Lonink op zoek naar hersenen Westdorpe viert feest bin Raad Sluis negeert wens Sint Anna makelaar |s M2Makelaars.nl 'Bellamy-bunkertje' gaat plat Patrouilles bewaren de rust in de omgeving van het Veerse Meer TE HUUR: Wpzc Zaterdag 26 mei 2007 33 Voormalig raadhuisje grensdorp gaat naar hoogste bieder. door Frank Cijsel sluis - De meerderheid van de ge meenteraad van Sluis heeft geen boodschap aan de wens om het voormalige raadhuisje van Sint An na ter Muiden als expositieruimte te behouden. Handtekeningen van de meeste in woners van het kunstzinnige grensstadje en een laatste inspraak reactie van de actiegroep 'Stadhuis je in goede handen' mochten niet baten. De coalitiefracties, op P. Loonen van Helder Zeeuws na, bleven mét het college van me ning dat de raad vorig jaar juni heeft gekozen voor de verkoopme thode die de hoogste opbrengst ga randeert. Een motie van C. van de Vijver (WD) haalde het daarom niet. De liberale inwoonster van Sint Anna wilde graag bereiken dat het stadhuisje ook in de toe komst als expositieruimte en mu seum kan worden blijven ge bruikt. Sluis bewaart zodoende haar cultureel erfgoed en doet tege lijkertijd de inwoners van het ka rakteristieke grensplaatsje, regiona le kunstenaars en tienduizend jaar lijkse bezoekers een plezier, be toogde Van de Vijver. Zij stelde dat er nogal wat is af te dingen op de verkoopprocedure. De culturele en toeristische waar de van het gebouw wordt volgens Van de Vijver te grabbel gegooid voor een mogelijke meerop brengst. De raad had betere infor matie moeten krijgen. westdorpe - De ambitie van het comité dat de Graafjansfeesten or ganiseert, is groot. Binnen afzien bare tijd moet het dorpsfeest van Westdorpe zijn uitgegroeid tot het culturele evenement van Zeeuws- Vlaanderen. De eerste drie dagen van juni is er in het dijkdorp veel te doen. Vrijdag juni wordt be gonnen met Kreekrock. Zes bands zorgen voor een avondvullend pro gramma vol stevige muziek. Zater dagochtend staat de rommel- en verenigingenmarkt op het pro gramma met theatergroep De Kip van Troje en De Dekzwabbers. Voor de jeugd is er een talenten jacht. In de avonduren staan optre dens geprogrammeerd van The Volvo Sluts, 2-tones, the Road en Dexter. Zondag 3 juni staan de kunsten centraal. Zo is er een kunstmarkt, een poëziemanifesta tie, ballet en muziek. VUSSINGEN - Een betonnen bunkertje slopen. Dat gaat achter het Beliamypark niet eens zo gemakkelijk. Het schuilbunkertje staat ingeklemd tussen muren, dus moet Rob Corbijn er met zijn beitel aan te pas komen. „Je moet zo voorzichtig zijn dat er handwerk bij komt kijken." Dinsdag is het bunkertje weg. foto Ruben Oreel Drie gemeenten willen toekomstvisie voor Zeeuws-Vlaanderen. door Conny van Gremberghe terneuzen - Burgemeester Jan Lo nink van Terneuzen begint samen met zijn collega's van Hulst en Sluis een speurtocht naar verstan dige mensen voor een Zeeuws- Vlaamse denktank. De nieuwe adviesgroep moet ge meentebestuurders helpen een toe komstvisie voor de regio te ont wikkelen. Het idee bestaat al lan ger. Lonink: „We gaan op zoek naar personen met specifieke des kundigheden, die wonen in de streek of er affiniteit mee hebben. Het moeten mensen zijn die niet actief zijn in het politiek-bestuur- lijk veld. Een zekere onafhankelijk