Zeeland De ideale hangplek Verdiepen aparte zaak Henk De krant 4 weken voor €9,95! PZC 2 I Zaterdag 26 mei 2007 PZC MAIKEL HARTE De vrouw die vorige week door de ontsnapte gorilla Bo- kito werd meegesleept en verwond, heeft dit volgens deskundigen aan zichzelf te danken, omdat ze de goril la vaak bezocht en hem dan te lang aanstaarde. U bent gewaar schuwd. En ik ook trouwens, want ik kom zeker een paar keer in de week in de kinderboerderij en naar mijn favoriete dier Henk, een prachtig schaap, kan ik uren kijken. Na de berichten over Bokito leek het me dan ook beter Henk een tijdje met rust te laten, voordat op de kinderboerderij dezelfde taferelen zouden gaan plaatsvinden als in diergaarde Blijdorp. Maar sinds ik heb gelezen wat een handel Bokito inmiddels oplevert ben ik weer dagelijks bij Henk te vinden. Het is misschien wat grof van die ondernemer om Bokito, ter wijl het slachtoffer er ernstig aan toe is en nog geopereerd moet worden, als merknaam te depo neren voor drukwerk, kleding en reclame-uitingen, maar in de ze moderne tijden geldt kenne lijk des te meer: de een z'n (bijna) dood is de ander z'n brood. Ik probeer nu Henk te la ten ontsnappen, want ik heb Henk het Schaap als merknaam laten deponeren. Dat kostte me trouwens een kleine zeshon derd euri. Om nog maar te zwijgen over de kosten van de dui zenden T-shirts die ik heb laten drukken met Henk de Tank als opdruk, verwijzend naar de ravage die hij moet gaan aan richten. Henk wil echter maar niet over het hek springen. Ik zoek voortdurend oogcontact, maar dat werkt niet. Op het gras dat ik boven het hek houd reageert hij niet eens. Zelfs on bespoten Franse Rucola-sla van toch €4,95 per krop krijgt hem niet in beweging. Wat kan ik nog proberen, gras van de koffie shop? Ondertussen kijkt er nog geen hond op www.henkhet- schaap.nl, terwijl de kosten maar oplopen. Wie maakt me los? 'Ik zoek oogcontact maar Henk springt niet over het hek' COLOFON DIRECTIE Directeur/uitgever: Ad Verrest HOOFDREDACTIE Hoofdredacteur: Peter Jansen (pjansen@pzc.nl) Adjunct-hoofdredacteur: Arie Leen Kroon (alkroon@pzc.nl) CENTRALE REDACTIE redactie@pzc.nl, tel. 0113-315500, fax 0113-315609 KANTOREN Goes: Stationspark 28, Postbus 31, 4460 AA Goes, 0113-315500 Middelburg: Buitenruststraat 18, Postbus 8070, 4330 EB Middelburg, 0118-493000 Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45, Post bus 145, 4530 AC Terneuzen, 0115-645769 Zierikzee: Grachtweg 23a, postbus 80, 4300 AB Zierikzee, 0111-454651 Hulst, Steenstraat 37, 4561 AR Hulst, 0114-371379 ABONNEMENTSPRIJZEN Maand €21,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal €61,50 (acceptgiro €64,50) Jaar €236,00 (acceptgiro €239,00) Voor toezending per post geldt een toe slag. Abonnementenadministratie, fotoservice, abonneevoordeel Bel lezersservice 0800-0231231, dagelijks 8.00-17.00, za terdag tot 12.00 uur, of mail lezersservice@pzc.nl; fax 076-5312330. Postadres: Lezersservice PZC, Postbus 3229, 4800 MB Breda. Beëindigen abon nement uiterlijk één maand voor het ein de van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Wet Bescher ming Persoonsgegevens van toepassing) ADVERTENTIES Verkoopteam Zeeland: 0113-315520, fax 0113-315529. teamzeeland@pzc.nl Personeels-, educatie- en zorgadverten- ties: 076-5312240, fax 076-5312340, aez@pzc.nl. Business to business, onroerend goed: 076-5312277, fax 076-5312274, segmentteam@pzc.nl Publicatierecht beeldende kunst: via Beeldrecht. Auteursrecht: voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV. Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van de Koninklijke Wegener NV. PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoe ring van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Weg ener en zorgvuldig geselecteerde partners. In dien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruik van uw e-mailadres wilt intrekken, kunt u een briefje sturen naar: PZC, Postbus 3229, 4800 MB Breda. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl KRANT NIET ONTVANGEN? Onze excuses. Bel gratis lezersservice 0800-0231231. maandag t/m vrijdag 7.00-17.00 uur, zater dag 8.00-12.00 uur. De Tweede Kamer hoopt door een hoorzitting meer inzicht te krijgen in hangjongeren. Belangrijke vraag: wat maakt een hangplek populair? door Ondine van der Vleuten Hangjongere. Zo wil Serdar Ózelik eigen lijk helemaal niet in de krant. Bij goed weer zoekt de acht tienjarige Vlissinger zijn maten buiten op. Maar hij wil niet geasso cieerd worden met bierzuipende vandalen. Dat gezegd zijnde, als een hangjongere een jongere is die hangt, is hij er toch echt wel een, moet Serdar toegeven. En wat dan nog? „Als je je gewoon gedraagt, is er niks aan de hand, toch?" Sven van Akkeren (18) en Erhan Baskos (19) knikken. Vandaag hangen ze tegen de leuning van de Vlissingse boulevard, lekker kijken naar de zee en de mensen. Op een goede hangplek is altijd wat te beleven. Maar als je het over ideale hangplekken hebt, Se- dar vond de speeltuin die vroeger Heijn in Middelburg, waar vroeger de Konmar zat. Naast hem zit plaatsgenote Sharon van de zon te genieten. „Met goed weer ben ik al tijd buiten", zegt Glenn. „Ik