Digitale verrukkingen RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE loopfiets Marjan Berk v7 PZC Zaterdag 26 mei 2007 Goede gewoonte in onze familie is het ge zamenlijk vieren van de verjaardag van mijn oudste kleinzoon. Deze traditie heeft er toe geleid, dat ik grote expertise heb verworven in het kinderuitstapjescircuit. De Efteling, Walibi, Nemo, Artis, De Amersfoortse Dierentuin, en last but not least Het Spoorwegmu seum hebben geen geheimen voor mij. Gelooft U mij, ik ben in staat in dat laatste museum geheel op eigen kracht de rondleiding te verrichten! Het was tijd voor iets nieuws, iets wat voor vier kleinzoons en drie kleindochters in de leeftijden tussen achttien jaar en zes maanden vertier en ver maak moest bieden. Nu had ik al een aantal keren het nieuwe Museum voor Beeld en Geluid, gele gen op het Mediapark in Hilversum, in televisie programma's in beeld gezien. Het grote gebouw is geplaveid met kleurige vlakken, een vrolijke doos vol spannende geheimen en zo besloot ik dat hier het verjaardagspartijtje voor mijn oudste klein zoon zou worden gevierd. Bovendien is er een Grand Café gevestigd, aan het eind van de 'expe rience' was het niet nodig de pizzeria of de chi nees op te zoeken, ter plekke konden wij het feest voortzetten! Wij verzamelden ons op zondagmiddag, logden in met naam, toenaam en e-mailadres en kregen alle maal een plastic ring waarmee wij allerlei zaken in het museum konden activeren. Meestal treden wij als groep op, maar nu waaierde de familie ogen blikkelijk op eigen kracht uit. Er was voor ieder een genoeg te vinden waar hij of zij van kon genie ten. Ik bleef in het kielzog van de schoondochter met kleindochter van zes maanden op de arm en zag hoe ze genoot van de Teletubbies. Ik ook. Daar na gingen twee kleindochters en één schoondoch ter in zo'n kinderbakfiets zitten, ik trapte. Dit "alles werd gefilmd, we zwaaiden naar ons zelf op een filmscherm, en we zouden later thuis ook dit film pje op de computer ontvangen! Ik stak nog mijn hoofd in een gat boven het virtue le lichaam van Gerard loling, ook dat werd voor de eeuwigheid vastgelegd en toen kreeg ik zo'n ontzettend verlangen naar koffie met appeltaart, dat ik mijn jongste kleindochter ontvoerde en naar het terras verhuisde om in de zon met haar 'live' mijn volledige repertoire aan kinderliedjes door te nemen. Zo hadden wij onze eigen geluids- experience, terwijl mijn familie zich binnen volle dig uitleefde met het bekijken van bloopers, oor logsverslaggeving uit 1951, erdivisiewedstrijden uit 1976, toespraken van Luns en den Uyl, Koot en Bie, André van Duin, Pipo de Clown, Oebele en de Mounties... Bekaf kwamen ze na tweeëneenhalf uur naar bui ten tuimelen om zich te goed te doen aan hambur gers, frieten en vruchtenslaatjes. Zielstevreden wa ren ze en het mooie was dat iedereen volkomen zelfstandig zijn eigen zoektocht had beleefd. Toen ik later thuis op mijn laptop mijn filmpje zocht, moest ik mijn leeftijd intoetsen. Toen er voer ik de beste 'experience'. Ik luisterde naar het kinderkoor van lacob Hamel en de krakende stem van Ome Keesje! Negen heit de Klok en de Bonte Dinsdagavondtrein kwamen ook nog langs... ik was buitengewoon tevreden met deze digitale ver rukkingen die voor deze oma de verbinding vor men tussen haar nostalgisch verleden en het NU!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 129