eigenlijk een dubbel doel Feestelijke afsluiting Project Space Station A LT E N A ;dvies aan huis verlichting: Artimide Foscarini Luceplan Lumina Gemeente Middelburg wil meer helderheid over pardonregeling s pzc Vrijdag 25 mei 2007 3 1 Roparunners aan de vooravond van de wedstrijd met vooraan: Joop Lasseur en Archie Staal en achteraan (vlnr) Henk Kortlever, Kees Bené, Jeroen Hinz en Co de Feijter. foto Marijke Folkertsma INTERIEUR MBSm DESIGN www.altena-id.nl SCHELDESTRAAT 25-29 VLISSINGEN T E L _j_ 0 1 1 8 - 4 1 3 4 7 6 Diploma-uitreiking en toneelworkshop 'Op handen dragen' zierikzee - Het tweede seizoen van Space Station 2het toneelpro ject voor meervoudig gehandicap ten in Zierikzee wordt donderdag 31 mei afgerond met een diplo ma-uitreiking en een feestelijke slotbijeenkomst in het MFC in Zie rikzee. Zintuigen spelen de hoofdrol in de theaterworkshop 'Op handen dra gen' die Sociaal Cultureel Werk De Lichtboei de deelnemers aan biedt. Het zien van kleuren, het voelen van materialen en zachte stoffen, het horen van klassieke muziek zijn dan ook belangrijke onderdelen in de sessies van Space Station. Tijdens de slotbijeenkomst donder dag is er een digitale presentatie waarin de werkwijze nader wordt belicht. Het beeldmateriaal geeft inzicht in de 'reizen door de ruim te' die zijn gemaakt. De deelnemers gingen bijvoor beeld 'zintuigelijk' naar een werve lende witte wereld met ijzige sneeuwstormen, maar ook naar geurrijke, warme oorden. Ook vier de de groep een uitbundig mossel- feest in de sfeer van het bruine ca fé. Verder werden er landschappen doorkruist en havens aangedaan. Dit specifieke project steunt voor een groot deel op financiële steun van fondsen en sponsors. Met me dewerking van twee vakfotografen werd dit seizoen ook een tentoon stelling ingericht met foto's die niet het onvermogen, maar juist de kracht van de deelnemers in beeldbracht. Met de presentatie donderdag van af 13.30 uur wil De Lichtboei een impressie van het project bieden. middelburg - De gemeente Mid delburg stelt extra voorwaarden aan de pardonregeling voor uitge procedeerde asielzoekers. Middel burg is de enige Zeeuwse gemeen te waar nog een asielzoekerscen trum staat. Daar wonen zeshon derd mensen. De helft van hen kan aanspraak maken op de par donregeling. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten bereikte met de staats secretaris van Justitie een akkoord over deze regeling. De gemeenten moesten deze week laten weten of zij daarmee instemmen. Middel burg doet dat onder voorwaarden, laat wethouder A. de Vries weten. Hij verlangt wel meer zekerheden voor de mensen die het aangaat. De Vries wil dat zij snel duidelijk heid krijgen over hun positie. De gemeente wil ook de gemaakte kosten voor opvang van uitgepro cedeerde asielzoekers die op straat belandden, terugkrijgen. Lamboo exposeert in haar woonplaats brouwershaven - Kunstenares Marijke Lamboo uit Brouwersha ven laat vanaf komende maandag haar keramiekwerk zien in activi teitencentrum Qint in haar woon plaats. De expositie loopt tot en met 16 juni. Lamboo verhuisde twee jaar gele den van Zoetermeer naar Brou wershaven, waar zij nu een atelier aan huis heeft. Daar geeft zij ook cursussen en workshops, zoals keramiek voor volwassenen en kleien voor kinderen. Kinderboerderij krijgt cheque van POZ zierikzee - Kinderboerderij De Punt uit Zierikzee krijgt 1500 euro van het bedrijf Projectontwikke ling Zeeland (POZ). Directeur Jan Sips komt de cheque vanmiddag om 15.00 uur zelf brengen. POZ, gevestigd in Terneuzen, is mede-ontwikkelaar van het nieu we woongebied Noorderpolder bij Zierikzee. Het bedrijf verstuurt geen kerstpakketten aan relaties en gebruikt die besparing jaarlijks voor een goed doel. Zonnemaire verkennen tijdens wandeltocht zonnemaire - Wie de omgeving van Zonnemarie beter wil leren kennen, kan komende zondag (Eerste Pinksterdag) deelnemen aan een wandeltocht over 7,5 kilo meter. Die vertrekt om 13.00 uur bij Landschapscamping Kijk Uit aan de Rietdijk. Deelname kost 3,50 euro. Een versnapering met iets lekkers is inbegrepen. Aanmelden kan via 06 20003780. Campings Coedereede op de vingers getikt ouddorp - Verschillende instan ties hielden woensdag horecacon- trole op campings in de gemeente Goedereede. Er werden geen boe tes uitgedeeld. Wel waarschuwde de politie voor het ontbreken van horeca-, drank- of terrasvergunnin gen. De brandweer constateerde een paar slecht werkende afzuigingen en trof verkeerd opgeslagen gasfles sen aan. Beide instanties voeren op termijn nacontroles uit. Rommelmarkt en bazaar in Kerkwerve kerkwerve - De Chr. Gereformeer de Gemeente in Kerkwerve houdt zaterdag rond het eigen kerkge bouw in de Beatrixtraat een rommelmarkt/bazaar, vanaf negen uur 's ochtends. De opbrengst is gedeeltelijk be stemd voor het onderhoud van de kerk en een ander deel gaat naar een kindertehuis in Afrika. Naast verkoop van allerhande spullen, is er rond 13.00 uur een demonstratie van de brandweer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63