Trio Outsmarted treedt het gele tijdperk binnen PZC Vrijdag 25 mei 2007 41 UITGAANSTIP Twee vooraanstaande gezelschappen treden vanavond gezamen lijk op bij Muziekpodium Zeeland, in de Grote Kerk in Veere (aanvang: 20.00 uur). Het gaat om het Nieuw Ensemble en het Nederlands Kamerkoor (foto) die onder leiding van dirigent Ed Spanjaard het programma 'Geheimtaal' uitvoeren. Het Nieuw Ensemble is een vooraanstaand gezelschap op het gebied van de hedendaagse muziek. Het trok internationaal de aandacht door zijn samenwerking met niet-westerse musici in het Atlas Ensemble. Het Nederlands Kamerkoor is een professio neel vocaal ensemble dat zich richt op het a-capellarepertoire. Het programma in Veere omvat zowel laat-klassiek werk als nieuwe muziek. In de eerste categorie vallen onder meer de 'Drie dorpstaferelen' van Béla Bartók. Van Giacinto Scelsi wordt 'Pranam 1' uitgevoerd. Het programma vermeldt verder 'Salve Regina - Heavenly Queen voor koor en ensemble', dat door Karin Rehnqvist in opdracht van beide ensembles is geschreven, en 'The Voynich Cipher Manuscript' van Hanspeter Kyburz. Het concert vanavond is in het bijzonder bedoeld voor de dona teurs van Muziekpodium Zeeland. Zij kunnen, als dank voor hun steun, gratis naar binnen. Ook nieuwe donateurs zijn welkom. Band presenteert eerste complete album in De Spot in Middelburg. door Rolf Bosboom MIDDELBURG - Op de voorkant van de cd is een rode basgitaar te zien die in knalgele verf is gedoopt. Yel low era, zo heet ook het eerste ech te album - na een EP in 2005 - van het trio Outsmarted. Het begin van de gele periode markeert niet zozeer een muzikale koerswijzi ging, zegt Martijn Doolaard (zang, gitaar, toetsen). „Voorheen deden we alles in rood en zwart. Dat zijn we in de loop van de tijd een beet je zat geworden." Geel werd uitein delijk als alternatief gekozen. De felle kleur keert overal terug. Zelfs alle instrumenten en apparatuur op het podium zijn nu geel. De cd wordt vanavond gepresen teerd in het nieuwe jongerencen trum De Spot in Middelburg. De verwachtingen zijn hooggespan nen, want Outsmarted (dat verder bestaat uit bassist Jeroen Audier en drummer Sjoerd Bin) heeft de afgelopen jaren al laten blijken veel in zijn mars te hebben. De band, ontstaan op het Calvijn Col lege in Goes, won onder meer Hooikoorts en de Freedom Music Award en kwam ver bij onder meer de Zeeuwse Belofte en de PopNL Award. Yellow era bewijst het grote talent van het trio, want het is een over tuigend album geworden, met ge laagde, uiteenlopende nummers, variërend van de daverende bin nenkomer Backtracking tot de rus tige afsluiter The major lift. Daar tussen zit zelfs een Franstalig lief desliedje (En chuchotant), maar ook zeer stevig werk. De grondslag voor de cd werd in de kerstvakan tie gelegd, in het verlaten pand van De Kaasboer in Biggekerke. „We hadden twee weken vrij én wilden in die periode heel rauw de basis erop zetten." Dat materi aal is de afgelopen maanden ver der verrijkt bij Doolaard thuis in Utrecht en in Kamperland in de studio van Simon de Koning, die als producer optrad. Er is veel te horen op de plaat, zo als samples van een vliegtuig of een typemachine. Die toevoegin gen, evenals de beelden die Rik Wielheesen bij elk nummer maak te, zorgen ervoor dat de muziek tel kens een andere sfeer ademt. „Sommige nummers zijn bijna