Binnenland CDA: extra steun voor gezinnen Bergs bedrijf Smurfit kondigt ontslagen aan Oppositie gebruikt honderd dagen om eens flink bij te tanken www.fiatblaas.nl Vrolijke dag voor Maarten Biesheuvel Maat 6 Vrijdag 25 mei 2007 PZC Voorstel voor aparte kindertoeslag voor tweede kind tot 18 jaar. den haag - Om de armoede onder gezinnen tegen te gaan, moet de overheid hen financieel extra steu nen, vindt het Wetenschappelijk Instituut van het CDA. Er dient volgens deze denktank een aparte kindertoeslag te komen voor twee de kinderen tot 18 jaar. De tege moetkoming in de studiekosten moet worden verwerkt in de kin dertoeslag. Dan profiteert iedereen met kinderen ervan en niet alleen degenen die de tegemoetkoming aanvragen, stelt de denktank. De kinderkorting die nu via de in komstenbelasting kan worden aant ik Het wetenschappelijk Instituut van het CDA komt met voor stellen om de armoede onder gezinnen met kinderen te bestrijden. Partijen maken goed gebruik van stilte op het Binnenhof. door Ap van den Berg den HAAG - Opmerkelijk relaxed en uitgerust ziet ze er uit, Groen- Links-leider Femke Halsema. Als of ze flink heeft bijgetankt. „Ik heb tijd kunnen nemen voor zelfreflec tie. Om grondig na te denken over mijn werk en de wijze waarop we ons in de Tweede Kamer opstel len. Ik heb ook eindelijk weer eens boeken kunnen lezen en studie ge daan", vertelt ze zonder gêne. Halsema behoort niet tot de cynici die 'het honderddagen-circus' heb ben weggehoond. „Het is niet ver keerd om je oor te luisteren te leg- Verdonk: 'Ik wil het kabinet zo snel mogelijk naar huis sturen' gen bij de bevolking, maar door dat initiatief is wel een rare, lege periode ontstaan in de Kamer." SP-kroonprinses Agnes Kant - die de langdurige zieke Jan Marijnis- sen (hernia) vervangt - is druk als altijd. „Ik zat vanochtend om kwart voor acht al met Mark Rutte van de WD te debatteren voor de radio en vervolgens heb ik geen moment meer stilgezeten." Voor de meeste Kamerleden is dat dagelijkse kost, want er wordt aan gevraagd, bedraagt hooguit 924 eu ro, ongeacht het aantal kinderen. Het kabinet vervangt de korting in 2008 door een automatische kin dertoeslag omdat veel mensen de korting mislopen omdat zij die niet aanvragen. Verder dient volgens het CDA-in- stituut een 'leenplafond' ingesteld te worden. De CDA-denktank wil de huurtoe- slag verbeteren. Meer mensen moeten ervoor in aanmerking ko men en de afgesproken versobe ring moet veel geleidelijker inge voerd worden dan nu het geval is. Het aantal huishoudens dat lang durig moet rondkomen van een laag inkomen bedraagt dit jaar naar verwachting bijna 8 procent van alle huishoudens. Een laag in komen betekent voor een eenou dergezin met een kind 1140 euro, met twee kinderen 1290 euro. Voor twee-oudergezinnen is dat 1230 euro met een kind en 1310 met twee kinderen. het Binnenhof volop gedebatteerd over wetten en vraagstukken. Om dat de onderwerpen niet spectacu lair zijn, sijpelt er weinig van door in de media. Die rust heeft de SP opgevangen door nieuwe fractiele den klaar te stomen voor het grote werk. „Ondertussen hebben we de batten aangezwengeld over de jeugdzorg, toeslagen bij NS-loket- ten, schooldirecteuren die last heb ben van bureaucratie", stelt Kant. In de werkvertrekken van de WD heerst een zekere zomerloomheid. De liberalen hebben de wonden gelikt van de teleurstellende stem busuitslag van 22 november en de couppoging van Rita Verdonk. Sa men met zijn fractieleden zette Mark Rutte een neo-klassieke koers uit. Met 'oude' liberale waar den en integratiebeleid hoopt hij kiezers te behagen. Rita Verdonk wil maar één ding: stevig opposi tie voeren. „Ik wil er onderhand wel eens hard tegenaan in de poli tieke arena. Ik wil het kabinet zo snel mogelijk naar huis sturen", klinkt het strijdvaardig. Bij de SGP hebben ze de loze uur tjes gebruikt om beleidsstukken op te ruimen en te ordenen. D66-voorman Alexander Pechtold bereidt zich vooral voor: „We kun nen nu alvast werken aan ideeën en wetsvoorstellen voor de lange termijn. Wanneer het kabinet straks het beleidsprogramma over ons uitstort, hebben we daar als driemansfractie vrijwel geen