Israël gijzelt 33 leiders van Harnas S VS hekelen zalvende toon om Iran 990,- 990,- 990,- PZC Vrijdag 25 mei 2007 1 1 Comfort Pakket met o.a. - airconditioning - radio/audio 5 CD - stoelcomfortpakket Normaal €2.489,- |pf? Uw extra voordeel 1.499,- Pakketprijs Het pakketvoordenl kan per type afwijken. Een combinatie van het Sport en Exclusief Pakket is niet mogelijk. Alle prijzen zijn inclusief 19% btw. B-Klasse v.a. 26.990,- excl. verwijderingsbijdrage. BPM-differentiatie CO, en kosten rijklaar maken. Leasetarief v.a. 489,- excl. btw, o.b.v. Operational Service Lease, 48 maanden, 20.000 km p.j. Brandstofverbruik: 5,8-8,2 1/100 km, 17,2-12,2 km/1. COj-uitstoot:15l-197 g/km. Sport Pakket met o.a. - lederlook bekleding -velgen 10-spaaks 17" - sport styling accenten Normaal 2.119,- Uw extra voordeel 1.129,- Pakketprijs Exclusief Pakket met o.a. - chroom-, licht- en zichtpakket - velgen 5-spaaks 16" - lederen stuurwiel/pook Normaal 2.194,- Uw extra voordeel 1.204,- Pakketprijs V" Druk op leiding van islamitische beweging verhoogd. door onze correspondent Ad Bloemendaal TEL AVIV - Het Israëlische leger heeft gisterochtend op de Westelij ke Jordaanoever 33 prominente Ha- mas-leden uit hun huizen gehaald en in gijzeling genomen. Onder hen zijn minister van onderwijs Nasser al-Din Shaer, twee parle mentsleden en drie burgemees ters. De gijzeling is onderdeel van Is- raëls verhoogde druk op de islami tische beweging. Harnas heeft de afgelopen twee weken de raketaan- vallen tegen Israël drastisch opge voerd. Eerder deze week kwam in Sderot, enkele kilometers van de Ga- zastrook, een vrouw bij zo'n aan val om het leven. Meer dan hon derd inwoners van het Israëlische stadje zijn de afgelopen weken ge wond geraakt. Vergeldingsaanval- len van de Israëlische luchtmacht tegen Hamas-doelen in Gaza eis- Raketaanvallen op Israël zijn voor het Israëlische leger aanlei ding om 33 prominente leden van Harnas op de Westelijke Jor daanoever te arresteren. ten tot nu toe meer dan veertig le vens. Huda a-Shaer, de vrouw van de Pa lestijnse minister van onderwijs, vertelde vanochtend dat er vijf mi litaire jeeps voorreden. Een offi cier vroeg haar man zich te identi ficeren en daarna namen ze hem mee. Shaer is ook vorig jaar juni opgepakt, maar een paar dagen la ter weer vrijgelaten. De twee van ochtend gegijzelde Hamas-parle- mentsleden zijn Hamed al-Bitawi en Daoud Abu-Ser. Onder de rest zijn burgemeester Adli Yaish van Nablus, de grootste stad op de Westoever, en de burgemeesters van Kalkilya en Beita. Israël heeft laten weten dat het voorlopig geen massale invasie van de Gazastrook zal uitvoeren. ,We hebben andere manieren", zei minister van defensie Amir Peretz gisteren. Daaronder valt het ver moorden of gijzelen van promi nente Hamas-aanhangers. Vorig jaar juni, kort na de ontvoe ring door Harnas en andere groe pen van korporaal Gilad Shalit bij de grens met de Gazastrook, pakte het leger meer dan zestig Ha- mas-leden op. Het is duidelijk ge worden dat Israël ze vrij zal laten als onderdeel van een gevangenen- ruil met de Palestijnen, waarover al bijna een jaar wordt onderhan deld. Woorden ElBaradei vallen slecht bij Amerikaanse regering. wenen - De Verenigde Staten heb ben formeel bezwaar aangetekend tegen de opmerking van Moha- med ElBaradei, de voorzitter van het Internationaal Atoomenergie Agentschap (IAEA), dat Iran delen van zijn uraniumverrijkingspro gramma moet mogen