Economie KLM behoudt naam, Schiphol breidt uit m BOSCH airco-garage.nl E QE S Banken en verzekeraars geliefd bij hoogopgeleide Nederlanders je eigen omgeving creëren met oog voor details Oeso: Voorkom oververhitting van economie 8i B INTERIEURADVISEURS www.weytsinterieur.nl VEB wil onderzoek naar rol DNB in overnamestrijd ABN Amro PZC Vrijdag 25 mei 2007 45 Luchtvaartbedrijf blijft zelfstandig binnen fusieonderneming. door Richard Mooyman parijs - De merknaam KLM blijft bestaan en de positie van Schiphol als overstapluchthaven zal verder worden uitgebouwd. Dat verzeker de de Franse topman J.C. Spinetta van Air France-KLM gisteren bij de presentatie van de jaarcijfers. De fusieonderneming krijgt een nieuwe bestuursstructuur waarbij het overwicht van de Fransen naar verwachting groeit. Spinetta wees erop dat de succesvolle fusie mede is gebaseerd op het sterke merk KLM en de efficiënte overstap luchthaven Schiphol. Spinetta noemde het 'een strategi sche fout' als de rol van de Neder landse luchthaven niet verder wordt versterkt. Hij wees erop dat Schiphol sinds de fusie tussen Air France en KLM drie jaar terug be duidend sneller groeit dan in de ja ren daarvoor. De Frans-Nederlandse onderne ming gaat nauwer samenwerken, maar KLM blijft volgens presi dent-directeur P. Hartman een zelf standig bedrijf binnen de holding. De Fransen zullen het KLM vol gens Hartman niet lastig maken zo lang er voldoende groeimogelijkhe den zijn op Schiphol. De KLM-baas hoopt volgende maand een akkoord te sluiten met regionale overheden en omwonen den over maatregelen die de hin der beperken én groei mogelijk maken. Schiphol ontkomt er volgens Hart man niet aan om vluchten te ver plaatsen naar andere vliegvelden. Het gaat daarbij onder meer om Ondanks de goede winstcijfers begint Air France-KLM aan een nieuw kostenbesparingsprogram ma dat dit jaar 560 miljoen euro moet opleveren. charters en prijsvechters die niet bijdragen aan de positie van over stapluchthaven. KLM vervoert zelf voornamelijk overstappende passa giers. Met een nettowinst van 891 mil joen euro heeft Air France-KLM een goed jaar achter de rug. De winst werd vooral gemaakt met passagiersvervoer. De combinatie van de twee overstapluchthavens Parijs en Schiphol leverde 180 mil joen aan extra inkomsten op. Ondanks de goede winstcijfers be gint het bedrijf aan een nieuw kos tenbesparingsprogramma dat dit jaar 560 miljoen euro moet opleve ren. Over drie jaar moet de bezui niging 1,4 miljard op jaarbasis zijn. Volgens voormalig KLM-topman Leo van Wijk, die nu werkt voor de gezamenlijke holding, zullen er geen ontslagen vallen. Het aantal werknemers zal volgens hem blij ven groeien, maar minder hard dan de beoogde groei van het be drijf Hoge onderscheiding oud-topman Unilever wassenaar - Oud-topman Anto ny Burgmans van Unilever heeft woensdagavond in het Schevening- se Kurhaus een koninklijke onder scheiding ontvangen. Burgmans is benoemd tot Com mandeur in de Orde van Oran- je-Nassau vanwege zijn verdien sten op het gebied van onder meer maatschappelijk verant woord ondernemen. Dat meldde de gemeente Wassenaar gisteren. Burgmans trad in 1972 in dienst bij Unilever als assistent-verkoper. Hij nam vorige week afscheid als voor zitter van de raad van bestuur. Nieuwe verhoging van hypotheekrente amsterdam - Diverse hypotheek verstrekkers hebben hun renteta rieven weer verhoogd. Oorzaak is de grotere vraag naar geld op de ka pitaalmarkt. Aegon maakte gisteren bekend de hypotheken met de vaste renteta rieven te verhogen met 0,1 pro cent. Daarmee komt de populaire hypotheek met een rentevaste pe riode van tien jaar op 5,1 procent. ING en ABN Amro verhoogden woensdag al de rentetarieven. Technologie voor het leven Saneringsopdrachten voor Arcadis in VS arnhem - Ingenieursbureau Arca dis heeft opdracht gekregen voor bodemsanering op vier locaties in de Verenigde Staten. Met de op drachten is 35,7 miljoen euro ge moeid. Dat zei Arcadis gisteren. Akzo Nobel investeert in Braziliaanse fabriek arnhem - Het chemieconcern Ak zo Nobel