Sport Riis won Tour de France van 1996 dankzij doping iKJ tijde Li Jiao kan tevreden zijn ondanks verlies in achtste finales WK avans PZC Geen finaleplaats voor Van Assche PZC Zaterdag 26 mei 2007 49 Gele trui is voor Deense oud-winnaar niets meer waard. door Ad Pertijs DEN HAAC/LYNCBY - Zoals ver wacht heeft nu ook Bjarne Riis eie ren voor zijn geld gekozen. De Deen bekende gisteren op een persconferentie in Lyngby ook in zijn winnende Tour van 1996 epo te hebben gebruikt. Hij reed toen voor Team Telekom, een weliswaar Duitse ploeg, maar bijna geheel geleid door Belgen. Vijf van zijn ploeggenoten van toen (Zabel, Aldag, Bölts, Henn en Holm) en reserve Dietz gaven in de afgelopen dagen al aan epo te hebben gebruikt. Met medeweten van de artsen van de ploeg en veel al uitgevoerd door de Vlaamse soig- neur Jef d'Hont, die met zijn ont hullende boek 'Memoires van een Wielerverzorger' de renners in ver legenheid én gewetensnood bracht. Drie 'Telekommers' van toen heb ben zich nog niet uitgesproken: Jens Heppner, Mario Kummer en Jan Ullrich, de Tourwinnaar van 1997. Laatstgenoemde ligt al langer onder vuur vanwege vermeende betrokkenheid in een actuele do- pingaffaire rond de Spaanse arts Fuentes. Ullrich ontkent tot dus verre in alle toonaarden. Aanvanke lijk leek het erop na mededelingen van zijn manager dat ook hij dui delijkheid zou verschaffen over zijn verleden. Later bleek, volgens dezelfde manager, dat alles niet zo te zijn. Riis is niet de eerste Tourwinnaar die dopinggebruik toegeeft. Ber nard Thevenet won de Ronde van Frankrijk in 1975 en 1977. Later gaf hij toe spierversterkende middelen te hebben gebruikt. In 1977 hield hij Hennie Kuiper van de eindze ge. De UCI laat weten dat de Tour zege van Riis blijft staan, omdat de verjaringstermijn van acht jaar reeds gepasseerd is. De Deen zegt dat die gele trui voor hem inmid dels niets meer betekent. „Ik ben het niet waard de winnaar van de Tour te worden genoemd." Op dit moment is Riis teambaas en teameigenaar van de Deense CSC-ploeg. Hij is een van de groot ste verlichters van de sport gewor den. Zijn vooruitstrevende manier van werken leek vorig jaar vruch ten af te werpen. Ivan Basso gold toen als de grote favoriet voor de eindzege van de Tour de France. Kort voor de start werd de naam van Basso genoemd in het Spaan se dopingonderzoek rond Fuentes. Riis hield zijn kopman aan de kant en liet hem later helemaal val len. Gisteren wilde hij geen uit spraken doen over het handelen van Basso en diens betrapte voor ganger Tyler Hamilton. De verdachtmakingen rond Riis kwamen snel na zijn zege. Toen al gingen de verhalen rond dat hij een van de grootste epo-innemers was. In eigen land was de Deen eind jaren negentig vanwege die dopinggeruchten een verketterd man. Met zijn ploeg CSC won hij de afgelopen jaren het verloren res pect terug. „Ik hoopte dat het ver leden met rust gelaten zou wor den, maar misschien is dit beter zo", zei hij gisteren. De Deen be kende schuld en zei dat hij de fout van toen nu niet meer zou begaan. Hij wees net als de ploeggenoten op het feit dat de verleiding des tijds groot was om epo te gebrui ken omdat het spul niet te trace ren was bij de dopingcontrole. „Ik zie het nu als mijn taak om de jon ge renners van nu ver weg te hou den van de verleiding om doping te gebruiken", vertelde Riis. Patrick Lefevere, voorzitter van de vereniging van profteams, is niet erg onder de indruk van de beken tenissen van de laatste dagen. Hij hoort liever wie vandaag nog ver boden middelen gebruiken en daarmee zuivere renners van zeges afhouden. •Vi'-hVa adverteren in Recreatie zomer 2007 23 juni 2007 Recreanten in de regio bereikt u met de PZC. Voor meer informatie neemt u contact op met uw accountmanager of bel (0113) 315 520. Of kijk op www.pzcadverteren.nl WeGeNeR dagbladen Heb jij nog geen vervolgopleiding gekozen? Ontdek dart de werelden van groen onderwijs groen