'Ze zoeken excuses om de beesten uit de weg te ruimen' N-Korea schiet weer raketten af Duitser ligt 22 jaar dood in garage AIRCO auping CONTROLE 42?® Bosch Car Service Auping Bambu: dat ligt natuurlijk beter quping vision 1 O I Zaterdag 26 mei 2007 PZC Woede in Australië over afschieten duizenden kangoeroes. door onze correspondent René Groeneveld CANBERRA - Het afschieten van meer dan drieduizend kangoeroes bij de Australische hoofdstad Can berra dreigt uit te lopen op een ge welddadige confrontatie tussen de overheid en militante dierenacti visten. Het ministerie van Defen sie wil in juli beginnen met het op ruimen van de dieren, waarvan er te veel zouden zijn. Op sommige plekken leven zo'n 430 beesten per vierkante kilometer en dat is zelfs voor Australische begrippen veel. De dieren zouden het effect hebben van een sprinkhanenplaag en het voedsel van een aantal be dreigde diersoorten snel opeten. Volgens de overheid is uitdunning van de kangoeroepopulatie nood zakelijk om uithongering van hon derden dieren te voorkomen. Daar bij gaat het vooral om twee hage dissoorten, een zeldzame mot en de kangoeroes zelf In dit geval heeft Canberra de zogeheten grij ze kangoeroe in het vizier, waar van het mannetje boven mensen uit kan torenen. De slachting moet plaats hebben op twee militaire oefenterreinen. Protesterende dierenbeschermers hebben laten weten de gebieden, die bezaaid liggen met nog niet geëxplodeerde munitie, te zullen bezetten om deze 'moordpartij van het Australische leger' koste wat kost te voorkomen. „We willen niet worden gedood, maar we geven niet op", beklem toont Pat O'Brien van de Queens land Kangaroo Protection Coalition. O'Brien staat bekend als hardliner en werd in 2004 tijdens een pro test tegen het doodschieten van kangoeroes gearresteerd. „We gaan 's nachts naar het terrein en zullen het moorden proberen te stoppen door ons voor de geweren te posi tioneren", kondigde hij met veel bravoure aan. O'Brien vindt dat de overheid te snel en te rigoureus reageert. „Ze zoeken gewoon excu- 'Dit is een verschrikkelijke, gewelddadige manier om dieren te behandelen ses om de beesten uit de weg te ruimen. Bovendien is er regen op komst en zal er voor alle dieren ge noeg te grazen zijn." -VfJ! Een babykangoeroe neemt een kijkje vanuit de buidel van zijn moeder, een rode reuzenkangoeroe (Macropus rufus). foto Wolfgang Weihs/EPA Dierenbevrijder Mary Hayes van Animal Liberation in Canberra meent dat het bewijs voor een mo gelijke uithongering van dieren ontbreekt. „Dit is een verschrikke lijke, gewelddadige manier om die ren te behandelen", benadrukt ze. „Alsof het om onkruid gaat dat moet worden uitgeroeid." Hoewel kangoeroebeschermers kunnen rekenen op brede steun, laten ook de voorstanders van een uitdunning zich horen. „We moe ten ze doodschieten en opeten", luidt het advies van een luisteraar op ABC Radio. „Ik ben voor eutha nasie voor zowel de dierenbevrij- ders als de kangoeroes op basis van stupiditeit", zegt een ander. Het afschieten van kangoeroes is een periodiek terugkerende aange legenheid. De laatste jaren krijgen protesten hiertegen echter steeds meer steun. Het dier is tenslotte nog altijd het nationale symbool van Australië. Op termijn is er wel licht een voor alle partijen accepta bele oplossing. De Universiteit van Newcastle in New South Wales ontwikkelt een voorbehoedsmid del voor vrouwelijke kangoeroes. Alleen moet nog worden uitgedok terd hoe het middel aan de dieren wordt verstrekt. Proef zou deel uit maken van jaarlijkse legeroefening. TOKIO - Noord-Korea heeft giste ren enkele korteafstandraketten af geschoten in de richting van de Ja panse Zee. Het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap meldde later dat het om een proef ging die on derdeel vormt van een jaarlijkse le geroefening. Het is niet bekend hoeveel raketten zijn afgeschoten. Volgens de Japanse televisie wer den er gistermorgen zowel aan de oost- als aan de westkust van Noord-Korea raketten afgeschoten. Het zou gaan om raketten van een nog onbekend type. Vorige maand toonde Noord-Korea tijdens een militaire parade een nieuwe ballis tische raket die het Amerikaanse eiland Guam in de Stille Oceaan zou kunnen bereiken. Zuid-Korea lanceerde vorige vrij dag een testraket met hoogwaardi ge radarapparatuur aan boord. De Noord-Koreaanse lancering zou daar een reactie op