tijd meer voor." DEN haac - Met een danklied sluit Maarten Biesheuvel af. „Ich danke dir dafür." Het borstbeeld van Hooft in zijn hand. De Leidse schrijver is gistermiddag geëerd met de P.C. Hooftprijs, de belangrijkste literaire onderscheiding van Nederland. Een lange reeks van mensen figu reert in zijn dankwoord. Componis- Eis taakstraf ontwerper steiger Amercentrale den bosch - Het Openbaar Minis terie heeft gisteren tegen de ont werper van de ingestorte steiger in de Amercentrale een taakstraf van twee keer 240 uur en een voor waardelijke celstraf van een jaar geëist. De man staat in hoger beroep te recht bij het gerechtshof in Den Bosch. De rechtbank veroordeelde hem in mei 2006 wegens dood door schuld tot een gevangenisstraf van een jaar. Passagier businessclass draait op voor heffing den haac - KLM wil de door het kabinet voorgenomen milieuhef fing op vliegtickets door business- classpassagiers laten betalen in plaats van ook economyclasspassa- giers. Milieuminister Cramer liet zich gisteren ontvallen in een over leg met de Tweede Kamer dat 'de KLM bezig is met zo'n voorstel'. Het kabinet wil met de heffing de luchtvervuiling aanpakken. Klink wil mensen laten bewegen op recept den haag - Mensen met extreem overgewicht moeten gaan 'bewe gen op recept'. Deze preventieve maatregel wordt mogelijk opgeno men in het basispakket van de zorgverzekering. Dat zegt Minister Ab Klink van Volksgezondheid. Klink: „Het recept moet serieus ge nomen worden, wil het über haupt vergoed worden. En er moet sprake zijn van een levensbe dreigende aandoening." ten als Bach, Schubert en Brahms. Schrijvers als Nescio, Van Elsschot en Reve. Maar ook zijn persoonlijke leermeesters Huib Drion en Karei van het Reve. „Voor hun wijze lessen. Ze kunnen helaas niet aanwezig zijn." En natuurlijk dankt hij zijn vrouw Eva omstandig. „Zij heeft mij door door Mare Molenaars BERGEN OP ZOOM - Het personeel van verpakkingsproducent Smur- fit Kappa Trimbach in Bergen op Zoom was gistermiddag de klap nog niet te boven. De voortekenen waren weliswaar niet gunstig, toch voelde het verlies van 38,5 arbeids plaatsen (veertig procent van het totaal) als een dolksteek in de rug. „Het is heel onwerkelijk dat je als winstgevend bedrijf zo hard wordt gestraft", aldus OR-voorzitter Da vid Wessels. De vakbond CNV spreekt van 'een bittere pil'. De directie van Smurfit Kappa So lid Board Packaging, waartoe ook Trimbach behoort, maakte gister morgen de reorganisatieplannen bekend. „We kijken naar het rende ment van de totale groep en focus sen ons per bedrijf op het aanwezi ge specialisme", verklaarde Frans Melisse, woordvoerder namens de directie. Interbox in het Belgische het leven gesleept. We zijn al bijna een halve eeuw samen. Onbegrijpe lijk. Samen met zo'n somber manne tje als ik. Maar af en toe heb ik een vrolijke bui, zoals vandaag." Maarten Biesheuvel woonde in de ja ren zeventig korte tijd op Noord-Be veland. foto Ed Oudenaarden/ANP Hoogstraten, waarvan hij de plant-manager is, blijft bij de reor ganisatie buiten schot. Bij GSF in Oude Pekela verdwijnen tien ba nen, in Bergen op Zoom vallen de zwaarste klappen. Tot ongeloof van het personeel:. „Het is onge looflijk dat Interbox, dat nota bene verlies draait, de dans ontspringt terwijl hier ruim 38 man op straat wordt geschopt. Dat is niet uit te leggen", meent Wessels, die spreekt van 'een emotionele op donder van jewelste'. Melisse kan zich de verslagenheid in Bergen op Zoom voorstellen. Melisse ont kent dat de directie aanstuurt op een definitieve sluiting van de Bergse vestiging. De OR gaat op zoek naar alterna tieven. „Dit plan accepteren we in elk geval niet. We proberen met cij fers de directie op andere gedach ten te brengen, lukt dat niet dan volgen er acties." jllfMRli 1 ff Middelburgsestraat 64 4371 ET Koudekerke T: 0118 - 551 444 E: maatgarant@hetnet.nl I: www.maatgarant.nl Teak tafel 200 x 100cm incl. 4 5-standenstoelen Garant Tuin- Serremeubelen Spectaculaire Pinksteraanbieding vanjl559;- voor 799," deze aanbieding is geldig tot 4 juni '07 2e pinksterdag open van 11.00u tot 17.00u

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6