Eigenlijk is alles wel een makkie Examen geschiedenis verrassing t1 NBIEDING Vaste apotheek bij huisartsenpost Commissie boos om absentie GS Een mooier digitaal -aanbod dan ooit? Statenleden sturen gedeputeerde naar omroep voor ondertitels TV PZC Zaterdag 26 mei 2007 35 Twee scholen dachten dat Nederlands-Indië geen examenstof was. DEN HAAC - Het moet een behoor lijk stressmomentje geweest zijn voor de vmbo-eindexamenkandi- daten van het Tituscollege in Velp en de Wolfert Borselen Scholen- groep in Rotterdam. Toen ze hun geschiedenisexamen opensloegen stond daar opeens een hele reeks vragen over Nederlands-lndië. Ze hadden die stof in de derde klas wel behandeld, maar volgens de docenten was het géén examen stof De geschiedenisdocenten van bei de scholen hadden zich gebaseerd op een onderwijs website waar foute informatie over de te leren examenstof stond. Het verstrekken van verkeerde leer stof gebeurde ook bij het biolo- gie-examen voor de havo'ers op het Christelijk Lyceum in Delft. De leerlingen mogen het examen overdoen, weet Chiei Verhoeff van scholierenbond LAKS. „Maar het is wel lullig. Als straks voor ieder een de examens voorbij zijn moe ten zij nog eens terugkomen." Op de geschiedenisklachten na, was het gisteren een rustige dag op het klachtenfront. Over het vwo-exa- men economie is volgens het LAKS nog redelijk wat geklaagd. Veel leerlingen vonden de vragen niet aansluiten bij de lesstof. Havisten vonden het examen Frans gisteren aan de lange kant. Reageren: www.pzc.nl/eindexamen door Claudia Sondervan middelburg - Gedeputeerde H. van Waveren moet gaan praten met Omroep Zeeland over onderti teling van televisieprogramma's. Als de omroep het niet zelf kan be talen mag daar best wat geld bij, bleek gisteren in de provinciale commissie Welzijn. De Zeeuwse Stichting Welzijn Doven pleit al lang voor ondertiteling, maar de omroep zei daar onvoldoende geld en tijd voor te hebben. Omroep Zeeland reorganiseert sinds drie jaar. Van Waveren gaf de commis sie de keus: geduld oefenen of eventueel bereid zijn extra te beta len en voorrang te bedingen. Het gaat om te overziene bedragen, vond Van Waveren, tussen de vijf tigduizend en honderdduizend eu ro ineens en daarna enkele tiendui zenden per jaar voor de nodige menskracht. door Claudia Sondervan middelburg - De provinciale com missie Welzijn toonde zich giste ren ontstemd over de afwezigheid van het dagelijks bestuur van de provincie bij hun vergadering. Eerst moest de behandeling van de voorjaarsnota halverwege opge schort worden omdat gedeputeer de H. van Waveren nog ontbrak, daarna bleek commissaris van de koningin K. Peijs afwezig terwijl er punten van orde en veiligheid op tafel lagen. PvdA, PvZ en CDA von den dat de provincie de drugsover last in Terneuzen niet zonder meer aan de gemeente mag overla ten, zoals GS deze week schreef. Gedeputeerden horen op afroep beschikbaar te zijn, vond CDA'er F. Babijn. „Onze fractie heeft bij de installatie van de CdK gewag ge maakt van de consequentie van een portefeuille met politieke in houd. Daar hoort een goede staten- behandeling bij," fronste W. van Zandbrink (PvdA). door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Apotheek Paauwen- burg aan de Dreesstraat in Vlissin- gen is per vrijdagavond juni voortaan de vaste dienstapotheek voor bezoekers van de huisartsen post in Vlissingen. Een vast adres voor medicijnen in avond, nacht en weekeinde was een wens van veel patiënten. De HAP's Terneu zen en Oostburg verwijzen ook naar een vaste dienstapotheek, Op Schouwen-Duiveland en de Beve- landen is tijdens de dienst van de huisartsenposten ook één vaste dienstapotheek. renes^f de dori| een aul Tien wi^ naar televisie die bij u past del. Vvww.vergelijkdtv.nl to's ter DELTA\ I 11 i the multi-utility company Bij aanschaf van een complete kinderwagen nu 15% Kadokorting! Maxi-Cosi Tobi Puntino nu van 269,- voor 199,- Kom voor deze en vele andere aanbiedingen dus snel naar Van Belle Baby Vlissingen President Rooseveltlaan 772 Telefoon: 0118 449098 Naam: Ryan de Bruijn Woonplaats: Vrouwenpolder Leeftijd: 16 Afgelegd examen: Geschiedenis Huidige opleiding: vmbo theoretische leerweg economie Vervolgopleiding: maritiem officier/Zeevaartschool Vlissingen Na drie kwartier waren Ryan en de helft van zijn klas gistermorgen al klaar met het examen Geschiedenis. Kortom: 'Het was te doen'. Veel vra gen zijn er in die korte tijd bij Ryan niet blijven hangen. Hij zit er niet mee. „Ik heb een goed cijfer, dat weet ik nu al." Het examen ging over Nederlands-Indië en staatsvorming. De scholieren kregen vragen met fo to's en afbeeldingen voorgeschoteld, van Soekarno tot Troelstra. „En we moesten zeggen wie uitspraken had gedaan als: 'Indonesië is een paard met een rover erop'." Anderhalf uur bladeren in de geschiedenisboeken, meer voorbereiding kwam er bij Ryan niet aan te pas. „Ik weet nog ge noeg van de voorgaande jaren, dus ik vond het niet echt nodig om te leren." Hij zit nu precies op de helft van zijn examen. „Nog vier vakken, eigenlijk is alles wel een makkie." Als hij slaagt, gaat hij na de zomer naar de Zeevaartschool. „Varen met die boten en een beetje de wereld verkennen, lijkt mij wel spannend." foto Ruben Oreel Naam: Nadieh Witte Woonplaats: Vrouwenpolder Leeftijd: 16 Examen in voorbereiding: Engels Huidige opleiding: vmbo kaderberoepsgerichte leerweg zorg en welzijn Vervolgopleiding: apothekersassistente/ROC Goes Nog drie uur te gaan. Nadieh en een vriendin hangen gespannen in de aula van de CSW in Middelburg. Geschiedenis zit er net op, nu Engels nog. Voor Nadieh het laatste, maar meest gevreesde examenvak. „Ik snap die taalregels gewoon niet. Om toch kans te maken op mijn exa men heb ik al sinds februari bijles. Dinsdag heb ik mijn laatste lesje ge had. Ik voel me nu wel wat zekerder." Nadieh heeft absoluut geen talen knobbel. „Daarom ben ik niet aan talen begonnen." Aan Engels viel niet te ontkomen. De komende uurtjes duikt ze nog eens in de opbouw van teksten. „Dan kan ik me straks beter inleven in het onderwerp en mak kelijker de antwoorden vinden. Ik hoop maar dat ze niet op de gramma tica gaan letten." Na Engels is ze overal van af „Volgende week ga ik lek ker uitslapen en werken bij Vrouwe in den Polder." Daarna haar droom achterna voor een leven tussen de pillen en poeders: „In een apotheek hoor ik thuis. Dat voel ik gewoon als er binnen stap." foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67