kunnen zijn. Volgende week staan verzoenings- gesprekken gepland tussen beide Korea's. Volgens een woordvoer der van de Zuid-Koreaanse rege ring staat de lancering de gesprek ken niet in de weg. De Japanse pre mier Shinzo Abe zei de tests niet als bedreiging te beschouwen. Tegenstander Oost- Duits regime werd sinds 1985 vermist. door onze correspondent Achille Prick BERLIJN - Tweeëntwintig jaar gele den hadden ze thuis net het mid dagmaal op, toen Siegfried tegen zijn vrouw Barbara zei dat hij even ging wandelen. De Oost-Duitse dokter uit het dorpje Bergholz- Rehbriicke kwam nooit meer te rug. Nu weet zijn Barbara waar hij al die tijd was: in hun eigen gara ge. Zij had afgelopen week twee mensen ingehuurd om het dak van de garage te laten repareren. Toen de twee ,het dak eraf trok ken, vonden ze in een tussenruim te een skelet met ernaast een lege fles sterke drank en een afscheids brief Het bleek Siegfried te zijn. De verdwijning zorgde destijds voor veel ophef in het dorpje, iets ten zuiden van Berlijn. De arts gold als een tegenstander van het DDR-regime. Lange tijd bestond het vermoeden dat het regime de dokter had laten verdwijnen. Maar na de val van de Muur is in de ar chieven van de Stasi niets gevon den over de toen 50-jarige arts. Volgens Justitie wijst nu dan ook alles op zelfmoord. Compleet voor slechts Wij controleren voor u: Dichtheid van het systeem Ultblaastemperatuur In de auto de hoofdcomponenten Autocenter Snoodijk Drieschouwen-Zuid 18 <"0115 - 56 20 45 Autobedrijf de Muynck Qulstenburg 8 <*0113 - 35 08 63 Bosch Car Service Goes Dirk Dronkersweg 15 <*0113 - 27 36 65 Garage Hoogesteger Dljkwetsestraat 59 <*0113 - 34 13 15 Autobedrijf Ktuyfhout Karreveld 4 <*0118- 55 19 91 Auto Service Van Llere bv Voltaweg 33 <*0118 - 62 76 80 Autobedrijf Murre Gerbrandystraat 4 <*0118 - 46 46 44 VROUWENPOLDER Veersedam Auto Vrouwenpolderseweg 75 <*0118 - 59 15 24 ZIERIKZEE Autobedrijf Legemaate Boerenweg 4 <*0111 - 41 26 86 Compleet, goed, betaalbaar AXEL BORSSELE GOES KAPELLE KOUDEKERKE MIDDELBURG VLISSINGEN Actie exclusief afgebeelde poef De nieuwe Bambu van Auping is een droom van een boxspring. De bamboe uitvoering zorgt voor een extra rijke en natuurlijke uitstraling. En... tijdelijk krijgt u er 2 bijzettafels t.w.v. 800,- helemaal gratis* bij! Profiteer nu en begin voortaan elke ochtend heerlijk fit aan uw dag. Vraag naar de voorwaarden bij uw Auping dealer of kijk op www.auping.nl, Oeze actie is geldig van 26 mei t/m 30 juni 2007. Uw Auping Vision in de regio (2e Pinksterdag open): Morgana Slaapkamers de Schipper Marconistraat 32, Goes T. 0113-230181 Auping nights, Better days Woonboulevard Poortvliet Paasdijkweg 33, Poortvliet T. 0166-619100 'Aanklacht vrouwen Srebrenica tegen staat' ZAGREB - Zo'n tweehonderd vrou welijke nabestaanden van slachtof fers uit Srebrenica willen in Den Haag een klacht indienen tegen de Nederlandse staat. Volgens het Kroatische persbureau HINA doen ze dat volgende maand bij het In ternationaal Gerechtshof in Den Haag. Ze stellen dat Nederlandse blauwhelmen medeschuldig zijn aan de moord op hun mannen. Ierse premier Ahern naar verkiezingszege LONDEN - De partij Fianna Fail van de Ierse premier Bertie Ahern lijkt de parlementsverkiezingen in Ier land te hebben gewonnen. Uit exit polls blijkt dat de partij 41,6 procent van de stemmen kreeg, vrijwel evenveel als in 2002. Ahern lijkt daarmee verzekerd te zijn van een derde termijn als pre mier. De definitieve uitslag wordt later vandaag verwacht. Aartsbisdom Boston verkoopt hoofdkantoor BOSTON - Het aartsbisdom Boston in de Verenigde Staten verkoopt zijn negentig jaar oude hoofdkan toor voor 65 miljoen dollar. Het bisdom verkeert in ernstige finan ciële problemen na circa duizend gevallen van seksueel misbruik door geestelijken. Een deel van het geld is nodig om schadevergoedin gen te kunnen betalen aan slacht offers. Dertig zwangere drugssmokkelaarsters ROME - Een onderzoek van een jaar naar drugssmokkel in West- Europa heeft geleid tot negentig ar restaties. Daaronder zijn dertig zwangere vrouwen die bolletjes co caïne of heroïne slikten. Dat heeft de Italiaanse politie gisteren be kendgemaakt. Van vrouwen die een kind verwachten mogen geen röntgenfoto's worden gemaakt. De meeste arrestanten zijn afkomstig uit Nigeria en Oost-Europa.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 10