college goes Informatie-avond VMBO en MBO ,m>. dinsdag 29 mei 2007 18.00-21.00 uur Animal Friends: Dierverzorging I Paarcfonnouderij Wlighty Nlaehmas: Loonwerk Good Food: Veehouderij I Akkertiouw fruitteelt Tuinbouw Dynamic Design: Art of design f Bloemschikken en - binden Tuincentrum branche Outdoor Life: Groene Ruimte Groen College Goes, Statson&park .vwwgroencoliegcgoeb 4462 02 Goes iel <0113 info@groencottegegoes nl Voormalig landgenote Li Xiaoxia te sterk voor Europees kampioene. door Tim Senden ZAGREB - Ze slaagde er niet in de kwartfinale van de mondiale titel strijd te bereiken. Toch kon Li ]iao met een goed gevoel de sporthal in Zagreb verlaten. Met haar prima prestatie op de WK tafeltennis kan deelname aan de Olympische Spelen haar nauwelijks nog ont gaan. Twee jaar geleden liet Li de tafel tenniswereld versteld staan, door bij haar WK-debuut tot de kwartfi nale te reiken. In de daaropvolgen de seizoenen maakte de Noord- Hollandse duidelijk dat die presta tie geen uitzondering was. Nadat ze dit jaar Europees kampioene werd, onderstreepte Li in Zagreb dat ze tot de wereldtop behoort. Pas toen de speelster van TTV Fü- rst een Chinese topspeelster tegen over zich kreeg, Li Xiaoxia, capitu leerde ze. De nummer vijf van de wereld was met 4-1 te sterk: 11-8 11-7 12-14 it-5 ti-2. „Zij speelde gewoon een niveau hoger", erkende Li Jiao. „Het gaat allemaal in zo'n hoog tempo, dat ben ik niet gewend." Daarnaast kon de winnares van de Top-12 ook geen enkel moment op 'safe' tafeltennissen. Indien ze de bal niet scherp genoeg retourneerde, kreeg ze meteen een dodelijke aan val te verwetken. „Ik moest elke bal met superveel risico nemen. Maar toch bleef ik maar onder druk staan." In de derde game slaagde Li Jiao er in de 2-0-achterstand te verklei nen tot 2-1. Toen de Noord-Hol landse vervolgens in de vierde ga me weer op achterstand kwam, stokte het verweer. Li Xiaoxia won de twee daaropvolgende games met 11-5 en 11-2 en schakelde zo doende haar voormalige landgeno te uit. Toch kan Li niet ontevreden zijn over haar optreden in de Kroati sche hoofdstad. Ze bevestigde dat haar hoge ranking (vijftiende van de wereld) terecht is. Daarnaast verzamelde de oranje-internatio nal zoveel punten voor de wereld ranglijst, dat ze kwalificatie voor de Olympische Zomerspelen nau welijks nog kan mislopen. Li Jiao is in de achtste finales van het WK tafeltennis uitgescha keld. Ze heeft echter zoveel pun ten verzameld, dat ze vrijwel ze ker naar de Spelen gaat. Hoe ga jij met je Bjarne Riis in actie tijdens de beklimming van de Hautacam tijdens de Tour de France van 1996. archieffoto Ed Oudenaarden/ANP moskou - Anthony van Assche is er gisteren tijdens de kwalificaties voor de wereldbekerwedstrijden van Moskou niet in geslaagd een fi naleplaats te veroveren. De Sasse- naar turnde een goede wedstrijd, maar de tegenstand was nog te groot. Hij werd negentiende op ringen en 21e op voltige. De Nederlandse ploeg veroverde in totaal vijf finaleplaatsen. Twee waren er voor Jeffrey Wammes en Epke Zonderland, één voor Yuri van Gelder. Hij plaatste zich als tweede op de ringen (16,400). Wammes werd derde op sprong en rek. Op vloer miste hij de fina le, omdat hij negende werd. Zonderland ging als achtste naar de eindstrijd op brug en als zesde naar die op rek. ontdek of jij een deeltijdopleiding aankunt bij Voor iedereen die geïnteresseerd is in een deeltijdopleiding biedt Avans Hogeschool kosteloos een workshop Timemanagement aan. Op deze avond kun je zelf ontdekken of studeren in deeltijd bij jou past. We zien je graag op 19 juni op de locatie Breda of Tilburg of op 20 juni in 's-Hertogenbosch. Voor meer informatie en inschrijven, www.avans.nl Breda 's-Hertogenbosch hogeschool l llMIWBMIlililllimiililW ju,. '"V:- - /-'f ï- 'V: tconomie en Management Gezondheid ICT Kunst en Vormgeving Onderwijl Recht Tilburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51