Meningen Geluk roept reacties op ML Vogelwaarde, niet IJzendijke 'Van Straaten spot met god' 1 2 Zaterdag 26 mei 2007 PZC EDITH I DE JONGE RAMAKERS De lezersredacteur is bereikbaar per post op het adres van de Centrale Redactie van de PZC, Stationspark 28, Postbus 31 4460 AA Goes. Telefoon: 0113-315660 E-mail: Lezersredacteur@pzc.nl Het forum waarop lezers zich kunnen uiten over actuele zaken is bereikbaar via internet; www.pzc.nl Deze week belde een lezeres uit Vogelwaarde naar de krant. Ze wees ons op een foute kop boven het bericht: Reconstructie van Ra penburg in IJzendijke. Die recon structie is niet in IJzendijke, maar in Vogelwaarde, zei ze. Daar heeft ze gelijk in. Ze vroeg zich af waarom wij die fout niet direct hebben gecorri geerd. In het bericht staat dat Ra penburg in Vogelwaarde ligt. Ook is de goede plaatsaanduiding ge bruikt, Vogelwaarde, en wordt er over de gemeente Hulst gespro ken. Bovendien is er geen Rapen burg in IJzendijke, dat in de ge meente Sluis ligt. Vandaar dat er niet gerectificeerd is. Het bericht was uiteindelijk maar op een ma nier uit te leggen. „Normaal klim ik niet zo vlug in de pen en ik ben absoluut geen fan van Peter van Straaten. Ik lees het nooit! Deze morgen viel mijn oog erop en schrok ik dat God wordt gebruikt om lezers te verma ken! Ik zou het op prijs stellen dat de PZC ook leesbaar blijft voor mensen die christen zijn en er niet met god of geloof gespot wordt!", schrijft Bea de Nooijer. Twee andere lezers reageerden op dezelfde illustratie van Van Straaten van 22 mei, waarop een naakte man is afgebeeld. Hij knielt voor het bed en rookt een sigaret en smeekt 'Oh lieve heer help mij toch van het roken af. Een van de respondenten stelde voor: „Wijs alle columnisten en te kenaars de deur en maak de krant tien euro per kwartaal goedkoper." Zij zei dat alle christenen haar me ning delen. „God mag niet mis bruikt worden voor vieze praat. Dit is geen humor, dit is spot. Ge lovigen bidden nooit op deze ma nier. Wij worden er verdrietig van als we dit zien in onze PZC." De PZC wil haar lezers niet shockeren. Er wordt kritisch naar de illustra ties van Van Straaten gekeken. Maar ook zijn fans willen we niet tekortdoen. En veel mensen houden van deze typische Van Straaten tekeningen, die ze kenschetsen als humor met een knipoog. VpEze mokoü/c HeBB&v we wprew ivt&ZSM*- étwoeMo, u//wr mm êgDtyJi mtaeR. oMMTeePMlLiEuvegfëST&<ce Het Geluk in Zeeland is een toegankelijk onderwerp en stellingen daarover prikkelen. Dat blijkt uit het royale aantal van bijna 750 reacties via de PZC-website. Ruim veertig procent van de responden ten kan zich vinden in de stelling 'Met de Zeeuw gaat het goed en met Zeeland slecht'. De meerder heid keert zich er tegen. De stelling is gekoppeld aan een bijeenkomst in de Zeeuwse biblio theek (dinsdag, aanvang 20.00 uur) met Paul Schnabel, directeur van het Sociaal en Cultureel Plan bureau. De bibliotheek nodigt gasten uit die een bijdrage kunnen leveren aan maatschappelijk belangrijke thema's die in Zeeland spelen. Wubbo Ockels, de eerste astronaut van Nederland, ging Schnabel een paar maanden geleden voor. Een kleine twintig lezers stemden niet alleen voor of tegen de stel ling, zij lieten ook uitgebreide boodschappen op de website ach ter. Het 'gaat best goed met Zee land', vond een aantal. 'Zeeland heeft haar toeristen voldoende te bieden, want toeristen gaan naar Zeeland voor de rust en de natuur. Een kritische kanttekening komt van H. Nelisse uit Dinteloord. Hij vindt het verontrustend dat 'er vandaag de dag zo ongeveer meer Zeeuwen buiten Zeeland wonen dan er binnen. „Dan gaat er toch iets niet goed met Zeeland." Joop Roost heeft de overtuiging dat Zeeland ('en ik bedoel eigen lijk nog meer Zeeuws-Vlaande- ren') genoeg mogelijkheden heeft in de toeristische sector. Hij vindt dat Zeeland zich op de vijftigplus sers moet richten. Het Zeeuwse platteland heeft 'een stoffig imago en Zeeland is nooit in staat om aantrekkelijk te worden voor de jonge(re) recreant'. Enkele respondenten hopen dat Zeeland juist niet alleen inzet op het nieuwe Florida van Europa. Sa mengevat: Zeeland is meer dan een zorgland voor wellness, senio ren en medisch toerisme. Zeeland is meer dan een groot herstel lingsoord voor bejaarden'. Jaap Schijve pleit er onder andere voor dat Schnabel zijn ervaringen op schrift stelt. „Dat is gewenst voor iedereen die 29 mei niet in Middelburg kan zijn." Dat gebeurt ook. Zowel Ockels als Schnabel schrijven een essay over Zeeland en de Zeeuwen. Schnabel is woensdagavond in Sluis, waar een bijeenkomst over het geluk van Waterdunen wordt gesproken. Die bijeenkomst in het Belfort is van 19.30 tot 21.30 uur. Donderag is Schnabel in het Leescafé in de Zeeuw se bibliotheek, aanvang 16.00 uur. Deze bijeenkomsten zijn openbaar. POSTVAK Eenvoudig is het niet om uit te leggen waarom de PZC van za terdag 19 mei twee identieke Royalty pagina's bevatte. Een grote fout, maar volgens de vormgevers van de PZC, een on volkomenheid en 'vermoedelijk ook een zeldzaamheid'. Dat is een kleine geruststelling. Maar hoe kan het dat op zowel pagina 22 als 23 dezelfde Royalty-pagina was afgedrukt? De centrale redac tie in Nijmegen had de complete productie aangeleverd. Het was een voorbeschouwing op het bezoek van Beatrix aan Slowakije. De opmakers hebben alles op de bedoelde pagina 23 gezet. Daarnaast zou een volledige advertentiepagina komen. Die personeelsadver tentie en enkele stoppertjes hebben ook op die pagina gestaan, maar op het moment suprème niet meer. Als alles vlekkeloos ver loopt, dan volgen de advertentie- en redactionele pagina's geschei den trajecten. In de loop van de vrijdag heeft de redactionele Royal ty-pagina, echter de advertentiepagina weggedrukt. Dat wat tecli- nisch haast onmogelijk had moeten zijn, is toch gebeurd. Gelukkig heeft de ondernemer die zijn personeelsadvertentie niet terugzag, de fout goed opgenomen. Uiteraard wordt de pagina nog geplaatst. Koningin Beatrix op bezoek in Slowakije. foto AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 12