PZC Steun duurzaam bouwen Fietsstergewond Verkeersveiligheidslabel voor Nieuwerkerkse basisschool girls women SCHOUWEN-DUIVELAND 42 en 43 If-Ui e 29 37 Jong leven in Schouws polderlandschap bij aanrijding Alleen water Bedrijventerrein hoort het visitekaartje van een gemeente te zijn Vrijdag 25 mei 2007 Treinmachinisten houden zich keurig aan de maximumsnelheid Tip? redzzee@pzc.nl tlKWERVE - Volle terrassen, fietsende zonaanbidders, lamme es, veulens en uitbottend groen, Schouwen-Duiveland bruist |n het leven, zo leert een ritje door de polder. Nu en dan |ijnt de zon al zo ongenadig dat lammetjes beschutting zoe ken in de schaduw, veilig tegen het moederschaap aan. Op wat vreemde bokkesprongen na blijven de veulens - op de fo to in een wei bij Kerkwerve - ook steevast dicht in de buurt van hun moeder. Het nieuwe leven is overduidelijk aanwezig. Zo ook op kinderboerderij De Punt in Zierikzee. Daar wordt vandaag van 13.00 tot 16.00 uur het jaarlijkse geboortefeest gehouden. Compleet met beschuit met muisjes. foto Dirk-Jan Gjeltema. (mwen-Duiveland Fil drempel verlagen 'met subsidieregeling. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De gemeente Schou wen-Duiveland wil de drempel voor duurzaam bouwen verlagen door er een subsidie voor in het vooruitzicht te stellen. Het gaat om een tijdelijke subsidieregeling voor de duur van drie jaar. Duurzaam bouwen wordt momen teel niet in financiële zin gestimu leerd door de gemeente. Er is eer der wel een subsidieregeling ge weest, maar die bleek te ingewik keld om werkbaar te zijn. Vorig jaar werd er een streep door ge- WEAR haald en nu waagt het gemeente bestuur een nieuwe poging. De nieuwe regeling is bedoeld voor het stimuleren van het tref fen van duurzame energiemaatre gelen zodat woningen energiezui niger worden en de energiekosten voor huishoudens structureel da len. Met de nieuwe subsidie wil de gemeente ook inspelen op het lan delijk klimaatbeleid. De gemeente krijgt van het ministerie van Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer subsidie om kli maatbeleid uit te voeren. Gebruikt de gemeente dat geld niet waar het voor bedoeld is dan moet het terugbetaald worden. Eén van de belangrijkste doelstel lingen van het klimaatbeleid is het actief stimuleren van energiebespa ring in de woningbouw en dat is precies wat de gemeente met de nieuwe subsidieregeling wil. Wie zonnepanelen, zonneboiler of warmtepomp plaatst kan daarmee - zo rekent de gemeente voor - fors besparen. Een gemiddeld huis houden verbruikt 3500 kilowatt elektriciteit en 2200 kubieke meter gas per jaar. Afhankelijk van de ge troffen maatregelen kan tussen de 170 en 512 kubieke meter gas en tot 1300 kilowatt elektriciteit be- |TJ| De gemeente Schouwen-Duive- land wil duurzaam bouwen op haar grondgebied stimuleren met behulp van een tijdelijke subsidieregeling. spaard worden. Aan zaken als zon nepanelen en warmtepomp hangt echter een stevig prijskaartje. De investering kan oplopen tot 15.000 euro. Met behulp van de gemeente lijke subsidie en die van energiebe drijf Delta NV wordt het volgens de gemeente voor particulieren in teressant om energiebesparende maatregelen te treffen. Voor de voorlopig over drie jaar ge spreide subsidie trekt de gemeente per jaar ruim 25.000 euro uit. En daarbij geldt: op is op. Aanvragen worden behandeld op volgorde van binnenkomst. De nieuwe subsidieregeling staat op de agenda van de commissie openbare ruimte van maandag 4 juni. Aanvang: 19.30 uur. BURGH-HAAMSTEDE - Een 79-jarige vrouw uit Burgh-Haamstede is woensdag gewond geraakt. Zij werd aangereden toen zij vanaf de Steursweg de Kraaijensteinweg wil de oversteken en daarbij een auto te laat zag. De vrouw liep blauwe plekken en een hoofdwond op. o protest o roxy o o'neill o bench mt 140 t/m 42 Nfllw A IA, a Segeersstraat 39 MIDDELBURG door Piet Kleemans NIEUWERKERK - De School met de Bijbel uit Nieuwerkerk krijgt van daag het Zeeuws Verkeersveilig heidslabel. De teller komt daarmee tot grote vreugde van het Regio naal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ) op 46. „Het Zeeuws verkeersveiligheidslabel is duidelijk geland bij de basisscho len. Daar is het ROVZ natuurlijk trots op." ROVZ en gemeente Schou wen-Duiveland zetten zich geza menlijk in voor het behalen van het keurmerk voor scholen die een uitgebreide en praktijkgerichte verkeerseducatie geven. De certifi cering is niet alleen een keurmerk, maar ook een duidelijk signaal naar buiten toe. Het signaal dat op die school alles gedaan wordt om van leerlingen veilige verkeersdeel nemers te maken. Om het label te kunnen bemachti gen moet in de praktijk flink geoe fend worden en daar worden ook de ouders bij betrokken. Zij moe ten immers het goede voorbeeld geven. Voor de praktijkkant zorgt de school, onder meer via het 'oversteekdiploma' en fietsvaardig- heidstrainingen. Op Schou wen-Duiveland is het het vierde verkeersveiligheidslabel dat wordt uitgereikt. «iiuws» 11'II M mwm Tip? redactie@pzc.nl Drie weken lekker door Canada toeren met vrouw en kinderen, moest toch kunnen, vond de jon ge vader zelf. Sommige kennis sen achtten het nogal een onder neming. Maar de praktijk stelde hem in het gelijk. Toronto, Montreal, Quebec, Ottawa: Ge weldig om te ervaren en al die ki lometers daartussen namen ze probleemloos. De spruiten, am per vier en vijfjaar oud, deden niet moeilijk. Óp de achterbank van een ruime auto zijn immers zoveel spelletjes te spelen. Voor de laatste dag van een fijne va kantie restte nog de Niagara wa terval. Aan de ietwat gespannen verwachting van pa en ma merk ten de kinderen dat er iets bijzon ders stond te gebeuren. „Hoe vin den jullie dit nou?", vroeg vader even later diep onder de indruk door de oerkracht van 'the Falls'. Het kroost had zijn eigen percep tie: „Het is alleen maar water."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61