altijd: 'Kon jij daarin?' OPEN ZONDAG BINKSTERUAU Plek voor Wereldwinkel Résidence met zorg Lentemarkt Voor hetzelfde geld 28 extra tv-zenders? i INTER BORG KEUKENS OP MAAT w PZC Zaterdag 26 mei 2007 3 1 www.IandgoedrijckhoIt.nl morgen van 13.00 -16.00 uur in Geersdijk op Noord-Beveland Kijk naar televisie die bij u past: www.vergelijkdtv.nl DELTA\ nu the multi-utility company Vlissinger gepakt voor beroving met geweld vlissincen - De politie heeft deze week een 23-jarige Vlissinger aan gehouden, die ervan wordt ver dacht op 6 mei een 21-jarige plaats genoot te hebben beroofd. Het slachtoffer raakte in de Hobein- straat zijn geld en mobieltje kwijt. Bovendien kreeg hij stompen in zijn gezicht. De 23-jarige verdachte is inmiddels voorgeleid aan de rechter-commissaris en vastgezet. Themabijeenkomst klimaatverandering vlissingen - Het Centrum Integra le Gezondheid Zeeland houdt don derdag 31 mei een themabijeen komst over klimaatverandering. Tijdens die bijeenkomst wordt de film An inconvenient truth van Al Gore getoond. W. Scheuerman van de Vereniging Zeeuwind voert dan ook het woord. De bijeen komst begint om 19.30 uur in het pand aan de Edisonweg 41A in Vlissingen. MEUBELMAKERIJ Kiarinetweg 14 lel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl industrieterrein Mortiere oost-souburg - De Souburgse we reldwinkel krijgt een vaste plaats in het Guusuus in de Kanaalstraat. Daarmee komt een einde aan dage lijkse verhuizingen. Omdat meer verenigingen gebruik maken van de 'huiskamer' van het Guusuus, moeten de medewerkers van de Wereldwinkel hun winkel elke dag vullen en weer leeghalen. Twintig jaar 'trubbelen', noemt vrijwilliger Bea Bravenboer dat. Met een vaste plek, meer naar rechts in het pand, is dat voorbij. „Omdat de eigenaar van het Guus uus, evangeliegemeente de Wijn gaard, het pand gaat verbouwen, komt er ruimte voor ons vrij. Die gaan wij huren. Straks hebben we een nieuwe winkel, met ook de originele kleuren van de Wereld winkel. Daar maakt de landelijke vereniging een plan voor." In totaal kost de verbouwing tien duizend euro. „Dat geld sparen we bijeen door obligaties te verkopen. In Goes was dat een succes: ze wa ren allemaal verkocht. We mikken ook op meer vrijwilligers, zodat de winkel vaker open kan." Veerse maritieme jaar begint volgende week veere - Met een bezoek van com mandant der zeestrijdkrachten vi- ce-admiraal Jan Willem Kelder en commissaris van de koningin Kar- la Peijs aan Veere, wordt daar vrij dag 1 juni het maritieme jaar inge luid. In het kader daarvan worden in het stadhuismuseum De Vier schaar en de Grote Kerk van 2 juni tot 31 werken schilder Engel Hoo- gerheyden geëxposeerd. Ook ver schijnt er in juni een boek over de Middelburgse zeeschilder. Gemeente Vlissingen: Aldi in vroegere Edah vlissingen - Als het aan de ge meente Vlissingen ligt, trekt de Al di in de voormalige Edah aan de Glacisstraat in Vlissingen. Andere besproken locaties als de voormali ge Leen Bakker aan de Mercurius- weg en het Scheldeterrein vallen voor de gemeente af, omdat zij niet bij het gebied passen. Volgens de gemeente is de verhuurder van de oude Edah bereid te praten met een nieuwe huurder. De gemeente wacht hun onderhandelingen af. Presentatie berging vliegtuigwrakken arnemuiden - Wings to Victory houdt woensdag 27 juni een avond over het bergen van vliegtuigwrak ken. De heer Petersen van de Luchtmacht geeft een presentatie over de hedendaagse bergingen en die in de Tweede Wereldoorlog. Ook wordt een film vertoond over de luchtoorlog in de Tweede We reldoorlog. Aanvang 19.30 uur in het gebouw van Aeroclub Zeeland op het vliegveld Midden-Zeeland. Jopie van Sighem-Peene met haar doopjurk die werd gemaakt van een onderbroek uit een Amerikaans hulppakket. foto Ruben Oreel Bel voor de dichtstbijzijnde Intratuinvestiging 0900-7707700 of kijk op: www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33