Zeeland PZC Scholen willen karakter houden Studenten krijgen een zebrapad girls women WALCHEREN 42 en 43 29 37 Brandweer helpt vissen aan vers zeewater Vlissinger moet naar inrichting Waterval Vrijdag 25 mei 2007 Bedrijventerrein hoort het visitekaartje van een gemeente te zijn Treinmachinisten houden zich keurig aan de maximumsnelheid Tip? redwaich@pzc.nl Meliskerkse scholen vinden dat ouders moeten kunnen kiezen. door Selma Osman meliskerke - Het idee om in de kleinere Veerse kernen dorpsscho len op te richten voor kinderen van alle gezindten staat haaks op de vrijheid van onderwijs in Ne derland. Dat vinden de directeu ren van de protestants-christelijke school De Zeester en de reformato rische Boazschool in Meliskerke. Zij willen hun eigen karakter be houden. De twee schooldirecteuren zijn verrast over de oproep van met na me het CDA in Veere om zich ope ner op te stellen. „De keus ligt bij de ouders", betogen zij. Die kiezen een school op basis van hun over tuiging. „Ook als ze daarvoor drie kilometer moeten rijden. In de stad gebeurt dat al", relativeert W. Poppe van de Boazschool. Ieder kind is welkom, verzekeren de schoolhoofden. De reformatori sche school verlangt wel een op voeding naar Gods woord. De Zee ster vraagt ouders om de uitgangs punten van de school te respecte ren. „Dat betekent dat we bijbelse vertellingen doen, liedjes zingen over de Bijbel en christelijke fees ten vieren", aldus directeur C. Koole. Meliskerke werd woensdagavond tijdens een raadscommissie aange haald als voorbeeld van een dorp met een school dicht tegen de op heffingsnorm. De Zeester telt nog maar veertig leerlingen. Met in gang van september verdwijnen Een dorpsschool voor kinderen van alle gezindten gaat Melisker ke te ver. De Boazschool en De Zeester hameren op vrijheid van onderwijs volgens de grondwet. groep 1, 2 en 3. Het is afwachten hoe lang de school het met alleen de bovenbouw nog volhoudt. Pop pe zit met ongeveer 225 leerlingen in een riante positie, maar ziet van wege een krimpend inwonertal ook zijn leerlingenbestand jaarlijks licht dalen. „Zoek de openingen en niet de blokkades", is zijn de vies als het gaat over samenwer king. „We moeten kijken of we met behoud van onze eigen identi teit iets voor elkaar kunnen beteke nen." Ook zonder het opheffen van ver schillende stromingen in het on derwijs moet het mogelijk zijn om een oplossing te vinden voor de kleine scholen, denkt Koole. De Vereniging voor Protestants Chris telijk Onderwijs Veere/Noord-Be- veland is op dit moment bezig met een onderzoek naar het cluste ren van protestants-christelijke scholen. De Zeester en de Boazschool wor den samen geen dorpsschool, zo als de CDA-fractie misschien zou willen. Maar de scholen zijn ook niet eikaars concurrenten in Melis kerke. „Het contact groeit", lachen de twee directeuren. „We hebben de laatste drie jaar samen Konin ginnedag gevierd." vlissingen - De brandweer heeft gisteren de vis sen in Het Arsenaal in Vlissingen voorzien van vers Westerscheldewater. De pomp die dagelijks het water uit de jachthaven haalt voor de aquaria in het attractiecentrum, deed het niet meer. Daar door waren ook de reservetanks van 18.000 liter zeewater, leeg. De stadsgewestelijke brandweer heeft met een speciale dompelpomp voor getij- door Maurits Sep middelburg - De studenten van de Roosevelt Academy werken hard. Dag én nacht. Aan hun stu die en aan hun veiligheid. Dinsdagnacht hebben ze een ze brapad geschilderd op de Stadhuis straat, op de plek waar ze vaak moeten oversteken van het ene les lokaal naar het andere. Levensge vaarlijk vinden ze het daar soms. „Auto's komen met hoge snelheid de hoek om vanuit de Lange Noordstraat. Het is een kwestie van tijd voordat daar een slachtof fer valt", voorspelt Daan Schilper- oort, voorzitter van de studenten vereniging Rasa. Nee, hij heeft het zebrapad niet ge schilderd en hij weet ook niet wie het wel heeft gedaan. Overigens zijn de witte strepen alweer wegge poetst door de gemeente. „Die vindt het namelijk niet nodig dat daar iets gebeurt", weet Schilper- oort. „Vanuit de Roosevelt Aca demy is al eens gevraagd of die oversteek veiliger gemaakt kan worden, maar de gemeente voelde daar niks voor." Omdat het een 30-kilometerzone is en daar moeten voetgangers kun nen overstekken op elke plek die ze willen, legt verkeerswethouder F. Streng uit. „Maar inmiddels zien wij toch ook de meerwaarde van een zebrapad op die plek. Het is daar gewoon erg druk met auto's en die studenten moeten daar vaak oversteken." Volgens Streng bereidt de gemeen te een besluitje voor om officieel een zebrapad aan te kunnen leg gen. Dat ligt er aan het begin van het nieuwe studiejaar. WEAR o protest o roxy o o'tieill o bench mt 140 t/m 42 NCI Lu.; IAd Segeersstraat 39 MIDDELBURG middelburg - De vechtpartij in Terneuzen is wat het Openbaar Mi nisterie betreft voorlopig echt de laatste wandaad van een dertigjari ge Vlissinger. Officier van justitie H. den Hartog eiste gisteren dat de man voor twee jaar wordt opgeslo ten in een inrichting voor stelsel matige daders. De man heeft al ruim veertien jaar te maken met politie en justitie, staat op de lijst van Zeeuwse veelplegers en ge bruikt veel harddrugs en drank. De man zelf wenst absoluut niet voor twee jaar uit de samenleving te worden verbannen, zei hij tegen de Middelburgse rechters. Hij stel de dat hij met de juiste hulp echt aan zijn verslaving gaat werken. De vechtpartij in Terneuzen, op 21 januari, was volgens hem de schuld van anderen. Hij had zich die nacht alleen maar verdedigd. Den Hartog noemde dat verweer zeer typisch voor hem. „De schuld ligt altijd bij anderen." Uitspraak rechtbank 6 juni. denwater de tanks weer gevuld. Met die voor raad kunnen de vissen een week lang voorzien worden van vers water. Ondertussen kan de pomp gerepareerd worden. foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl Drie weken lekker door Canada toeren met vrouw en kinderen, moest toch kunnen, vond de jon ge vader zelf. Sommige kennis sen achtten het nogal een onder neming. Maar de praktijk stelde hem in het gelijk. Toronto, Montreal, Quebec, Ottawa: ge weldig om te ervaren en al die ki lometers daartussen namen ze probleemloos. De spruiten, am per vier en vif jaar oud, deden niet moeilijk. Op de achterbank van een ruime auto zijn immers zo veel spelletjes te spelen. Voor de laatste dag van een fijne va kantie restte nog de Niagara wa terval. Aan de ietwat gespannen verwachting van pa en ma merk ten de kinderen dat er iets bijzon ders stond te gebeuren. Hoe vin den jullie dit nou?", vroeg vader even later, diep onder de indruk door de oerkracht van 'the Falls'. Het kroost had zijn eigen percep tie: „Het is alleen maar water."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31