Zeeuws-Vlaanderen zoekt hersens ,na8 niet NIEUW IlS ockenburgh Strandtent uit de as herrezen Zeeuwse j juweeltjes Afwijkend terras makelaar M2Makelaars.n| B PZC Zaterdag 26 mei 2007 33 Nieuwe Panta Rhei in Vlissingen mengelmoes van nieuw en gebruikt. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Niemand die Panta Rhei nog over het hoofd kan zien. Vlissingen-blauw kleurt het pand, dat van verre in zicht is. De strand tent is dit weekend weer open. Nog geen twee maanden geleden brandde de strandtent op de Nolle- dijk af De kliko's die ertegenaan stonden, waren in brand gestoken. De maand erna was er een van bel len, regelen, bellen, regelen, bellen. „Ik was blij toen dat voorbij was", zegt eigenaar Willem-Jan Buijs. Toen werd het keihard werken aan het tweedehands strandpaviljoen, dat in tweeënhalve dag was gezet. „Onze aannemer heeft overal de len vandaan gehaald. Van bouwke ten, oude strandpaviljoens en wat nog in opslagplaatsen lag." Je zou van de buitenkant niet ver moeden dat het allemaal tweede hands is. Behalve de bar („die heb ben we ergens in Middelburg ver sierd") zijn alleen de terrasmeu bels gebruikt, in de oude Panta Rhei zelfs nog, de rest van het inte rieur is nieuw. „De muziekinstalla tie is geweldig. Die hebben we kunnen kopen van wat het bene fietconcert heeft opgeleverd", ver telt vriendin Monique Vink. „We hadden nooit durven dromen dat Panta Rhei precies zou voelen als vroeger. Alleen die kliko's, die zijn vervangen door containers." WESTKAPELLE - De Zeeuwse dracht inspireert en bindt de kunstenares sen Els Burgers-Boone en Gerjan- ne Wiersum-Huisman. Zij expose ren tijdelijk in museum Het Pol derhuis in Westkapelle. Zeeuwse sieraden zijn een inspira tiebron voor de mini-pastelteke ningen van Burgers-Boone en de moderne sieraden van Wier sum-Huisman. Zowel de schilderij tjes als de kralenkettingen, han gers, armbanden en broches zijn te koop. De expositie Zeeuwse juweeltjes, verleden en heden laat ook oude werktekeningen zien, die rond 1900 door goudsmeden werden ge bruikt voor het vervaardigen van de originele streeksieraden, zoals stikken, knoppen, krullen, bellen, kralen en sloten en la. De tentoon stelling is gisteren geopend en duurt tot en met 29 juli. Na heel veel bellen en regelen was het daadwerkelijk herbouwen zo gedaan; in tweeënhalve dag stond Panta Rhei er weer. foto Ruben Oreel Drie gemeenten willen toekomstvisie voor Zeeuws-Vlaanderen. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo- nink van Terneuzen begint samen met zijn collega's van Hulst en Sluis een speurtocht naar verstan dige mensen, die na de zomer een Zeeuws-Vlaamse denktank moe ten bemensen. De nieuwe adviesgroep moet ge meentebestuurders helpen een ge degen toekomstvisie voor de regio te ontwikkelen. Lonink: „De zoek tocht moeten we deze zomer be ginnen. Kandidaten zijn nog niet benaderd. We gaan op zoek naar personen met specifieke deskun digheden, die wonen in de streek of er affiniteit mee hebben. Het moeten mensen zijn, die niet ac tief zijn in het politiek-bestuurlijk veld. Een zekere onafhankelijkheid werkt verfrissend bij de ontwikke ling van visies en mogelijke be leidssuggesties. De instelling van een denktank moet volgens de Ter- neuzense burgemeester niet wor den gezien als reactie op een te kortkomend bestuur in de drie ge- Na de zomer moet de denktank aan zijn werk beginnen. Deskun digheid wordt nadrukkelijk ge zocht buiten het politiek-bestuur- lijke veld, belooft Lonink. meenten. „Als bestuurders zijn we collegiaal bezig zaken die de raden willen uit te voeren. Vaak gebeurt dit projectmatig en daardoor kij ken wethouders niet altijd over de grenzen van die projecten heen. Een 'overall-visie' ontbreekt nog wel eens en ook wordt niet altijd even strategisch gehandeld", aldus Lonink. De Zeeuws-Vlaamse 'hersenclub' moet de gemeenten suggesties aan reiken op tal van terreinen. Maandag iksterdag geopend 17.00 uur Van de Spiegelstraat 104,4461 LN Goes, T (0113) 270870, info@nieuwockenburgh.nl, www.nieuwockenburgh.nl Restaurant Ockenburgh in Goes is weer geopend onder de naam Nieuw Ockenburgh Eten Drinken. Nieuw staat voor ons nieuwe enthousiaste team en het nieuwe, eigentijdse en gezellige interieur. Onze chefkok Martijn Quadt biedt u in deze openingsweken twee heerlijke en voordelige zomerse weekmenu's: 3-gangen weekmenu voor 22,50 3-gangen lunchmenu voor 14,75 Openingstijden maandag t/m vnjdag vanaf 12:00 uur, zaterdag en zondag vanaf 17.00 uur. Woensdag gesloten. Ook voor catering, zakelijke bijeenkomsten en feestelijke aangelegenheden bent u bij ons op het juiste adres" Schouwen-Duiveland wil uniformiteit op Havenplein Zierikzee. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - J. Meerdink, eigenaar van grand café-hotel 't Getij in Zie rikzee mag op het Havenplein een terras maken, maar niet in de stijl van zijn bedrijf Burgemeester en wethouders houden vast aan de re gel dat alle terrassen op het plein er hetzelfde uit moeten zien. Meerdink wil een terras op een donker geschilderde houten vlon der, afgeschermd met bloembak ken, eveneens in donker hout. Dat past in de stijl van zijn bedrijf Het gemeentebestuur wil hier niet van weten. Volgens de welstand- standsregels moeten alle terrassen op het.plein zijn voorzien van gla zen schermen. Bovendien staan ze niet op een vlonder, maar op klin kers die de kasteleins zelf hebben laten leggen. Op dat laatste punt geeft de gemeente toe. Een werkbe zoek heeft geleerd dat de bestra ting voor 't Getij 'werkelijk schots en scheef ligt. Meerdink mag daar om een vlonder aanleggen. Ook geld speelt een rol. Meerdink kan zijn terras bouwen voor 7000 euro. Een terras volgens normen van de welstand kost 12.000 euro. Over twee jaar wordt het Haven plein autovrij en dan moet het alle maal weer anders, meent Meer dink. Hij heeft dan ook geen zin om zo veel te investeren. Het colle ge houdt echter de poot stijf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65