Economie dreigen te verpauperen Heinkenszand geen alternatief Damen op overnamepad PZC Vrijdag 25 mei 2007 I 43 sn bedrijventerrein hoort een visitekaartje van de gemeente te zijn, maar de meeste ogen maar rommelig en verpauperd. foto Mechteld Jansen door Jeffrey Kutterink GOES - Voor Wim Bouman was de keuze niet moeilijk. Bouman kan toortotaal was al gevestigd op de Poel in Goes. „Toch heb ik nog even rondgekeken, maar ben in Goes gebleven." Vanwege de uitstraling, erkent hij direct. In brede zin weliswaar. „De Poel is, zeker als je het vergelijkt met andere terreinen in Zeeland, erg netjes en overzichtelijk inge richt. Het ziet er netter uit dan bij voorbeeld Arnestein in Middel burg." Bouman kantoortotaal is leveran cier van kantoorapparatuur, -meu belen en -artikelen. Het bedrijf is nu gevestigd in een huurpand. Ook op de Poel. „Liever huur ik niet, maar toen we een jaar of ne gen geleden begonnen was dat de beste keuze." Vanaf volgende week is de kantoor- inrichter gevestigd op de hoek Nansenbaan en Columbusweg in Goes. Het enige alternatief dat Bouman nog heeft overwogen is Heinkenszand. Maar daar kleven nogal wat nadelen aan, zegt Bou man. „Een plek op de Noordzak aan de A58 is goedkoper dan een kavel op de Poel. Maar daar staan andere zaken tegenover. Eer dat je van de rijksweg op de Noordzak bent, moet je nog wel een stuk rij den. Voor mensen die er niet be kend zijn, is het zelfs zoeken. Hoe wel we de meeste klanten in Zee land hebben, hebben we er ook veel buiten Zeeland. Goes ligt dan centraler, zeker als je zo snel op de Rijksweg zit. Bovendien spreekt de plaatsnaam beter aan. Heinkens zand kunnen ze buiten Zeeland nauwelijks uitspreken. Ze hebben het al snel over Heinekenszand." Bouman is goed te spreken over de plek aan de Nansenbaan. „Dat wordt dé rondweg van Goes. Het is bij de McDonalds rechtsaf en je volgt de weg. Makkelijker kan het niet." Het enige nadeel vindt Bouman de grootte van de kavel. „De ge meente Goes maakt het onderne mers in het midden- en kleinbe drijf niet makkelijk. We hadden een kavel nodig van rond de 1700 vierkante meter en hebben er nu een van 2900 vierkante meter. Ik kan in de toekomst weliswaar mak kelijk uitbreiden, maar de grond die je niet gebruikt betaal je wel." /oor glas produceren. foto Lex de Meester Moederconcern KSG heeft interesse in Antwerp Shiprepair. door Jeffrey Kutterink GOES - Damen Shipyards in Gorin- chem is geïnteresseerd in de over name van het failliete Antwerp Shiprepair. „Niet meer dan interes se, maar we letten goed op wat er gebeurt." Directielid R. Berkvens van Da men bestrijdt dat het concern 'in de race' is. „We zijn niet gevraagd. Om te spreken in die termen is het nog te vroeg. Maar we zitten op het puntje van onze stoel." Voor het moederconcern van de Koninklijke Schelde Groep in Vlis- singen zou de overname van de failliete reparatiewerf geen onlogi sche stap zijn. Het beschikt over verschillende re- paratiewerven, waaronder Schelde- poort in Vlissingen en Rotterdam Shiprepair. Antwerp Shiprepair is door de rechtbank van koophandel in Ant werpen failliet verklaard. Vorige maand zijn twee directeuren aan gehouden. Ze worden ervan ver dacht de afgelopen jaren geld ont trokken te hebben aan het bedrijf Dat zouden ze hebben gedaan door strofirma's te laten facture ren aan de werf zonder dat er dien sten tegenover stonden. De 180 vaste werknemers zijn, on danks het uitgesproken faillisse ment, aan het werk. Volgens direc teur W. Kloosterman van Schelde- poort heeft een eventuele overna me van Antwerp Shiprepair geen gevolgen voor de Vlissingse werf „Damen neemt geen bedrijven over die een bedreiging zijn voor de ondernemingen die het heeft." De werven zijn ook niet eikaars concurrenten, aldus Kloosterman. „Antwerp Shiprepair ligt achter de sluizen. Scheldepoort ligt aan zee. Beide werven richten zich op geo grafisch verschillende gebieden." Scheldepoort staat er goed voor, zegt Kloosterman. „De investerin gen die medio 2000 zijn gedaan, werpen nu hun vruchten af Scheepsreparatie is booming. Er is heel veel werk. Dat leidt tot het versterken van het bedrijf als er weer minder goede tijden aanko men." Tekort op Rotterdamse arbeidsmarkt ROTTERDAM - Rotterdam dreigt de komende jaren een tekort op de ar beidsmarkt op te lopen. In 2006 is de werkgelegenheid in de haven stad met 0,5 procent gestegen, na drie jaar daling met gemiddeld 1,1 procent. Het aanbod van perso neel in Rotterdam is nu echter te laag om die economische groei door te zetten. Dit blijkt uit de Werkgelegenheids- monitor die gisteren aan wethou der Dominic Schrijer van Sociale Zaken, Werk en Grotestedenbe- leid is gepresenteerd. In de de sec toren transport, facilitaire dien sten, industrie en groothandel is de grootste stijging in de werkgele genheid. Philips werkt samen met Swarovski AMSTERDAM - Philips en Swarovski hebben samen een collectie tech nologische sieraden gemaakt. De 'Active Crystals' bestaan uit een aantal hoofdtelefoons en decoratie ve USB-sticks. Het is de eerste keer dat Philips samenwerkt met de Oostenrijkse kristalslijperij. „We kunnen zo onze innovaties koppelen aan de luxe uitstraling van Swarovski en toegang krijgen tot high fashion", zegt Rudy Pro voost, van Philips Consumentene lektronica. Het resultaat zijn hoofd telefoons en USB-sticks die wor den gedragen als een sieraad. Consument betaalt deel rekeningen nooit DEN HAAG - In Nederland betalen consumenten 3 procent van hun rekeningen nooit. In het bedrijfsle ven wordt 1,8 procent van de open staande betalingen nooit betaald. Dit laatste percentage ligt gelijk aan het Europese percentage. Dit blijkt uit cijfers van European Pay ment Index. Hoewel de economie aantrekt, profiteren consumenten nog niet. De kosten voor zorg, energie en benzine stijgen, terwijl de gemiddelde loonstijging achter blijft. „Consumenten zagen hun loonstijging dus snel verdampen", aldus Marc van Alphen van het in cassobureau. China en VS trekken economische band aan WASHINGTON - De Verenigde Sta ten en China gaan hun economi sche banden aanhalen. De samen werking in de luchtvaart en de fi nanciële sector zal worden ver sterkt. Over het valutabeleid zijn de twee landen niet nader tot el kaar gekomen. Dat bleek aan het slot van een tweedaags bezoek van een Chinese regeringsdelegatie aan Washington. De twee landen spraken vorig jaar af elkaar twee keer in het jaar te ontmoeten. Spyker stelt beleggers enigszins gerust ZEEWOLDE - Autofabrikant Spyker heeft beleggers enigszins gerustge steld door de mededeling dat het bedrijf werkt aan een herfinancie ringsplan. Om ook op korte termijn de reke ningen te kunnen betalen, heeft 'Spyker extra leningen ter waarde van 12 miljoen euro afgesloten. Het bedrijf incasseerde recent flin ke koersverliezen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45