heid werkt verfrissend bij de ont wikkeling van visies en mogelijke beleidssuggesties", aldus Lonink. De instelling van een denktank moet volgens de Terneuzense bur gemeester niet worden gezien als reactie op een tekortkomend be stuut in de drie gemeenten. „Als bestuurders zijn we bezig zaken die de raden willen, uit te voeren. Na de zomer moet een Zeeuws- Vlaamse denktank zijn werk be ginnen. Deskundigheid wordt na drukkelijk gezocht buiten het po- litiek-bestuurlijk kader. Vaak gebeurt dit projectmatig en daardoor kijken wethouders niet altijd over de grenzen van die pro jecten heen." De Zeeuws-Vlaamse 'hersenclub' moet de gemeenten suggesties aan reiken op het gebied van acquisi tie, promotie en economische ont wikkelingen en ze kunnen ook ideeën aandragen voor ruimtelijke ordening en het opkrikken van het voorzieningenniveau. De zoektocht begint deze zomer. Waterschap laat ook dit toeristenseizoen controles uitvoeren. door Lilian Dominicus goes - Restauranthouders, cam pingbeheerders en eigenaars van andere recreatievoorzieningen zijn tevreden over de inzet van pa trouilles lang het Veerse Meer. Wa terschap Zeeuwse Eilanden is daar om van plan ook dit seizoen weer controles -overdag en 's nachts - te laten uitvoeren. „De bevolking rondom het Veerse Meer verdubbelt altijd in de zo mer", verklaart voorlichter van het waterschap C. Reule. „Dat zorgt voor meer spanningen." De be ambten houden zich dan ook on der meer bezig met sussen van uit de hand gelopen ruzies, tussen re creanten en/of bewoners. De inzet van de patrouilles is ook nodig om het illegaal kamperen in de hand te houden en het stoken van vuur tjes en het vissen zonder vergun ning tegen te gaan. Het waterschap is trekker van het project, maar is niet de enige in stantie die menskracht levert van de patrouilles. De gemeentes Veere, Noord-Beveland, Middel burg en Goes leveren stads wachten; Staatsbosbeheer en de politie werken ook mee. Zo ont staat een gemêleerd gezelschap, dat onderling met elkaar samen werkt. Dat is ook nodig, want niet elke beambte heeft dezelfde be voegdheden. Vlissingen, Groenwoud 89 3kmr appartement centrum. Gestoffeerd. Riant appartement. 619,- p/mnd excl. GAV/E Vlissingen, Nic. Honighstraat 5a 3 kmr app. Centrum App. is geheel NIEUW. 625,- p/mnd excl. G/W/E Vlissingen, Schuitvaartgracht 31 3 kmr appartement aan de Singel. Gestoffeerd en gemeubileerd. 950,- p/mnd incl. voorschot G/W/E Middelburg, St. janstraat 9b 2 kmr appartement. Centrum. Gestoffeerd/Gemeubileerd. 675,- p/mnd excl./G/W/E Middelburg, Breestraat 77 Monumentaal Herenhuis Centrum. 4 kmr. Zeer ruim. Karakteristiek 1.450,- p/mnd excl. G/W/E Middelburg, Londensekaai 45 Winkel/Gallerie 70+40m- 11.600,- p/jaar excl.GAV/E BTW Vlissingen, Badhuisstraat 154 Representatief kantoor 130m2 Goede zicht lokatie. Centrum. 11.600,- p/jr excl. BTW. Uw woning profesioneel verhuren Wij zijn op zoek voor kandidaat huurders naar huurwoningen en huurappartement. Bel ons voor een vrijblijvend advies. www. SipsVerhuur.nl 0118-414223 Badhuisstraat 152 Vlissingen Genieten komt van Binnenuit Schouwersweg 7 m m Maandag Heinkenszand 2e pinksterdag tel.: 0113 561482 j-i- zijn wij geopend www.binnenuit.nl U 10.00 - 17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35