Raad stemt in met extra krediet PZCI29 Bommelding ROC-gebouw Goes girls women 42 en 43 37 Studie Borselse behoefte opvang na schooltijd Waterval Hoogste punt biedt zicht op verhuizing naar brede school Vrijdag 25 mei 2007 Bedrijventerrein hoort het visitekaartje van een gemeente te zijn T reinmachinisten houden zich keurig aan de maximumsnelheid Tip? redgoes@pzc.nl Meerderheid vindt dat stoppen met bouw garage geen optie is. door Lilian Dominicus GOES - De parkeergarage aan het Kolveniershof/Bleekveld in Goes komt er. Bijna alle fracties hebben twijfels over de manier waarop de gemeente de miljoeneninvestering denkt terug te verdienen. Toch stemde een meerderheid gistera vond tijdens de raadsvergadering in met een extra krediet van 7,6 miljoen. Oppositiepartijen PvdA en GroenLinks stemden tegen. Het bedrag komt bovenop de 11,5 miljoen die al beschikbaar is ge steld. Een forse uitgave, daarover is de hele Goese politiek het eens. Maar stoppen, dat kan niet meer, vinden WD, SGP/ChristenUnie, CDA en D66. Omdat er al afspra ken liggen, omdat er al geld is geïn vesteerd. Wethouder S. van 't Westeinde (VAD/financiën) ver klaarde: „Dan valt er een gat in mijn begroting." Onzin, is de mening van Groen Links en PvdA. Dat gat in de begro ting kan er ook in de toekomst ko men en dan zijn de rapen pas echt gaar. De partijen twijfelen aan het bedrag dat de verkoop van com merciële ruimtes op de begane grond moeten gaan opleveren. Daar moet een deel van de 7,6 mil joen euro vandaan komen. H. Brouwer van de PvdA: „Ik heb geen onderzoek gezien over de be hoefte aan winkels op die plek." De rest van het extra krediet moet komen uit de opbrengsten van de parkeergelden, verspreid over veer- NW Het gat van 7,6 miljoen in de be- groting van de parkeergarage Kolveniershof/Bleekveld zit voor een deel in de investeringskos ten voor de commerciële ruimte. tig jaar. „Dat is een enorme tijds spanne", zei GroenLinks-fractie- voorzitter C. Bruring. „Ga nu eens veertig jaar terug in de tijd. Dan hebben we het over 1967. Nog een reden dat de garage er niet moet komen: er zijn nu al diverse par- keergelegenheden rond de stad met lege plekken." Volgens wethouder M. Dieleman (CDA, ruimtelijke ordening) is het een misverstand dat de garage nu 7,6 miljoen euro duurder zou wor den. „In de 7,6 miljoen zitten ook de investeringskosten voor de com merciële ruimten." In het eerdere voorstel was daar nog geen reke ning mee gehouden. „De gemeen te treedt op als projectontwikke laar", beaamde ook WD-fractie- voorzitter S. Heijning. Net als de andere politici had hij er de groot ste moeite mee om niet over de be dragen te praten. De verantwoor ding van een groot deel van de kos- tenoverschrijding is officieel niet openbaar gemaakt. Slechts ander half van 7,6 miljoen is verklaard. Heijning: „Maar een projectont wikkelaar die bekend maakt wat- ie doet, kan er niet meer aan ver dienen. WD steunt het voorstel." pagina 30: in Kolveniershof heerst onvrede GOES - Symbolisch pannenbier voor de bouwers van aannemingsbedrijf Fraanje, gisterochtend in de Goese Polder. Want alcohol op de bouw is uit den boze, maar het hoogste punt van de brede school moest wel gevierd worden. Het betekent dat de bijzondere basisscholen Noorderlicht en Holtkamp na de herfstvakantie uit hun tijdelijke behuizingen kunnen vertrekken. Ook het wijkge- bouw De Spinne, dat samen met de scholen af brandde in de nieuwjaarsnacht van 2003, trekt er dan in. Het hele complex zal worden beheerd door verhuurder RWS. foto Willem Mieras door Gertjan Vis GOES - De receptioniste van het Goese ROC-gebouw kreeg gister middag een onbekende man aan de lijn. Met een onprettige bood schap: bommelding! „Het was vijf voor drie", vertelt Willem Kooman, hoofd facilitaire zaken. „Het gebouw is toen gelijk ontruimd. Dat gebeurde volgens plan, in vijf minuten." De onbekende man aan de tele foon klaagt dat hij gezakt is voor zijn examens. Kooman: „Hij had het over die 'kut-computers' en dat zijn loopbaan nu in de knoei zat." De bom gaat, volgens de man, stipt om 18.00 uur af Binnen mum van tijd is de politie ter plekke en beginnen ze in, op en om het gebouw te speurneu zen. Kooman: „Omdat de man sprak over computers, vermoedt de politie dat de bom ergens in de computerruimte ligt." De leerlingen worden om half vier door Kooman naar huis gestuurd. „De één reageerde 'heuj, lekker', anderen waren minder blij, die hadden nog spullen binnen." De BHV (Bedrijfshulpverlening), gekleed in gele hesjes, weet in de onzekere uren nieuwsgierige neu zen buiten de deur te houden. „Niemand mag naar binnen." Rond 16.45 uur is het ROC-ge bouw in Goes weer veilig. Och, ei genlijk daarvoor ook al, want het gaat om een grootschalige oefe ning. „Bijna niemand wist er van", glundert Kooman. „Maar alles is goed verlopen en volgens plan ge gaan." Kooman en de zijnen heb ben er iets van opgestoken. En de 'bom'? „Die is gevonden." WEAR o protest o roxy o o'neill o bench mt 140 t/m 42 ÏL\ \A,a Segeersstraat 39 MIDDELBURG BAARLAND - Kinderopvang De Be- velanden onderzoekt de behoefte aan buitenschoolse opvang (bso) in vijf kernen in de gemeente Bor- sele. Het onderzoek gebeurt in op dracht van het openbaar onder wijs in Borsele. Al eerder waren ouders in Borsele gevraagd naar hun interesse voor een opvang buiten de schooluren, maar dat was niet erg specifiek. Op de scholen in Baarland, Drie wegen, Nieuwdorp, Nisse en 's-Heer Abtskerke bekijkt Kinder opvang de Bevelanden momenteel hoe hoog de nood is. Op grond van de uikomsten beslist het be stuur van de stichting op 7 juni op welke van de vijf dorpen buiten schoolse opvang kan beginnen. Mocht de belangstelling op een of meerdere dorpen te gering zijn, dan is de stichting van plan kleine projecten op te zetten met gastou ders. Buitenschoolse opvang draait al in andere Borselse dorpen. Tip? redactie@pzc.nl Drie weken lekker door Canada toeren met vrouw en kinderen, moest toch kunnen, vond de jon ge vader zelf. Sommige kennis sen achtten het nogal een onder neming. Maar de praktijk stelde hem in het gelijk. Toronto, Montreal, Quebec, Ottawa: ge weldig om te ervaren en al die ki lometers daartussen namen ze probleemloos. De spruiten, am per vier en vijf jaar oud, deden niet moeilijk. Óp de achterbank van een ruime auto zijn immers zo veel spelletjes te spelen. Voor de laatste dag van een fijne va kantie restte nog de Niagara wa terval. Aan de ietwat gespannen verwachting van pa en ma merk ten de kinderen dat er iets bijzon ders stond te gebeuren. „Hoe vin den jullie dit nou?", vroeg vader even later, diep onder de indruk door de oerkracht van 'the Falls'. Het kroost had zijn eigen percep tie: „Het is alleen maar water."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 75