Van Nistelrooij keert terug in Oranje Feyenoord incasseert een nieuwe tegenvaller Ruud van Nistelrooij wordt gewisseld tijdens het WK in Duitsland en schudt Marco van Basten de hand. Tijdens en vooral na het toernooi bekoelde de re latie tussen de twee, waardoor Van Nistelrooij niet meer voor Oranje uitkwam. Na de zomer stelt hij zich echter weer beschikbaar, foto Hans van Weel/GPD Spits van Real Madrid stelt zich na de zomer weer beschikbaar. door Theo Ruizenaar ZEIST - Het belangrijkste nieuws gisteren in de Zeister bossen, waar Marco van Basten zijn voetbalselec tie voor de vriendschappelijke wedstrijden tegen Zuid-Korea (2 juni) en Thailand (6 juni) bekend maakte, was dat Ruud van Nistel rooij na de zomer weer beschik baar is voor Oranje. Daarmee komt een eind aan een jaar van verwijten en gebrek aan vertrou wen en warmte tussen de dertigja rige spits en de technische staf van het Nederlands elftal. Van Nistelrooij werd na het teleur stellende WK, waar hij in de laat ste wedstrijd tegen Portugal op de bank zat, niet meer opgeroepen. Toen de coach door een blessure van Klaas-)an Huntelaar toch een beroep deed op Van Nistelrooij, be dankte hij wegens een gebrek aan vertrouwen en verweet hij de coach een 'ik-mag-je-gehalte' te hanteren. Maar ondanks de vertroebelde rela tie verraste Van Basten de Real Ma drid-spits èn topscorer van de Pri- mera Division de afgelopen dagen met een telefoontje in een poging de kou uit de lucht te halen. „Op grond van de gesprekken in okto ber en januari had ik niet het ge voel dat er geen basis meer was om verder te praten", zei Van Bas ten. „Ik heb hem gebeld omdat hij in een goede periode bij Real zit. Wij zijn ook blij dat hij er weer bij is, omdat er dan meer concurren tie in de groep komt." Van Basten ontkende dat hij een knieval heeft moeten maken voor van Van Nistelrooij. Hij ging niet in op de in het verleden gemaakte verwijten door de spits. De terug keer van 'Van the Man' die tegen woordig in Spanje als 'Van Gol' door het leven gaat, plaatst de posi tie van de overige spitsen wel in een ander daglicht. Robin van Persie maakt waar schijnlijk na de zomer weer zijn opwachting na maandenlang bles sureleed. Hij heeft als enige in het afgelopen seizoen de spitspositie naar behoren invulling weten te geven. Huntelaar en Dirk Kuijt daarentegen hebben zich beiden geen moment aangediend als de nieuwe spits van Oranje en doen waarschijnlijk weer een stapje te rug in de pikorde. In de twintig man sterke selectie voor de louter in commercieel op zicht interessante trip naar Azië heeft Van Basten twee verrassende namen opgenomen. Mario Melchi- otkeert terug na twee jaar afwezig heid. Excelsior-aanvaller Andwele Slory maakt voor het eerst zijn op wachting. Als Slory, die afgelopen donderdag zijn club hoogstpersoonlijk in de eredivisie hield, aan spelen toe komt, is hij de eerste Excelsior-spe- ler die sinds de invoering van het betaalde voetbal het Nederlands elftal haalt. Clarence Seedorf ontbreekt omdat zijn vrouw een dezer dagen kan bevallen. Arjen Robben, Boude- wijn Zenden en Khalid Boulah- rouz hebben door lichamelijke on gemakken moeten afzeggen. Doel man Van der Sar neemt rust. Ondanks het ontbreken van dit vijftal ziet Van Basten toch het nut van de komende wedstrijden in. „Tegen Engeland en Rusland had den we ook te maken met afzeg gingen. Maar achteraf zijn dat toch goede oefenwedstrijden gebleken." Co Adriaanse Na afzeggen Adriaanse wordt zoektocht naar een trainer weer hervat. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Het leek eigenlijk te mooi om waar te zijn. Co Adriaan se, bij Willem II, AZ en FC Porto betiteld als succestrainer, die aan de slag zou gaan bij het armlastige Feyenoord. Het gaat ook niet ge beuren, omdat Adriaanse afziet van een dienstverband in Rotter dam. Volgens een verklaring van Feye noord zou de trainer 'om persoon lijke redenen' afzien van het teke nen van een contract. Het bleek bij de Rotterdamse club de zoveel ste misser van dit seizoen. Het kamp van Adriaanse reageerde na melijk verbolgen op die verklaring. „Het is puur op basis van voetbal redenen", vertelde zijn woordvoer der Willem Zeijlmans. „Co heeft uit professionele overwegingen nee gezegd tegen Feyenoord." Eer der ontstond al wrijving tussen Feyenoord en Adriaanse, nadat was uitgelekt dat beide partijen met elkaar in gesprek waren. Adviseur Wim Jansen, Peter Bosz en financieel directeur Onno Ja cobs brachten vorige week een be zoek aan de Oekraïne. Vlak nadat Adriaanse bekend had gemaakt per direct te stoppen bij Metallurg Donetsk, zat het trio met hem rond de tafel. Het was een oriënte rend gesprek, waarin Adriaanse de toezegging kreeg enkele miljoenen te mogen investeren in de spelers groep. Dat was een opmerkelijke toezegging, gezien de onzekere fi nanciële situatie van de club. Die onzekerheid heeft ongetwij feld bijgedragen aan de keuze van Adriaanse. Hij was sinds het ver trek van Erwin Koeman kandidaat nummer één, maar heeft zich niet laten verleiden door de teksten van Jansen, Bosz en Jacobs. Het afzeggen van de trainer is een nieuwe tegenvaller voor het mana gement van Feyenoord, dat nu drif tig verder zoekt naar een geschikte Co Adriaanse ziet op basis van voetbalredenen af van een over gang naar Feyenoord. Het mana gement van de club zoekt daar door verder naar een trainer. kandidaat. De kans is groot dat het daarvoor alsnog bij Willem van Hanegem terechtkomt. De voorma lig speler en trainer van Feyenoord kan nog steeds niet door één deur met technisch manager Peter Bosz, maar Van Hanegem gaf on langs wel aan dat hij openstaat voor een verzoenend gesprek. Van Hanegem zou ook uitstekend in het door Feyenoord opgestelde profiel passen. De club zoekt een ervaren, wat oudere trainer, nadat het zonder veel succes het vertrou wen in achtereenvolgens Ruud Gullit en Erwin Koeman uitsprak. In en rond de Kuip 'circuleert ook de naam van Trond Sollied. De Noor heeft momenteel echter meerdere opties om bij een nieu we club aan de slag te gaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49