vrij als je het niet meer merkt Politiek stormpje rond opgestapte partijvoorzitter Roctus geluwd z PZC Vrijdag 25 mei 2007 3 1 TUINHUISJES - GARAGES - CARPORTS ALLE MATEN EN MODELLEN Bezichtiging of informatie: B.A. WINTERBERG Biezenstraat 30, 4529 JK Eede, Tel. (0117) 491315 Alle weekdagen geopend. Zaterdag 16.00 uur GESLOTEN Voor honderden Zeeuws-Vlaamse leerlingen is een show opgevoerd in het Terneuzense Scheldetheater als onderdeel van het Wereld Kinderfestival. foto Wim Kooyman Socialistische Partij krijgt gemeenteraad van Hulst niet mee. door Harold de Puysseleijr HULST - Het politieke stormpje dat de Socialistische Partij (SP) wilde doen waaien in de gemeenteraad van Hulst is sinds gisteravond weer geluwd. SP-fractievoorzitter Ger van Unen constateerde zelf dat de gelederen in de coalitie 'heerlijk gesloten ble ven'. Overigens maakte ook oppo sitiepartij CDA geen enkel woord meer vuil over de weinig vleiende uitspraken van voorzitter Fons Roctus van regeringspartij Alge meen Belang Hulst. Roctus trok zelf zijn conclusies uit de ophef die zijn uitspraken had den veroorzaakt en trad terug als partijvoorzitter. Daarmee nam hij de SP feitelijk de wind uit de zei len. Wethouder Toon Maas, het be stuur én de fractie van Algemeen Belang namen uitdrukkelijk af stand van Roctus' uitspraken. Daarmee was ook voor de gemeen teraad de kous afgedaan. Dat bleek gisteravond tijdens de raadsverga dering. Maas wees er in die bijeenkomst bovendien op, dat hij als wethou der in het college van burgemees ter en wethouders onafhankelijk van de raadsfractie functioneert. Fractievoorzitter Fons Dobbelaer (Algemeen Belang) vond dat de SP op moest houden met doordram- men, omdat binnen de partij in middels de nodige stappen zijn ge nomen. Algemeen Belang kreeg daarvoor complimenten van fractievoorzit ter Luc Mangnus (Groot Hontenis- se). Hij vond de kwestie 'zeer snel en adequaat opgelost'. Andere fractiewoordvoerders. waaronder Annelies Hegger van Progressief Hulst, onderstreepten net als Algemeen Belang dat Roc tus uitspraken had gedaan die ab soluut niet door de beugel kon den. Fons Roctus stapte eerder op als voorzitter van de politieke groepe ring Algemeen Belang Hulst. Hij heeft zelf zijn consequenties ge trokken uit de reacties op de pitti ge uitspraken die hij vorige week deed over het functioneren van de gemeentepolitiek. Roctus trok de integriteit van veel lokale en regio nale politici in twijfel, met uitzon dering van PvdA'er Maria le Roy. Oud-wethouder slaat eerste paal De Poorte SLUIS - Oud-wethouder Juliën du Fossé van de oude gemeente Sluis joeg gisteren de eerste paal de grond in voor het appartementen complex 'De Poorte van Sluis'. De voorbereidingen hebben nogal wat voeten in aarde gehad en duur den twee jaar. Het complex telt vijf luxe koopap partementen. Toekomstige bewo ners kunnen indien gewenst ge bruikmaken van de zorgvoorzie ningen uit woonzorgcentrum Ro- zenoord dat vlakbij ligt. Verwacht wordt dat het wooncomplexje aan de Hoogstraat eind volgend jaar kan worden opgeleverd. Stadsraad Oostburg inventariseert wensen OOSTBURG - De stadsraad van Oost burg is na jaren van afwezigheid weer actief De voorbije tijd heeft de zeven leden tellende stichting een enquête samengesteld die de ze week huis-aan-huis in Oost burg wordt verspreid. Met het vra genformulier wil de raad inzicht krijgen in de wensen die leven on der de bevolking. Overigens zoekt de raad nog vrij willigers die willen helpen bij het ophalen van deze formulieren. Open huis bij VW's in Zeeuws-Vlaanderen TERNEUZEN - De VW's in Zeeuws-Vlaanderen houden zater dag 2 juni open huis. De dag is vooral bestemd voor mensen uit de streek. Bezoekers aan de kanto ren in Aardenburg, Cadzand, Hulst en Sluis krijgen die dag een gratis infopakket over Zeeuws-Vlaanderen mee. De VW's willen tonen dat zij niet louter fungeren als servicecentra voor toeristen, maar dat zij ook veel doen voor streekbewoners. Basisschool in Clinge houdt Vlaamse kermis CLINGE - De ouderraad van basis school Sint Bernardus in Clinge houdt zaterdag 9 juni op het ter rein van de school een Vlaamse kermis. De opbrengst van dit eve nement komt geheel ten goede aan de school. Bezoekers van de Vlaamse kermis kunnen vanaf 13.30 uur terecht op het school plein aan de Julianastraat 41 in Clinge. Om gezellig een terrasje te pikken bijvoorbeeld. Er zijn wa fels, ijs, popcorn, hamburgers en drankjes te krijgen. Of om mee te doen aan een van de meer dan der tig activiteiten die op het program ma staan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69