Spyker zit in lastig parket Sam van 't Westende mist EK judo Henkei) Li Jao bij beste zestien op WK Mf h^SCHUO I etser Erik Cadée, blikvanger in Hulst, richt zich op een plaats op het WK All Ready moet tweede beslissingsduel spelen na verlies tegen Ondo Van Assche actief op World Cup in Moskou goes - Turner Anthony van As sche is vandaag één van de vier Ne derlanders die meedoen aan de wereldbekerwedstrijd van Mos kou. Behalve de achttienjarige gymnast uit Sas van Gent komen ook Jef frey Wammes, Epke Zonderland en Yuri van Gelder in de Russi sche hoofdstad in actie. Voor Van Assche is het de vierde World Cup waaraan hij deel neemt. Vandaag zijn de kwalifica ties, morgen de finales. Doelpunt Slory houdt Excelsior in eredivisie Rotterdam - Excelsior speelt ook komend seizoen in de eredivisie. De Rotterdammers wonnen gister avond in de play-offs thuis met 1-0 van RBC Roosendaal, hetgeen ge noeg -was na de 1-1 eerder in Roosendaal. Andwele Slory beslis te het duel in de 77e minuut. De week van Slory kan helemaal niet meer stuk als bondscoach Marco van Basten hem meeneemt met Oranje naar Azië voor een oefen trip. Dat hoort hij vandaag. RKC krijgt nog laatste kans tegen VVV-Venlo waalwijk - RKC krijgt nog een laatste kans om het eredivisie schap veilig te stellen. Gisteren won de ploeg de tweede wedstrijd van de finale in de play-offs om promotie en degradatie tegen VW-Venlo. In Waalwijk werd het 1-0. Na vier minuten maakte Tim Janssen al het enige doelpunt. Om dat de Limburgers de eerste wed strijd wonnen, wordt in de best-of-three een derde en beslis send duel noodzakelijk. Ticket voor Intertoto ver weg voor Vitesse arnhem - De kans dat Vitesse ko mend seizoen na vijf jaar afwezig heid terugkeert op de Europese vel den is bijzonder klein. Het elftal van trainer Aad de Mos kwam gis teren in de derde en laatste ronde van de play-offs voor deelname aan de Intertoto niet verder dan 2-2 tegen FC Utrecht. Zondag is de return in stadion Nieuw Galgen waard. Vitesse moet het in Utrecht stellen zonder Danko Lazovic, Theo Janssen, Mads Junker, Purrel Frankel en Paul Verhaegh. Ajax-doelman Vermeer verhuurd aan Willem II amsterdam - Ajax heeft doelman Kenneth Vermeer voor volgend sei zoen verhuurd aan Willem II. Ver meer is al sinds 2004 bij de Am sterdammers de sluitpost van Jong Ajax. De 21-jarige doelman heeft bij Ajax nog een contract tot de zo mer van 2010. Als vervanger van Vermeer contracteerde Ajax giste ren keeper Erik Heijblok. De 28-ja- rige doelman komt over van Haar lem, waar hij sinds 2003 onder de lat stond. Heijblok ondertekende een contract tot medio 2008. Vrijdag 25 mei 2007 Tip? sport@pzc.nl zagreb - Li liao heeft zich gisteren bij de wereldkampioenschappen tafeltennis geplaatst voor de acht ste finales. De Heerhugowaardse was in de derde ronde met 4-1 te sterk voor Krisztina Toth uit Hon garije. In de achtste finales stuit ze op Li Xiaoxia uit China, de huidi ge nummer 5 van de wereld. De oranje-international speelde één keer eerder tegen haar. In de zo mer van 2006 verloor ze in de Su per League, een clubcompetitie in China, met 3-1. Vlissingse judoka is zeer verbaasd dat hij niet naar Malta mag. door Rudy Boogert goes - Judoka Sam van 't Westen- de is niet opgenomen in de natio nale selectie, die begin juli uit komt op de Europese kampioen schappen voor aspiranten op Mal ta. Hij staat als reserve genoteerd in de klasse tot 60 kilogram. De vijftienjarige Vlissinger was daar gisteren nog zeer verbaasd over. De grote rivaal van Van 't Westen- de, Eric Meurer, vertegenwoordigt Nederland bij het EK. Van de zes toernooien op basis waarvan de bondscoach zijn keuze zou bepa len tussen Van 't Westende en Meurer, won de Vlissingse judoka er twee. Meurer won er slechts één. Die voorsprong sterkte Van 't Westende in de gedachte dat hij een