Toerhetser ïn de knel 4 Duikbond wil reddingsteam s www.karels.com Baby sterft in snikhete auto np a "i "i "I Vrouw valt uit 14 en 15 Verdwenen Madeleine staat symbool voor alle vermiste kinderen Nieuwe Tonge - 0187 - 652222 Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 711688 555547 Halle - In het Vlaamse Halle is een vijf maanden oude baby dood in een auto gevonden. De moeder was het jongetje vergeten af te zet ten bij de kinderopvang. Het kind je stierf waarschijnlijk aan overver hitting. Zij had 's ochtends haar twee oudste kinderen naar school gebracht en reed daarna direct door naar haar werk. Pas toen zij 's middags haar zoontje wilde op halen bij de kinderopvang, besefte zij dat hij nog in de auto lag. Inzet tijdens piekdagen om veiligheid rond het water te vergroten. door Marcel Modde GOES - Zeeland moet een speciaal toegerust duikteam krijgen, dat op het water paraat is tijdens de tradi tioneel drukke weekeinden in de provincie. Dat zegt hoofdbestuur der M. Bakker van de Nederlandse Onderwatersport Bond (NOB). De huidige brandweerduikteams zijn niet berekend op een duikon- geval midden op het water. Brand weerlieden die worden ingescha keld voor een zoektocht naar een vermiste sportduiker, opereren al leen vanaf de kant en zitten vast aan een lijn. De hulpverleners mo gen bovendien niet dieper duiken dan vijftien meter. „Wanneer je het op die manier aanpakt, heeft het geen enkele zin. Ik begrijp niet waarom dat in Zeeland, met één miljoen duiken per jaar, gewoon niet beter is geregeld." De NOB-bestuurder pleit voor op richting van een speciaal reddings team dat tijdens de piekdagen in Zeeland altijd standby is en direct kan worden ingeschakeld. Voor de financiering kan mogelijk een be roep worden gedaan op de duik- branche en de provincie. Directeur F. Captijn van de Veiligheidsregio Zeeland vindt 'het idee als zodanig het bespreken waard'. pagina 3: commentaar pagina 42 en 43: onderwatersport is niet onveiliger dan fietsen Zaterdag 26 mei 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 123 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 UCI wil gele trui terug van Riis na dopingbekentenis Pacemaker en chemotherapie voor het huisdier VLISSINGEN - Een 44-jarige vrouw uit het Groningse Reiderland is gis termiddag rond kwart voor drie op de Koudekerkseweg in Vlissin- gen uit een rijdende camper geval len. Zij raakte ernstig gewond aan haar hoofd en werd met de trau mahelikopter naar het ziekenhuis in Brugge overgebracht. De 44-jarige vrouw reed met haar man mee in de camper van een echtpaar uit Veendam. Vermoede lijk is zij vanaf de voorzijde van de camper naar de achterzijde gelo pen om iets weg te brengen. In een bocht heeft zij mogelijk haar evenwicht verloren waarna zij via de deur uit de camper is gevallen. Zij belandde op haar hoofd in de berm aan de rechterzijde van de weg. ïoerfietsers zijn een gevaar op de weg Verantwoord dopinggebruik in wielersport moet kunnen eens 15% oneens 85% J3BÊÊÊÊÊÊÊÊ Zeeland: 2, 3, 29 t/m 39 en 45; Bin nenland: 4, 5, 7; Buitenland: 9, 10, 11Meningen: 12 en 13; Beurs: 16; Economie: 17; Buitengebied: 19, 20, 21; Weer: 26; Cultuur: 40 en 41; Agenda: 44; Sport: 47 t/m 53; Bijlagen: Spectrum en Prisma met daarin Televisie: v56 t/m v61 18° HET WEER: O Bewolkt Aantal wielrenners en ongelukken neemt evenredig toe. door Pieternel Kellenaers DEM HAAG - De stijgende populari teit van het wielrennen in Neder land zorgt voor veel ongelukken en aanvaringen met andere wegge bruikers. Het totaal aantal wielren ners wordt door het Sociaal Cultu reel Planbureau (SCP) op 3,2 mil joen geschat. Jaarlijks komen meer dan 1500 wielrenners met ernstige verwon dingen bij de spoedeisende hulp terecht, becijferde de Stichting Consument en Veiligheid onlangs. In bijna één op de vijf gevallen (18 procent) is de wielrenner op een voertuig of voetganger gebotst. Vooral in het voorjaar en de zo mer is het wielrennen een geliefd en worden in het hele land toer tochten georganiseerd. Zelden wor den de racende fietsers van het overige verkeer gescheiden, wat volgens de wielerclubs irritaties en gevaarlijke situaties kan opleveren. Tijdens de toerversie van de Am- stel Gold Race gingen recent toer- fietsers op de vuist met twee auto mobilisten die hadden geclaxon neerd in een poging de sporters te laten uitwijken. Vier weken gele den kwam in Lochem nog een fiet ser om het leven tijdens een toer- tocht.De stichting Consument en 1^ De Nederlandse Toer Fiets Unie en de Koninklijke Nederlandsche Wielren Unie willen betere af spraken met gemeenten om de veiligheid te waarborgen. Veiligheid ziet in de toename van het aantal ongelukken met wielren ners als een reden voor extra waar schuwingen. Sinds deze week kun nen wielrenners advies vinden op de website www.voorkomblessu- res.nl. De Nederlandse Toer Fiets Unie (NTFU) en de Koninklijke Neder landsche Wielren Unie (KNWU) dringen aan op betere, uniforme, afspraken met gemeenten over de veiligheid tijdens toertochten. pagina 7: Snelle fietser heeft met ie dereen ruzie op de weg LONDEN - Een foto van het verdwenen Britse meisje Madeleine McCann is geprojecteerd op de Marble Arch in Londen in het kader van de Inter nationale Dag van de Vermiste Kinderen. In 1979 verdween op 25 mei het Amerikaanse jongetje Etan Patz. Het kind is nooit teruggevonden. Als gedenkdag aan Etan en alle andere verdwenen kinderen werd in Amerika de International Mis sing Children's Day in het leven geroepen. Dit kreeg later in vele landen, waaronder Nederland, navolging. foto Frantzesco Kangaris /EPA pagina 11: nieuwe verdachte De natuurlijke rust van Scandinavisch slapen SWENSEN V 1 «r SSfei ".5^ 4 0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1