behouden. Frankrijk en Groot-Brittannië zul len hetzelfde doen, zeiden diplo maten donderdag. ElBaradei zei donderdag dat de in ternationale gemeenschap een dia loog moet aangaan met Iran. Al leen zo kan volgens hem voorko men worden dat het land atoom wapens produceert. De Verenigde Staten en andere leden van de VN-Veiligheidsraad moeten de re toriek achter zich laten, waar schuwde ElBaradei. De Amerikaanse president Bush beloofde samen met Europese bondgenoten te proberen strenge re sancties tegen Iran aan te laten nemen. Het IAEA meldde gisteren dat Iran de verrijking van' uranium heeft geïntensiveerd en dat het moeilij ker controle kan uitoefenen op het atoomprogramma. Mogelijk wor- De VS willen Iran straffen voor het voortzetten van een eigen atoomprogramma. Het land zou binnen drie tot acht jaar een kernbom kunnen maken. den de IAEA-bevindingen aange grepen om Iran nieuwe sancties op te leggen. De Iraanse president Ahmadinejad zei gisteren het atoomprogramma door te zetten. ElBaradei zei het eens te zijn met CIA-schattingen dat Iran, als het atoomwapens wenst te produce ren, hier over drie tot acht jaar toe in staat is. Iran claimt dat zijn atoomprogram ma slechts vredelievende doelen dient, zoals het opwekken van energie. De Veiligheidsraad heeft, onder lei ding van de VS, Frankrijk en Groot-Brittannië, Iran al twee keer sancties opgelegd omdat het ura nium blijft verrijken. Iran heeft on der het Non-proliferatieverdrag hier overigens het recht toe. Mijnexplosie eist 35 levens in Siberië moskou - Door een gasexplosie in een kolenmijn in het westen van Siberië zijn gisteren zeker 35 mijn werkers om het leven gekomen. Volgens de Russische autoriteiten worden drie kompels nog vermist. Bijna 180 mijnwerkers konden worden gered uit de mijn bij de stad Novokutsnetsk. Lastig te vinden ader vertraagt executie lucasville - Een man is gisteren in de VS na een oponthoud van meer dan een uur met een injectie geëxecuteerd. Het lukte maar niet om een geschikte ader te vinden. Hij had de doodstraf gekregen voor het doden van een celmaat die steeds opgaf bij het schaken. Wit-Rusland verbiedt satellietschotels minsk - President Loekasjenko van Wit-Rusland verbiedt satellietscho tels. De regering controleert alle binnenlandse media. Door een sa tellietschotel kunnen de burgers echter buitenlandse tv-stations ontvangen. In de herfst start in Po len een nieuw tv-station dat zich speciaal richt op Wit-Rusland. Tadzjiekse president tegen dure bruiloften doesjanbe - De Tadzjiekse presi dent Rachmon wil bij wet paal en perk stellen aan te dure bruiloften, begrafenissen en verjaardagspar tijen. De Tadzjieken geven er veel te veel geld aan uit, vindt hij. Op een bruiloft mogen wat hem be treft maximaal 150 gasten komen. Tamil-rebellen doden 35 matrozen colombo - Tamil-rebellen hebben gisteren een marinekamp in het noorden van Sri Lanka aangeval len en daarbij naar eigen zeggen 35 matrozen gedood. Aan de kant van de rebellen zouden vier doden zijn gevallen. De aanval op het ma rinekamp, in de plaats Delft, werd uitgevoerd vanuit vijftien boten. Man overlijdt door noodweer in Spanje madrid - Noodweer heeft in Span je een man het leven gekost toen een muur instorte. Hagel- en regenbuien beschadig den veel wijngaarden en graanvel den. De regenval is vooral zwaar in de regio's Madrid, Castilla-Leon en Castilla-La Mancha.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11