zeer goede kans maakte op het aspiranten-EK (tot 17 jaar). „Maar de bondscoach heeft anders beslist", constateerde Van 't West ende. „Ik was zeer verbaasd toen ik het hoorde en het is ook flink balen. Ik zal de bondscoach nog wel eens naar een verklaring vra gen, maar dat gaat nu moeilijk om dat hij in Berlijn zit voor een toer nooi." Voor meervoudig nationaal kam pioen Van 't Westende zit het sei zoen er nu vrijwel op. Ook het Eu ropees Jeugd Olympisch Festival in Belgrado (later in juli), dat ge koppeld was aan het EK, gaat aan hem voorbij. „Volgend jaar ga ik ge woon verder en het nog een keer proberen." Financiële onzekerheid gaat hand in hand met sportieve malaise. door Paul Zweverink monaco - Dat het nog niet gewel dig gaat met Spyker Fi, is na vier races volstrekt duidelijk. De fel oranje bolides zijn nauwelijks vooruit te branden en sieren stee vast de laatste plaatsen van de grid. Christijan Albers en zijn Duit se teammaat Adrian Sutil beleven weinig sportieve vreugde aan dit nog prille Fi-seizoen. Maar dat al les valt volstrekt in het niet bij de dreigende financiële problemen bij het moederbedrijf Spyker Cars. De top van het bedrijf ontkent het in alle toonaarden, maar het heeft er alle schijn van dat Spyker Cars op economisch en financieel vlak in een dubieuze situatie verkeert. „Niets aan de hand, voor een groot deel indianenverhalen", ora kelde president-directeur Victor Muller onlangs. Maar diezelfde Muller stapte niet lang daarna op. Ook Michiel Mol laat het achterste van zijn tong niet zien en praat lie ver over een eventueel bezoek ko mend weekeinde van megaster Pa ris Hilton aan het Spyker-team in Monaco. Maar ook dat staat op los se schroeven; het sekssymbool Het Formule 1-team van Spyker kampt behalve met broodmage re resultaten ook met de nodige onrust bij het moederbedrijf Spy ker Cars. moest even haar rijbewijs inleve ren en mag mogelijk haar land niet uit. Over dubieus gesproken. „Natuurlijk is^r wel iets waar van die verhalen over problemen, maar het wordt nu allemaal wel heel sensationeel aangezet", aldus Mol. Maar ook hij kan niet ontken nen dat het aandeel-Spyker al een paar maanden aan een vrije val be zig is en nog nauwelijks de helft waard is van wat het in februari was. Allemaal beslist geen tekenen van stabiliteit en rust bij het moe derbedrijf Dan het sportieve verhaal. Dat richt zich bovenal op Christijan Al bers. De Nederlander zit niet lek ker in zijn vel en worstelt zelfs met vier vijanden: zijn auto, de Bridge- stonebanden, zijn snellere teamge noot Sutil en zijn rijstijl. Op zijn vroegst is een nieuwe, verbeterde bolide in Turkije gereed. En dan is het nog maar de vraag of die echt sneller en betrouwbaarder is dan het huidige model. De banden: Albers klaagt er steen en been over, hij kan er niet mee uit de voeten. Te hard voor zijn rijstijl. „En ik ben niet de enige die met dit probleem worstelt, ook rij ders als Kubica, Raikkönen en zelfs Aionso kunnen er niet goed mee uit de voeten." Andreas Sutil klaagt niet, zijn rijstijl past juist pri ma bij de Bridgestones. En hoe denkt het team over het probleem van Albers? „Christijan moet zich aanpassen, punt." Terwijl Albers juist betoogt dat het team de auto moet aanpassen aan zijn rijstijl. monaco - Tweevoudig wereldkampioen Fernan do Aionso (foto) was gisteren tweemaal de snel ste in de vrije trainingen voor de Grand Prix van Monaco. De Spaanse McLaren-coureur rijdt zon dag evenals zijn Britse teamgenoot Lewis Ha milton met een peperdure helm. In hun helmen is met edelstenen 'Monaco 07' ingelegd. De hel men worden na de vermaarde race op het straten- circuit in Monte Carlo geveild voor een goed doel. De Spykers eindigden de eerste vrije trainin gen als voorlaatste en laatste. foto Oliver Weiken/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49