steekt 50 miljoen euro in een nieuwe pulpfabriek in Brazi lië. De onderneming uit Arnhem helpt mee aan de bouw van de fa briek en levert en verwerkt de che micaliën (chloordioxide) voor pulp. Dat heeft Akzo Nobel giste ren bekendgemaakt. Met de bouw van de fabriek wordt direct begonnen. In 2009 ver wacht Akzo Nobel dat de fabriek klaar is. parijs - De Nederlandse regering zou meer maatregelen moeten ne men om oververhitting van de eco nomie te voorkomen. Dat staat in een halfjaarlijks rapport met groei- vooruitzichten van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (Oeso). Bij de in Parijs gevestigde denktank Oeso zijn dertig industrielanden aange sloten. De Oeso waarschuwde vorig na jaar al voor mogelijke oververhit ting van de Nederlandse econo mie, maar doet dat nu prominen ter. Bij oververhitting is er meer vraag naar producten dan wat er werkelijk geproduceerd kan wor den. De kans bestaat daardoor dat de inflatie te veel gaat stijgen. Vorig jaar groeide de Nederlandse economie met 2,9 procent. Voor dit jaar voorziet de Oeso eenzelfde groeipercentage. Het rapport leert dat het aantal va catures in Nederland eind 2006 het hoogste niveau bereikte in zes jaar. De loonstijgingen bleven evenwel beperkt met 2 procent. De inflatie bedroeg in maart op jaarbasis 1,8 procent, een aanvaard baar niveau binnen de eurozone. Leolux model Tanzer In leder van 3995,- voor €3195, Leolux model Faya Lobi Als afgebeeld van 4410,- voor 3395,- In diverse kleuren leverbaar f.vm de heropening geven wij een gratis design radio cadeau* t.w.v. 199,- *bij aanschaf vanaf 1500.- Arco Polfrona Frau Gelderland Label Metaform u Minofti Montis Toneüi FSM Benei i w Schuitema De Sede GiorgettiLeolux Poltforrp a Van Possum ss Artifort Jori m Arternlde FoscaiiniBaumann w Hesslein Kendix Ploeg Gimko Zimmer rohde Kinast a Jab Van Besouw Weyts interïeuradviseurs Kremerstraat 15-19 Bergen op Zoom telefoon 0164-234864 amsterdam - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) wil laten onderzoeken of De Nederlandsche Bank (DNB) een onbevooroordeel de positie inneemt in de overna mestrijd rond ABN Amro. De VEB heeft daartoe een verzoek in gediend bij EU-commissaris Char lie McCreevy (Interne Markt), meldde de beleggersvereniging gis teren. President Nout Wellink van DNB zei vorige maand een bod op ABN Amro door het consortium van Fortis, Royal Bank of Scotland (RBS) en Santander 'sterk risico- verhogend' te vinden. Een even tueel voorstel van deze groep ban ken richting ABN Amro beoor deelt de toezichthouder dan ook 'met grote nauwgezetheid'. De VEB wil nu weten of DNB de Brit se bank Barclays en het drietal 'fair en gelijkwaardig' behandelt. Op de uitspraken van Wellink kwam al eerder Europese kritiek. DNB was donderdag niet direct be reikbaar voor commentaar. amsterdam - Banken en verzeke raars zijn voor hoogopgeleide Ne derlanders het aantrekkelijkst als werkgever, zakenpartner of investe ring. Dat blijkt uit een onderzoek van het zakenblad Incompany dat gisteren werd gepubliceerd. In voorgaande jaren gooide de it-sec- tor nog hoge ogen in diezelfde stu die, maar die branche heeft het af gelopen jaar fors terrein moeten prijsgeven. In de top twintig van aantrekkelijkste bedrijven staat geen enkel it-bedrijf meer, terwijl de top van de ranglijst twee jaar ge leden nog vier werkgevers uit die sector telde. Voor de financiële concerns geldt het omgekeerde, zij maken nu bijna de helft van de top twintig uit, tegen een vijfde in 2005. Van de ondervraagden wil 40 procent het liefst in zee met een bank of verzekeraar. Het populairste be drijf is voor het derde jaar op rij Shell. Volgens Incompany maken de resultaten van het onderzoek duidelijk dat hoogopgeleide profes sionals steeds meer kiezen voor het grote geld. De eerste overheids instelling op de lijst is het ministe rie van Justitie op de 21e plek. De politie en de belastingdienst be kleden de 25e en 26e plaats. Het Wereld Natuur Fonds is de eerste non-profïtorganisatie op plek 29.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47