Zeeland Zwemles alleen voor niet-zwemmer 2e Pinksterdag geopend! GtoenRij< Vlissingen brengt stedenbanden bijeen WALCHEREN 1 40 en 41 V L' 37 1 m Nieuwe stek voor de Kop van Jacob Roggeveen Speelplek in de Rembrandtlaan Eensgezind De kracht van wind een dag gevangen in \l kunstwerken i PV Danker Jan Oreel geeft zwart-wit Zeeland een natuurlijke blos Zaterdag 26 mei 2007 Tip? redwalch@pzc.nl Veere wil klassikaal schoolzwemmen per 2007/2008 afschaffen. door Emile Calon DOMBURG - De gemeente Veere wil met ingang van het schooljaar 2007/2008 het klassikaal school-* zwemmen afschaffen. Tegelijk krij gen kinderen van groep vijf die nog geen zwemdiploma hebben, wel de kans gratis te leren zwem men. Zij kunnen na schooltijd veertig lessen volgen in een van de zwem baden. Want zeker in een kustge- meente is het belangrijk dat kinde ren kunnen zwemmen, vindt wet houder W. van Tatenhove. De kin deren die die buitenschoolse les sen nodig hebben, worden op kos ten van de gemeente vervoerd. Met dit voorstel speelt het college van B en W van Veere in op het gegeven dat het merendeel van de kinderen in de groepen drie en vier kunnen zwemmen. Uit een onderzoek blijkt volgens wethou der Van Tatenhove dat driekwart van de leerlingen van groep vier een zwemdiploma heeft. Volgens hem nemen de meeste ouders hun verantwoordelijkheid en zor gen zelf dat kinderen hun zwemdi ploma's halen. Het afschaffen van het klassikaal schoolzwemmen levert twee voor delen op: een besparing van zo'n 73.000 euro en er blijft meer tijd over voor het geven van onder wijs. Vooral het vervoer van en naar het zwembad en het omkle den voor en na het zwemmen ver gen bij die jonge kinderen nogal Door afschaffen klassikaal zwemmen blijft er meer tijd over voor gewoon onderwijs. Daarnaast bespaart Veere ook nog eens ruim 73 mille. wat tijd. Voor een half uur zwem les ben je volgens lerares J. Kooy- man van basisschool De Golfslag in Domburg toch bijna twee uur weg van school. Het te besparen geld blijft volgens de wethouder beschikbaar voor onderwijs. „We besteden het straks aan de huisves ting van scholen." Van Tatenhove beseft dat er een ri sico bestaat dat ouders bewust wachten met het zwemonderwijs om zo te profiteren van die veertig gratis zwemlessen. Persoonlijk denkt hij dat dat wel mee zal val len. De Veerse schoolbesturen steunen in meerderheid het plan om het klassikaal schoolzwemmen af schaffen. Directeur J. Gutteling van basisschool De Lichtboei in Westkapelle niet. Hij vindt het jammer dat het klassikaal school zwemmen zo goed als zeker wordt opgeheven. Hij vindt dat kinderen zo vroeg mogelijk de kans moeten krijgen om te leren zwemmen. Nu krijgen ze nog schoolzwemmen in de groepen drie en vier. En leerlin gen die kunnen zwemmen, kun nen tijdens die lessen natte gym nastiek krijgen, zo vervolgt hij. „Die mogelijkheid is er straks niet MIDDELBURG - Leo Beun moet nu vanuit zijn aan- centrum Buitenrust in Dauwendaele. De 82-jarige beeld, dat verwijst naar het Paaseiland, wel. Maar leunwoninkje aan de Gerbrandylaan in Middel- Beun komt nog geregeld in die zuidelijke wijk, de bewoners van Buitenrust zijn maar wat blij burg het kanaal over om de Kop van Jacob Rogge- dus zo erg vindt hij de verhuizing niet. Buurtbe- met 'hun kop', zo bleek gisteren bij de heronthul- veen te zien. Het markante beeld stond tot voor woners en bewoners van zorgcentrum Jacob Rog- ling van het beeld door bestuursleden van Zorg- kort vlak bij zijn woning, maar staat nu bij zorg- geveen aan de Koudekerkseweg missen het stroom. foto Ruben Oreel GroenRijk Goes en GroenRijk Middelburg zijn geopend van 10.00 - 17.00 uur vlissingen - De burgemeesters van Ambon, Jopie Papilaya, en van Govan Mbeki, Sipho Nkosi, gaan vandaag met een gerust hart terug naar huis. Moederstad Vlis singen heeft ze samengebracht. Het was een vruchtbare kennisma king tussen de zustersteden van Vlissingen, die tegelijk op bezoek waren. „Ze zullen elkaar gaan be zoeken en in de toekomst gaan sa menwerken", aldus Willem van Baaien van de gemeente Vlissin gen. „Dat gebeurt onder dezelfde paraplu van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten." Met Ambon heeft Vlissingen afge sproken de samenwerking op het gebied van handel, educatie, tech nologie en afvalverwijdering voort te zetten. Het Zuid-Afrikaanse pro ject van huisvesting loopt nog. On derling kunnen de steden ook van elkaar leren, vindt Vlissingen. vlissingen - Het eerste succes van het jeugdwijkteam is binnen. De jongens en meisjes vroegen de ge meente meer speelplekken in hun buurt, het Middengebied in Vlis singen, en krijgen dat ook. Na de zomer wil de gemeente de openbare ruimte aan de Rem brandtlaan, ter hoogte van de ge sloopte noodschool, opnieuw in richten. Verkoop een deel van het terrein als bouwperceel, luidde het advies van omwonenden, maar dat vindt de gemeente niet passen bij het 'groenstructuurplan' in het gebied. Vandaar dat die kiest voor een parkje met een plek om te spe len. Zoals het vroeger ook was. Voor de herinrichting van het ter rein heeft de gemeente al 25.000 euro gereserveerd. Het leugdwijk- team en buurtbewonersgroep Lo cal Board mogen meedenken over de invulling van het parkje. In een eerste schets is veel groen te zien, omringd door spijlenhek ken. Er staan zitbankjes en een stel speeltoestellen op houtsnippers. Tip? redactie@pzc.nl Op het kantoor in Terneuzen zwaaien twee chefs eensgezind de scepter. Ze zijn als een twee ling. Een voorbeeld? Toen het ve le werk hun onlangs wat boven het hoofd groeide, stapten ze bei den resoluut naar hun huisarts. De diagnose was voorspelbaar: even afstand nemen van het werk en een pilletje voor de pep. Een weekje later gingen ze welge moed weer aan de slag. Broeder lijk en elkaar waar nodig onvoor waardelijk steunend. Hun solida riteit was een voorbeeld voor al le collega's, die vertederd toeke ken hoe de twee op gezette tijden vanaf de tweede verdieping af daalden naar de begane grond, waar de één een sigaret opstak de ander, die niet eens rookt, trouw aan zijn zijde. Gisteren had de één pijn aan de onderrug. De ander snelde toe met een kus sentje, dat hij liefdevol aanbood. Hij had onlangs dezelfde kwaal. GroenRijk Goes Nieuwe Rijksweg 2d 0113-223359 GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2 01 18-470400

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31