musicalachtig geworden", zegt Doolaard. „Payroll bijvoorbeeld vertelt een compleet verhaal." Cd-presentatie Outsmarted, van avond in De Spot, Beddewijkstraat, Middelburg. Voorprogramma: Bluem en Stairs To Nowhere. Aan vang: 19.30 uur. agenda .SBH OP PAD Rommelmarkt Bij de kerk van Kortgene is het rommel markt. Opbrengst is voor onderhoud van het kerkgebouw. Seniorenbingo Stichting Buurtwerk Goes-Zuid houdt se niorenbingo in buurthuis De Pit, Appel straat 2a in Goes. Aanvang om 14 uur. Coudorpse Fair Coudorpse Fair. Met shows, kraampjes en exposities. Driewegen, Coudorpseweg 7, 10 uur. Lezing Bretus Spee houdt een lezing over zijn reis naar Mexico met speciale aandacht voor cactussen. Heinkenszand, De Stenge, 19.45 uur. MUZIEK Myshkin Amerikaanse folkzangeres met gitaar, bas en drums. Nieuw- en Sint Joosland, Theater De Weg wijzer, 20.30 uur. Night before In Hulst vindt The Night before Graauw- rock plaats. Met een wedstrijd voor begin nende bands. De winnaar staat de volgen de dag op het Graauwrock Open Air festi val. MÊÊBÊÊÊHÊÊÊÊÊÊÊSÊÊË Graauw, Sportpark de Boomwai, 19 uur. Concert Nieuw Ensemble en het Nederlands Ka merkoor werken samen in Geheimtaal, een concert over moderne en klassieke geheimtaal en volksmuziek. Veere, Grote Kerk, 20.00 uur. Het Zeeuws Orkest Concert met werken van Ewald, Barber, Dvorak, Haydn, olv dirigent Joan Berkhe- mer. Vlissingen, Sint Jacobskerk, 20.15 uur. Nacht van de Vrijheid Sluitstuk van de Maand van de Vrijheid. Met schrijver Abdelkader Benali en diver se muzikanten als Zani Diabaté. Goes, 't Beest, 20.00 uur. THEATER Katinka Polderman Winnares van het Leids Cabaretfestival 2005, de Zeeuwse Katinka Polderman staat op het toneel met haar cabaret show vol liedjes en droge, keiharde com mentaren. Bergen op Zoom, De Maagd, 20.15 uur Piekavond Walcherse theatersportvereniging Apard neemt het op tegen Carabas met een wedstrijd improvisatietheater. Vlissingen, De Piek, 20.30 uur. Het Zeeuws Orkest geeft vanavond een concert in de Sint Jacobskerk in Vlissingen, om 20.15 uur. foto Dirk-Jan Gjeltema FILM 'WÊÊÊÊÊKÊ^M BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, Haaibaai: 18.45 uur; Mr. Bean's holiday: 18.45 uur; Wild hogs: 21.30 uur; Pirates of the Carribean 3: 18.30 en 20.45 uur; Next: 21.15 uur; Spi der-Man 3: 18.30 en 21.15 uur. MIDDELBURG Schuttershof, Paris je t'aime: 22.00 uur; Notes on a scandal: 19.30 uur. OOSTBURG Ledeltheater, The Queen: 20.00 uur. TERNEUZEN Merral, Pirates of the Carribean 3: 18.30, 20.30 en 22.00 uur; Spider-Man 3: 19.00 en 21.45 uur; Fracture: 19.30 en 22.00 uur; Next: 18.45 uur. VLISSINGEN Cinecity, Assepoester de Keukenprins: 13.45 uur; Blades of glory: 16.15 uur; Bridge to Terabithia: 14.00 uur; Fracture: 16.15, 19.15 en 22.00 uur; Haaibaai: 14.00 en 16.15 uur; Mr. Bean's holiday: 14.00, 16.15 en 19.00 uur; Next: 22.30 uur; Pira tes of the Carribean: 14.00, 16.00,18.45, 20.00, 21.00 en 21.30 uur; Spider-Man 3: 13.30, 16.15,19.00 en 21.45 uur; The number 23: 19.00 uur; The Queen: 14.00 uur; The reaping: 21.45 uur; Wild hogs: 18.30 uur. ZIERIKZEE FiZi, The Last king of Scotland: 20.30 uur. Scène uit de film The Last king of Scotland met Forest Whitaker. Te zien in Fizi in Zierikzee. foto GPD Outsmarted, met (vlnr) Martijn Doolaard, Jeroen Audier en Sjoerd Bin.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43