor 't Getij 'werkelijk schots en scheef ligt. Meerdink mag daarom een vlonder aanleggen. Ook geld speelt een rol. Meerdink kan zijn terras bouwen voor 7000 euro. Een terras volgens normen van de welstand kost 12.000 euro. Over twee jaar wordt het Haven plein autovrij en dan moet het alle maal weer anders, meent Meer dink. Hij heeft dan ook geen zin om zo veel te investeren. Op dit punt houden het college de poot echter stijf, tot ongenoegen van de ondernemer. Meerdink: „Om te be ginnen heb ik die vergunning in november aangevraagd. Het is nu bijna juni, dus ik denk dat ik onge veer een tonnetje omzet heb mis gelopen." Het aanbevolen terrasontwerp noemt Meerdink 'een aquarium'. Hoe de vlonder eruit moet zien, omschrijft de gemeente niet. Meer dink doet dat wel: „Donker hout had ik gedacht." muvm 2Z3ZX3IM Tip? redactie@pzc.nl Op het kantoor in Temeuzen zwaaien twee chefs eensgezind de scepter. Zij zijn als een twee ling. Toen het vele werk hen on langs wat boven het hoofd groei de, stapten zij beide resoluut naar hun huisarts. De diagnose: even afstand nemen van het werk en een pilletje voor de pep. Een weekje later gingen zij welge moed weer aan de slag. Broeder lijk en elkaar waar nodig onvoor waardelijk steunend. Hun solida riteit was een voorbeeld voor al le collega's, die vertederd toeke ken hoe de twee op gezette tijden vanaf de tweede verdieping af daalden naar de begane grond, waar de één een sigaret opstak de ander, die niet eens rookt, trouw aan zijn zijde. Gisteren had de één pijn aan de onderrug. De ander snelde toe met een kus sentje, dat hij liefdevol aanbod. Hij had onlangs dezelfde kwaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 71