PZC 29 Zeeland Gele kaart voor belbus GtoenRik 2e Pinksterdag geopend! i 37 Volksdansgroep Damavro kan niet zonder Corry 40 en 41 BEVELANDEN-THOLEN 10.00 - 17.00 uur Museum Goes zoekt vrijwilligers om Grote Kerk open te houden Man gered uit natuurgebied msmmsnsm Eensgezind Danker Jan Oreel geeft zwart-wit Zeeland een natuurlijke blos Zaterdag 26 mei 2007 Tip? redgoes@pzc.nl KRUININGEN - Corry Sinke uit Kruiningen (midden) dacht dat ze een halfuurtje moest volksdansen op een veertigjarige brui loft. Maar daar kwam niets van terecht; dat was een grote smoes. Corry werd zelf in het zonnetje gezet. Ze staat name lijk al dertig jaar aan het roer van volksdansgroep Damavro (Dansen maakt vrolijk). Gistermiddag werd ze bij dorpshuis Ons Dorpshuis in Kruiningen verwelkomd met een ereboog van rode rozen door de 22 leden van Damavro. Binnen werd de verrassing nog groter. Diverse dansgroepen uit Zeeland wa ren naar Kruiningen gekomen om Corry te bedanken voor de leuke jaren. Corry: „Geweldig, en na de zomer ga ik gewoon weer verder met de dansgroep." foto Willem Mieras De kracht van wind een dag gevangen in kunstwerken Provincie eist betere dienstverlening van busonderneming. door Ben Jansen MIDDELBURG - De belbus in Mid den- en Noord-Zeeland functio neert slecht. De provincie is er zo ontevreden over dat ze Connex- xion, de exploitant van het open baar vervoer in deze regio, een schriftelijke waarschuwing heeft gegeven. De busonderneming heeft tot eind juni de tijd om de dienstverlening van de belbus te verbeteren. Als stok achter de deur stelt de provincie een boete in het vooruitzicht. De belbus in Midden- en Noord- Zeeland is december vorig jaar met de nieuwe dienstregeling inge voerd. Hij rijdt op lijnen met wei nig reizigers. Een nieuwe dienstre geling betekent onwennigheid die vaak aanleiding geeft tot klachten. Doorgaans nemen die daarna af. De klachten over de belbus zijn de eerste drie maanden van dit jaar evenwel eerder toegenomen dan verminderd. Dat heeft volgens de provincie waarschijnlijk te maken met de toenemende vraag naar ritten met de belbus. Daardoor komt het sys teem onder druk te staan. Knel punten doen zich vooral voor bij het reserveren van ritten (lange REK de c een»i GroenRijk Goes en GroenRijk Middelburg zijn geopend van GroenRijk Goes Nieuwe Rijksweg 2d 01 13-223359 GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2*0! 18-470400 wachttijden aan de telefoon en moeizame communicatie met de belbuscentrale) en de uitvoering van de ritten (niet stipt rijden of helemaal niet rijden). De provincie, de opdrachtgeefster van het openbaar vervoer in Zee land, vindt de knelpunten zo ern stig dat een schriftelijke waarschu wing naar Connexxion is ver stuurd met een termijn waarbin nen de problemen moeten zijn op gelost. De provincie heeft busonderne- ming Connexxion de wacht aan gezegd vanwege klachten over de belbus in Midden- en Noord-Zeeland. Connexxion erkent dat er knelpun ten waren. Onder meer via opmer kingen die in een klantenpanel zijn gemaakt, was het busbedrijf al eerder op de hoogte. Connexxion heeft de boze brief van de provin cie volgens een woordvoerder niet afgewacht. Er is een actieplan opge steld, aan de hand waarvan de or ganisatie van het belbusvervoer is verbeterd. Ook zijn in veel gevallen de aan sluitingen op andere vormen van openbaar vervoer minder krap ge maakt. De slechte bereikbaarheid van de landelijke belbustelefoon centrale is verbeterd door uitbrei ding van de capaciteit van de cen trale. GOES - Het Historisch Museum De Bevelanden in Goes gaat deze zomer de Grote Kerk gebruiken voor de expositie van de bijzonde re verzameling merklappen, die het museum beheert. Met het ge bruik van de monumentale kerk ziet het museum kans de tentoon stellingsruimte aanzienlijk uit te breiden. Eén probleem moet nog wor den opgelost: de stichting die de Grote Kerk beheert, heeft bij lange na niet voldoende vrijwilli- EMMADORP - Een gewonde man uit Eindhoven is donderdagmid dag door een reddingshelikopter uit Koksijde gered uit het Verdron ken Land van Saeftinghe. Hij kon niet meer op eigen kracht uit het natuurgebied komen. Hij is naar het ziekenhuis gebracht. gers om de kerk zes dagen in de week open te houden. Om de mer- klappententoonstelling optimaal toegankelijk te maken, wil het mu seum nu, behalve de waardevolle merklappen, ook de vrijwilligers le veren. Belangstellenden kunnen zich mel den bij het museum. Ze kunnen erop rekenen dat ze meer dan vol doende worden uitgerust met ken nis over merklappen en over de ge schiedenis van de Grote- of Maria Magdalenakerk. Tip? redactie@pzc.nl Op het kantoor in Temeuzen zwaaien twee chefs eensgezind de scepter. Ze zijn als een twee ling. Een voorbeeld? Toen het ve le werk hen onlangs wat boven het hoofd groeide, stapten ze bei de resoluut naar hun huisarts. De diagnose was voorspelbaar: even afstand nemen van het werk en een pilletje voor de pep. Een weekje later gingen ze welge moed weer aan de slag, elkaar waar nodig onvoorwaardelijk steunend. Hun solidariteit was een voorbeeld voor de collega's, die vertederd toekeken hoe de twee op gezette tijden naar bui ten liepen, waar de één een siga ret opstak; de ander, die niet eens rookt, trouw aan zijn zijde. Giste ren had de één pijn aan de onder rug. De ander snelde toe met een kussentje, dat hij liefdevol aan bod. Hij had onlangs dezelfde kwaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61