Doelman stevig in de greep van wielervirus OLOMBJj, /TIGK Redelijke loting voor Krajicek en Verkerk Lijmen van tafeltennisbatjes door internationale federatie verboden Zeiler Postma slaat zijn slag www.stiga.nl nu vanaf €2090,-*. btw w PZC Zaterdag 26 mei 2007 51 Ronald Gort staat niet alleen op het voetbalveld zijn mannetje. De doelman doet ook met succes mee aan wielerkoersen. foto Ronald Gort (44) rijdt en wint tegenwoordig ook koersen. door René van Stee TERNEUZEN - De Terneuzense doel man Ronald Gort wordt dit jaar 45, maar nog steeds maakt hij deel uit van de eerste selectie van Ter neuzense Boys. Hij gaat ook ko mend seizoen de concurrentie aan met Guido Vinke, de eerste doel man van 'De Boys' die door een blessure lange tijd was uitgescha keld. In tegensteling tot een jaar eerder moest Ronald Gort daar door het afgelopen seizoen vol aan de bak in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. Overigens met weinig succes, want de ploeg de gradeerde kansloos. „Ik ben nog zo fit als wat. Ik zie geen aanleiding om gas terug te ne men. Je weet dat je ooit plaats moet maken voor een ander. Maar dit jaar liep het onverwachts hele maal anders", vertelt hij. Het voetbal staat bij sportfanaat Ronald Gort nog steeds op de eer ste plaats. Maar daarnaast is hij be gonnen aan een tweede sportcar- rière in het wielrennen. En niet zonder succes. Want in de catego rie starters/plaatselijke renners (s/p) reed hij de voorbije weken di verse keren in de prijzen. Zo was er winst in een tijdrit in Waarde en een zege in Wemeldinge. In Wissenkerke werd hij vierde. Ronald Gort kon naar eigen zeg gen altijd al aardig fietsen. En door dat hij nu koersen rijdt, traint hij ook best veel. Toch is hij verbaasd over de goede resultaten die hij in korte tijd wist te boeken. „Ik had nooit verwacht dat ik meteen voor aan zou meerijden. Want ik fiets niet alleen tegen veertigers, maar ook tegen twintigers en dertigers. Ie zou denken dat die veel verder zijn dan jezelf', aldus Ronald Gort. Hij voegt er gekscherend aan toe dat zijn werk als postbode mis schien de verklaring is voor zijn wielersuccessen. „Ik ben het dus gewend om heel veel te fietsen." Het wielrennen is Ronald Gort niet echt met de paplepel ingego ten. Toch had die sport altijd zijn interesse. En als sportman pur sang deed hij begin jaren tachtig natuurlijk mee aan de Tour du Flic, een legendarische meerdaagse trimkoers in en rond Terneuzen. „Ik voetbalde toen nog bij Terneu zen. En die club schreef ook een wielerploeg in. Op die manier rol je er dan bijna vanzelf in." Jarenlang fietste Ronald Gort bui ten het voetbalseizoen trainings rondjes om in conditie te blijven. Twee jaar geleden stak de wieier- microbe echt de kop op. Niet ge heel toevallig omdat er ook een trainingsdoel was, een rit van de trimmers van sportschool Bodyli- ne voor het goede doel van Gro ningen naar Terneuzen. In het seizoen 2005-2006 kreeg Ro nald Gort weinig speeltijd bij Ter neuzense Boys. Weliswaar bleef voetbal zijn belangrijkste sport, maar besloot hij zich ook nadruk kelijk toe te leggen op het wielren nen. Een lastige klus, omdat de voetbal- en wielertraining moei lijk viel te combineren. Toch reed Ronald Gort in 2006 nog zes koer sen. En niet zonder succes. Zo wa ren er een tweede plaats in Kapel- Ie en een zesde plaats in Zonne- maire. Dit jaar is het wielrennen voor Gort nog belangrijker geworden. Net als vorig jaar rijdt hij wedstrij den van Trimbelangen Midden Zeeland (TMZ), met meer dan 150 licentiehouders één van de groot ste vrije bonden van Nederland. Zijn categorie s/p bestaat sinds 2004. De koersen zijn zo'n dertig kilome ter lang. Het is de bedoeling dat be ginnende renners of minder ge- trainden hier in wedstrijdverband hun krachten kunnen meten. Het is een mix van jong en oud, waar bij ook dames mogen starten. Op het eerste gezicht lijkt deelnemen bij de s/p belangrijker dan win nen, maar volgens Gort is dit aller- pw Voetbal is nog steeds sport num- mer één voor doelman Ronald Gort van