0 Zeeland loopt centrale mis 2 en 3 14 en 15 Bromfietser verongelukt in Lewedorp Duitse wielrenner Erik Zabel bekent gebruik van doping Bij gebrek aan rotswanden 2e pinksterdag open van 9.30 tot 17.00 uur yL«,23c HET WEER: Veel zon Vakantiewoning zonder drempel gat in de markt Afsluitdijk van ingenieur Lely bestaat 75 jaar Vrijdag 25 mei 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 122 - los nummer €1,30, zaterdag 1,85 Na Nuon kan ook Essent zijn stroom niet kwijt aan het net. door Jeffrey Kutterink BORSELE - Essent kiest voor de bouw van een nieuwe kolencentra le niet voor Borsele, maar voor Geertruidenberg. Net als Nuon een jaar geleden, heeft Essent niet de garantie dat de centrale wordt aangesloten op het landelijke net. De provincie wil opnieuw overleg met het Rijk. Essent maakte de locatiekeuze gis teren bekend. Zeeland loopt daar mee enkele honderden (directe en indirecte) arbeidsplaatsen mis. Es sent ontvouwde in februari plan nen voor een nieuwe centrale. Twee locaties had ze ervoor op het oog: naast de twee bestaande Amercentrales in Geertruidenberg of recht tegenover de bestaande ko lencentrale in het Sloegebied. De nieuwe stroomfabriek krijgt een vermogen van 8oo Megawatt; goed om naar schatting twee mil joen huishoudens vanaf 2013 te voorzien van elektriciteit. De bouw kost 1 miljard euro en moet Essent bouwt zijn nieuwe koien- centrale in Geertruidenberg. Zee land valt af omdat Essent niet de garantie krijgt dat de centrale zijn stroom kwijt kan. in 2008 beginnen. Steenkool is de brandstof, al wordt de centrale voorbereid voor het meestoken van biomassa. Essent heeft om een paar redenen niet voor Zeeland gekozen, zegt woordvoerder R. Hammer. „In Geertruidenberg hebben we al twee centrales en dus infrastruc tuur, kantoren en kennis. Verder kregen we van landelijk netwerk beheerder Tennet niet de garantie dat de centrale in 2013 kan worden aangesloten op het landelijke hoog spanningsnet." Precies om dezelfde reden koos Nuon in juli 2006 niet voor Zee land. Ze besloot een nieuwe cen trale te bouwen in het Groningse Delfzijl. Die stroomfabriek is goed voor 1200 megawatt en 300 ar beidsplaatsen. Voor gedeputeerde M. Wiersma (Groenlinks, economische zaken) is het nieuws zuur. „Zeeland staat op een achterstand. Het provincie bestuur heeft zowel bij het minis terie als bij landelijke netbeheer der Tennet aangedrongen op uit breiding van die capaciteit. Anders kan er in Zeeland geen grote cen trale meer bij. Het is bovendien be langrijk voor de invoer van stroom in geval van calamiteiten. Daarom gaan we opnieuw in gesprek met het ministerie en met Tennet om dit geweldige probleem op te los- LEWEDORP - Een bromfietser is gis teravond rond zes uur om het le ven gekomen bij een ongeluk in Lewedorp. Volgens de politie reed de brom fietser op het brom-/fietspad langs de Postweg toen hij door nog on bekende oorzaak tegen de lepels van een heftruck reed. Het slacht offer is ter plaatse overleden. De heftruck was naast de Postweg be zig met werkzaamheden. Meeste Amerikanen vinden irak-oorlog fout NEW YORK - De Amerikaanse be volking kijkt negatiever aan tegen de Irak-oorlog dan ooit eerder sinds de Amerikaans-Britse aanval in 2003. Dit blijkt uit een opinie peiling die The New York Times donderdag publiceerde. 61 procent van de Amerikanen vindt dat de VS Irak niet hadden moeten bin nenvallen. Lijk in de kast: vier maanden cel NANCY - Twee Franse zwervers zijn tot vier maanden cel veroor deeld omdat zij negen maanden lang het lijk van een vriend in een kast hadden verstopt. Gilles (42) en Catherine (46) logeerden bij hun vriend. Na een avond van he vig drankgebruik pleegde die zelf moord. De zwervers vreesden hun onderdak te verliezen als de dood van Jean bekend zou worden. VLISSINGEN - Politieagenten leren abseilen van een kraan op het Vlissingse Scheldeterrein. Het is een training waarin leden van het Zeeuwse korps wor den opgeleid om te kunnen functioneren in een arrestatie-eenheid die in ac tie komt tijdens gevaarlijkere opdrachten waarbij geweld dreigt. Ze zijn on der meer in staat om op grotere hoogtes te opereren. foto Lex de Meester Sprinter testte in 1996 een week lang epo en stopte er toen mee. door onze sportredactie BONN - In een emotioneel betoog heeft Erik Zabel gisteren als eerste kopstuk van de voormalige Tele- kom-wielerploeg dopegebruik be kend. De Duitse wielrenner van Milram gaf toe dat hij voor de Ron de van Frankrijk van 1996 geduren de een week het middel epo had getest. „In die tijd leefde in de wie- Ierwereld het gevoel dat successen zonder doping niet meer mogelijk waren." In de bewuste Tour won Zabel voor het eerst de groene trui en ze gevierde hij in de derde en tiende etappe. Zijn bekentenis volgde op die van vier oud-ploeggenoten, van wie de huidige sportdirecteur van T-Mobile (Rolf Aldag) hem net was voorgegaan. pagina 48: Dopinggeheim op straat Verantwoord dopinggebruik in wielersport moet kunnen Zie pagina 48 Balkenende maakt op Europees niveau geen indruk eens 51% 49% EN Zeeland: 2, 3, 29 t/m 37; binnen land: 4, 5 en 6; Buitenland: 7, 9 en 11; Meningen: 12 en 13; Auto: 17; Weer: 26; Strips: 27; Cultuur: 38; Boeken: 39; Economie: 42, 43 en 45; Beurs: 44; Sport: 47 t/m 52; Te levisie: 54 en 55 Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 -0231 231 1 1 1688 555530 êrj Q9/ifer(€<>i< 3^a Tr N e „rv 7onne^air o0tterdQrn' ZuicWJeê20 een uurtje uon lulakb»j^r' Tèrneuzen) R0osendaa'e"g www.intene

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1