kom uit Dauwendaele. Als je daar je vrienden wil ontmoeten, zeg je: ik zie je bij de Iris! En dan weet ieder een dat je dat plekje achter die school bedoelt, de Vossenburch." Ia, er is geklaagd over overlast, knikken Glenn en Sharon. Maar er bij de Beatrixlaan was echt gewel dig. „Een afgeschermd stukje, voet balveldje erbij, wat groen waar je onder kon schuilen als het regen de. Echt van ons." Een hangplek vereist niet veel. Bankjes, aangena me straatverlichting voor de don kere dagen. „Nee, geen container, die wordt toch binnen de kortste keren smerig." Ook de achttienjarige Middelbur ger Glenn is met goed weer altijd buiten te vinden. Vandaag zit Glenn op de trappen bij de Albert Sven van Akkeren gens anders een hangplek inrich ten, zou echt geen oplossing zijn. Een hangplek ontstaat vanzelf om dat de omstandigheden er ideaal zijn. „Iedereen zou gewoon naar dat plekje blijven komen, omdat het gewoon een lekker plekje is", zegt Sharon. Ten eerste de ligging: midden in de wijk, op een plek die voor ieder een makkelijk te vinden en aan te lopen is. Er is een muurtje waar je op kunt zitten. Vlakbij is een plein tje waarop je even uit kunt razen. En er staat een lantaarnpaal. Glenn wil de zaken niet mooier voorstellen dan ze zijn: een hang plek moet zo kaal mogelijk zijn, want alles wat kapot kan, gaat ka pot. „Een lamp tegen de muur kun je wel vergeten, want die wordt eraf gerukt. Groen planten heeft ook geen zin, dat wordt ver nield. Hetzelfde geldt voor vuilnis bakken." Sharon ziet zelfs niets in een grasveld. „Dat slijt." Wat er wel op de hangplek moet: een klimrek. Zie het maar als uitdagen de zitvoorziening. Het idee van sa nitaire voorzieningen wuift Sharon weg. „Ik loop wel even naar huis toe. Zo'n wc is toch al tijd vies." Ook het Vlissingse Keizersbolwerk is een formidabele plek. Bankjes om op te zitten, boten, mensen en de zee om naar te kijken, gelegen op een herkenbare, centrale en toch wat afgelegen plek in de stad, parkeerplek genoeg, 's avonds sfeerverlichting van het vuurtoren tje en de passerende schepen, bo ven je een sterrenhemel en onder je de lichtjes van het Bellamypark. Achter de rug van zeeheld Michiel de Ruyter, in het midden van het bolwerk, draait autohangjongere Carel (26) het volumeknopje van de Suzuki Swift omlaag. „Check jullie later!", roept hij naar de 28-ja- rige Mark, en scheurt weg. Mark, trotse eigenaar van een Vespa Piag- gio, blijft nog even. „Ik ben een tijdje geleden nog voor hangen be keurd in Nieuwland, stonden we altijd op een hoekje met een man netje of tachtig. Zeker in de zo mer. Je wil toch met je vrienden zijn? Als je je eten op hebt, ga je naar buiten." Hier komen vooral oudere jongeren hangen, mét hun auto. De 21-jarige Vlis singer Justin: „Er staat hier regel matig een man of dertig. Overal vandaan." Er vallen ook regelmatig bekeuringen, want gratis parkeren mag niet, evenmin als drinken, blo wen of harde muziek draaien. „Overal wordt je weggestuurd", zegt lustin. „Wat moet je nou als je niet de hele dag in een koffie shop of kroeg wil zitten?" Komt bij, zegt Kees (19), dat van de be zoeker aan een koffieshop of kroeg wel verwacht wordt dat hij er iets te drinken of blowen koopt. Eigenlijk vinden ze het bolwerk ideaal. Op de politie en die bekeu ringen na, dan. Toch zien ze niets in een 'gedoogbeleid' voor die plek. Kees: „|e kunt wel afspreken dat de politie ons hier als hangjon geren gedoogt, op voorwaarde dat we geen overlast veroorzaken, maar dat gaat hoogstens twee we ken goed. Omdat er altijd wel ie mand is die het voor de rest ver pest. Dat is nu eenmaal altijd zo." Erhan Baskos Ja. ik neem de PZC de eerste 4 weken voor maar 9,95 en aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 61,50 per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 64,50 per kwartaal ik neem een proefabonnement van 4 weken voor 9,95. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Telefoonnummer Woonplaats Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZC gaal zorgvuldig om met persoonsgegevens. In hel colofon treft u nadere informatie ZAAMSLAC - Het actiecomité Red onze Polders vindt dat de derde verdieping van de Westerschelde en aanleg van getijdennatuur in de rivier niet aan elkaar gekoppeld mogen worden. Gebeurt dat wel, dan is er geen tijd om andere op lossingen voor getijdennatuur dan ontpolderen, goed te onderzoe ken, stelt het comité in een brief aan Rijk en provincie. Tot die oplossingen rekent het co mité onder meer het idee van land schapsarchitect Geuze om eilan den en platen voor de Zeeuwse kust op te spuiten. Onderzoek daarnaar vergt tijd. Ontkoppelen van verdieping en ontpoldering voorkomt bovendien dat Antwerpen langer moet wach ten op een betere bereikbaarheid van de haven voor grote schepen, aldus het actiecomité. Het keert zich ook tegen het voor nemen van minister Verburg (CDA, landbouw en natuur) om grond in de Hedwigepolder en het Zwin te onteigenen voor natuur- herstel. Dat is volgens het comité in strijd met afspraken. Serdar Özelik Met de boot door Friesland! Dan beleef je wat! www.vareninfriesland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 2