Hoger heeft voor mij geen nut OM verdenkt Capellenaar van mensensmokkel Toe aan vakantie of een feestje? aan®?? Zeilen voor jongeren die zorgen PZC Vrijdag 25 mei 2007 3 5 GOES - Ben jij na de eindexamens ook toe aan een feest, of reis je meteen door naar je favoriete va kantiebestemming? Ga je dit jaar naar Salou of toch weer naar Cher- sonissos? Wat trek je deze zomer aan naar het strand? Een topje, een short, teenslippers? Laat het ons weten via www.pzc.nl. In onze eindexamenbijlage, die half juni verschijnt, besteden we dan ruim aandacht aan jouw favo riete vakantiebaantje, de beste va kantiebestemming voor jongeren en hoe je het beste een kater kunt laten verdwijnen. Mailen kan natuurlijk ook naar: lezersredacteur@pzc.nl. Reageren: www.pzc.nl/eindexamen Naam: Dorothea Koletsos Woonplaats: Vlissingen Leeftijd: 17 jaar Afgelegd examen: Spaans Huidige opleiding: vwo (5), cultuur en maatschappij Vervolgopleiding: univeritair, communicatie Met Nederlands, Frans, Engels, Duits in het pakket en Spaans als extra bijvak ('het staat later wel goed op je cv') valt de van oorsprong Griekse Dorothea een talenknobbel niet te ontkennen. Dat ze het vwo volgt en gisteren een havo-5 examen heeft afgelegd, komt omdat Spaans binnen het vwo op het Scheldemondcollege geen eindexamenvak is. „Ik vond het wel lekker om te doen. Nu weet ik tenminste een beetje wat me vol gend jaar te wachten staat bij het centraal examen." Een half uur voor eindtijd staat ze al buiten. „Het viel reuze mee, ik had veel moeilijker ver wacht. Ik was bang dat het van die saaie teksten zouden worden, maar eigenlijk waren ze best leuk." Geleerd heeft ze vooraf niet. „Gaat een beetje lastig voor een leestekst. Je kan wel wat oefenen, maar daar had ik geen tijd voor." foto Lex de Meester Naam: Nina Behr Woonplaats: Oost-Souburg Leeftijd: 17 jaar Examen in voorbereiding: economie 1 Huidige opleiding: vwo; natuur en gezondheid Vervolgopleiding: geneeskunde (ingeschreven op 4 universiteiten) Het is beslist niet met knikkende knieën dat Nina vandaag aanschuift voor haar eindproeve economie. Ze moet minimaal een 4,4 halen om op een zesje uit te komen. „Dat is wel te doen." Hard blokken voor een hoger cijfer is de Souburgse niet direct van plan. „Ik heb het vak later helemaal niet nodig en kan het zo laten vallen. Dus met een zes ben ik tevreden. Hoger heeft voor mij geen nut." Nina rekent in totaal vier uur werkelijke studie voor het examen. Vooral oefentoetsen maken. Verder is het natuurlijk ook wat je het afgelopen jaar allemaal hebt geleerd." Drie examens heeft ze al achter de rug. Met economie vandaag er bij, zit ze over de helft. „De eerste examens zijn best goed gegaan. Ik denk wel dat ik het ga redden", zegt ze na enige aarzeling. En dan naar de universi teit, voor een studie geneeskunde. foto Lex de Meester s 1 it= Hy^TJpaSEteBB oödsü 'X-J GJB6 .U Erkend Stukadoorsbedrijf Breeweg 5a 4335 AN Middelburg Tel. 0118 -615688 b.g.g. 06 - 5396 2728 Fax 0118 -614 768 emad. lokkerstukadoor@zeelandnet.nl Kwaliteit, zekerheid en vaktechnische uitvoering 1 van uw opdracht. Specialist in sierpleisterwerk en gipsornamenten Tevens het adres voor alle soorten stucwerk U/5 Vraag gratis offerte 4=^ Advocaten pleiten voor vrijspraak helpers vluchtelingen uit Iran. door Emile Calon MIDDELBURG - Werden mensen die tijdens de Tweede Wereldoorlog loden hielpen vluchten ook als mensensmokkelaars beschouwd? Die vraag stelde gisteren advocaat M. Harte namens zijn cliënt, een 6o-jarige man uit Capelle aan de IJssel, die volgens het Openbaar Ministerie verdacht worden van mensensmokkel. Volgens de advocaat heeft de man, die zelf vijftien jaar geleden uit Iran vluchtte, alleen maar landge noten geholpen bij hun reis naar West-Europa. Het geld dat hij daarvoor kreeg was bestemd om zijn onkosten te vergoeden. Dat was volgens Harte soms zo weinig dat de man uit ei gen zak moest bijlappen. Advocaat H. Dunsbergen, die het hulpje van de 6o-jarige verdedig de, voerde ook aan dat zijn cliënt absoluut niet van mensensmokke larij beschuldigd kan worden. Volgens hem hielp hij alleen maar mensen die, zover hij wijst, over OM: Man verdiende grof geld aan mensen die Iran wilden ontvluchten geldige papieren beschikten. Daar komt ook nog eens bij dat die hulp in het buitenland werd gege ven, zodat het OM daar niets over te zeggen heeft. De raadsmannen vroegen de rechtbank dan ook om de beide mannen vrij te spreken. Officier van justitie G. Oosterveld bracht echter naar voren dat de beide mannen wel degelijk men sensmokkelaars zijn, die grof ver dienden aan mensen die weg wil den uit Iran. De Capellenaar zou zelf geld aange nomen hebben en vervolgens vluchtelingen in de steek hebben gelaten. Ze eiste tegen de 6o-jarige een cel straf van achttien maanden. Als de Middelburgse rechtbank die eis over twee weken overneemt, moet de man nog precies negen dagen zitten, zo lang zit hij al in voorar rest. Tegen de hulp van de andere man eiste ze 245 dagen celstraf, gelijk aan zijn voorarrest, en drie maan den voorwaardelijk. De uitspraak volgt op woensdag 6 juni. GOES - Jongeren van twaalf tot ze ventien jaar die zorgen voor een zieke, gehandicapte of verslaafde ouder of ander familielid kunnen een dag zeilen op het Veerse Meer. De Zeeuwse Steunpunten Mantel zorg zoeken zestig jongeren voor de zeildag met lunch op een ei landje en tot slot een barbecue op zaterdag 15 september. Eén op de tien jongeren leeft met extra zor gen thuis. Ook vrienden worden opgeroepen te melden, zij mogen mee voor een tientje: 0113- 249310 of www.vrijwilligethuiszorgzee- land.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 81