Meningen Mededelingen van het waterschap PZC Vrijdag 25 mei 2007 j 1 3 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (bijdrage max. 150 woorden) Oud-Sabbinge 2 Helemaal staan wij achter de inge zonden brief van Paula Hebing over het bosje in Oud-Sabbinge. Wat Paula ten tijde van het schrij ven van de brief echter nog niet wist is dat wethouder Dieleman, die zich overduidelijk boven de 'ge wone' burgers voelt verheven, al wel een kapvergunning heeft afge geven. De kranten staan vol over CO2, mi lieu, klimaatverandering, ontbos sing enzovoort, maar deze heer geeft gewoon, tegen de wil van bijna alle inwoners in, een kapver gunning voor 3,7 hectare bos be staande uit: beuken, eiken, iepen, wilgen, vuilboom, essen, hazelaar, haagbeuk, esdoorn, linde, popu lier, els en kers. Een erg gevarieerd en mooi bosje waar de inwoners elke dag zeer blij mee zijn. Aangelegd met Euro pese subsidie, ook dat nog. En Die leman? Die heeft waarschijnlijk hout nodig voor de open haard. Zouden we het ooit nog meema ken dat de politiek naar de inwo ners luisteren of zijn we alleen goed om belasting te betalen? Al les moet wijken voor economisch gewin. Rob en Julia Ossewaarde P. Bernhardstr, 25, Oud-Sabbinge PRAAT MEE De directeur van het Sociaal en Cultureel Planbureau in Den Haag, Paul Schnabel, is enkele dagen de gast van de Zeeuwse Bibliotheek. Hij bezoekt enkele plaatsen in de regio en houdt lezingen. Schnabel en de PZC ontwikkelden drie stellingen over Zeeland en de Zeeuwen. Deze vormen de basis voor een debat op dinsdag 29 mei (20.00 uur) in de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg. Er zijn nog kaartjes be schikbaar. PZC-lezers kunnen reageren op de stel lingen. Vandaag de mening van: Hans Vies en F. Merison Inzendingen: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl ■t Met de Zeeuw gaat het goed, met Zeeland gaat het slecht. „Volgens mij gaat het prima met Zeeland en de meeste Zeeuwen. Het gaat alleen niet goed met enke le beleidmakers. We weten het alle maal: het theater dat een zwem bad werd, het 'fiets foetsie veer', het NS-station Middelburg waar je niet op een aanvaardbare wijze kunt parkeren, het agressieve par keerbeleid in bijvoorbeeld Dom burg. Ik denk vaak aan dat Franse stadje, waar op de parkeermeters een kaartje hing: 'In verband met het grote aantal toeristen is het parkeren deze maand gratis'. Dat is pas marketing! Wij zijn nu een maal voorbestemd om het Florida van Nederland te worden. Als het leven je limoenen geeft, maak dan limonade. En al die jonge mensen, die we straks nodig hebben in de verzor ging en de verpleging, komen van zelf: voor de ruimte, de betaalbare huizen, de heerlijke Zeeuwse sfeer. En ze gaan nooit meer weg, al is het alleen maar omdat ze niet meer weg kunnen, wanneer de we gen in de Randstad straks klem staan. Als Paul Schnabel verstan dig is, verhuist hij zijn planbureau naar Zeeland. Dan heeft hij rust en ruimte om reddingsplannen te maken voor de totaal verziekte Randstad. Hans Vies, Middelburg (72 jaar) „Met de Zeeuw gaat het vast en ze ker goed, maar met Zeeland niet meer sinds de Westerschelde tun nel open is. Het vrachtverkeer is met meer dan honderd procent toegenomen over de A58. Alle maal doorvoerhandel!" F. Merison, Schore Zeeland heeft te weinig kwa- liteit en variatie voor de ei- gentijdse toerist „Voor rustzoekers, ruim voldoen de mogelijkheden zelfs voldoende theaters. Voor pretzoekers heeft Nederland ruim voldoende par ken etc. door het hele land en in naaste buurlanden." (Merison) Zeeland moet zorgland wor- 3 den; van wellness tot senio renhuisvesting tot medisch toerisme „Misschien iets voor te zeggen, maar er zijn gelukkig ook jonge ren, die van rust houden, dus ge mengde maatschappij. Wat is er heerlijker, dan 's morgens gewekt te worden met vogelgezang! Wat is er mooier, dan grut vanaf 2 jaar zelfstandig door het dorp te zien banjeren. Wat is er heerlijker dan zaterdagmiddag de zondagsrust te zien aankomen. Winkels dicht - auto's aan de kant. In de 10 geboden staat niet voor niets, zes dagen arbeid (1 dag rust om bij te komen)." (Merison) Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Ontwerp intrekkingbesluit Wet verontreiniging oppervlaktewateren Op 22 mei 2007 is het volgende ontwerpbesluit genomen in verband met het ontmantelen van het baggerspeciedepot, waardoor geen rechtstreekse lozing op oppervlaktewater meer plaatsvindt. De intrekking betreft de aan waterschap Zeeuwse Eilanden verleende vergunning ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren voor de lozing van afvalwater afkomstig van het baggerspeciedepot aan de Vrouwendijk op Tholen. Het ontwerpbesluit ligt vanaf 29 mei tot en met 10 juli 2007 ter inzage: - bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; - op de secretarie van de gemeente Tholen in Sint Maartensdijk, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 15.00 uur. Gedurende deze termijn kan iedereen schriftelijke zienswijzen inbrengen tegen het ontwerp intrekking- besluit. Deze zienswijzen moeten worden gestuurd naar het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Aanwijzing toezichthoudend ambtenaar Bij besluit van 23 mei 2007 zijn mevrouw M.G. van de Ketterij, M.F.C. van Aalst-de Hoog en de heer M.P.C. Huijsmans, gelet op artikel 18.4, lid 3 van de Wet milieubeheer, aangewezen als toezichthoudend ambtenaar ingevolge het bepaalde in de Wet veront reiniging oppervlaktewater. Genoemde ambtenaren zullen met ingang van 1 juni 2007 worden belast met het houden van toezicht op de naleving van genoemde wet. Verder wordt bekend gemaakt dat de Keur waterbeheer en de Keur waterkeringszorg zijn samengevoegd tot een nieuwe Keur waterschap Zeeuwse Eilanden 2007. Functionarissen die voor beide verordeningen waren aangewezen als toezichthouder worden geacht tevens voor de nieuwe Keur te zijn aangewezen. Soms onzichtbaar* flRtfrngg* Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 ^621000 Fax 0118-621990 info@wze.nl www.wze.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13