Terneuzense Boys. Maar hij legt zich steeds intensi- ver toe op wielrennen. Wim Kooyman minst het geval. „Want iedereen knalt er meteen vol in. Er doen al tijd minstens veertig coureurs mee. Een wedstrijd is dik voor het uur al weer voorbij. Dat zegt heel veel, denk ik", legt hij uit. Boven dien is er op aanwijzing van het bestuur van TMZ een doorstroom- plicht. Dit moet voorkomen dat be paalde renners de s/p gaan domi neren. Ronald Gort komt ongetwijfeld voor doorstroming in aanmerking. Hij gaat dan over naar de amateurs B (vroeger de liefhebbers) of de amateurs 40+. Vooralsnog maakt hij zich daar niet al te druk om. „Ik rij m'n wedstrijdjes. Voor de rest zie ik het wel." ZAGREB - De internationale tafel- tennisfederatie ITTF heeft het zo geheten 'lijmen' verboden. Onder druk van het Internationaal Olym pisch Comité (IOC) wordt het ver bod versneld ingevoerd. Het IOC wilde de olympische status van ta feltennis ter discussie stellen als het lijmen van de rubbers op de batjes niet zou worden verboden. De lijm heeft slechte invloed op de gezondheid van sporters. De ITTF heeft besloten dat het ver bod direct na de Olympische Spe len van Peking, eind augustus 2008, ingaat. Jeugdtafeltennissers mogen al per r januari 2008 niet meer plakken De Nederlandse ta- feltennisbond NTTB liet bij mon de van Hoofd Topsport Achirn Sia- lino weten dat laatste een slechte zaak te vinden. „Want het verbod voor de jeugd wordt nu gedurende het seizoen ingevoerd." MEDEMBLIK - Pas tegen zessen kon den de Finn-zeilers gisteravond het IJsselmeer op voor de derde dag van de Breitling Regatta. Kern ploeglid Pieter-Jan Postma had graag met licht weer willen varen, maar sloeg genadeloos toe op het moment dat de wind stevig aan trok. „Ik had hier net zo lief willen oefenen voor China, waar weinig wind wordt verwacht. Maar dit is natuurlijk ook niet verkeerd." De 25-jarige Postma - dit jaar van de 72e naar de zevende plaats opge rukt op de wereldranglijst - noteer de gisteravond een tweede en eer ste plaats. De Friese verrassing staat na zes races tweede in het veld van 64 boten. Hij heeft 23 punten, de Canadees Chris Cook 19. „Ik ga nu voor de eindzege", al dus Postma. Net als Postma maakt ook de Yngling-damesploeg van stuurvrouw Renee Groeneveld en de negentienjarige Laser-solist Rut- ger van Schaardenburg uit Dord recht nog kans op de eindzege. Titelverdediger Nadal treft Argentijn, Henin ontmoet Russische. door onze sportredactie PARIJS - Michaëlla Krajicek en Mar tin Verkerk hebben het redelijk ge troffen met de loting voor de eer ste ronde van Roland Garros. Kraji cek moet het opnemen tegen de als 31e geplaatste Franchise Severi- ne Bremond. Verkerk treft de Itali aan Simone Bolelli in de eerste schifting. Krajicek en Bremond stonden twee keer eerder tegenover elkaar. In 2005 op het gravel in Estoril ging de winst naar de Nederland se. Begin dit jaar op hardcourt in Hobart was Bremond in drie sets de sterkste. Bremond is als 35e nog net geplaatst in Parijs. Krajicek is de nummer 37 van de wereld. Verkerk maakt in de wedstrijd te gen Bolelli voor het laatst gebruik van zijn beschermde status die hij overhield aan zijn lange periode van blessureleed. De finalist in Pa rijs in 2003 is er sinds zijn rentree op het hoogste niveau nog niet in geslaagd een overwinning te boe ken. Hij speelde op de ATP-tour nooit eerder tegen Bolelli. De Itali aan staat 74e op de wereldranglijst. De als eerste gerangschikte Zwit ser Roger Federer werd bij de lo ting gekoppeld aan de Amerikaan Michael Russell, de nummer 71 van de wereld. Zijn Spaanse rivaal en titelverdediger Rafael Nadal be gint tegen de Argentijn Juan Mar tin del Potro. Bij de vrouwen kreeg de Belgische Justine Henin, titelhoudster en nummer één van de wereld, de Russische Elena Vesnina als eerste tegenstandster. De als tweede geplaatste Russin Maria Sjarapova speelt tegen de Fran^aise Emilie Loit. Tra mper Aagtekerke 0118-581618 Vd Berg Machines Goes 0113-212820

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53