Buitenland Atoomagentschap: Iran ligt dwars Meisje dood door vogelgriep www.skytours.nl Lastminute - Zonpakkers .345, .395,. .405, .435, .535, .345, .355, .475, .385, www.skytours.nl Tunesië Turkije - Alanya Kos Kos-stad Rhodos - Rhodos-stad Kreta Piskopiano Bulgarije Golden Sands Egype - Hurghada Egypte - Sharm el Sheikh Portugal - Madeira Can. Eilanden - Gran Canaria pzc Donderdag 24 mei 2007 7 Amerikaanse marine houdt grootschalige oefening in de Golf. wenen - Iran dwarsboomt inspec teurs van het Internationaal Atoomagentschap (IAEA) die ver dachte nucleaire activiteiten moe ten onderzoeken. Dat schrijft IAEA-topman EIBaradei. Hij con stateert dat Iran geen gehoor geeft aan een oproep van de VN-Veilig- heidsraad te stoppen met uranium verrijking. Omdat Iran het IAEA tegenwerkt bij inspecties zegt EIBaradei niet te kunnen garanderen dat het atoom programma van dat land uitslui tend vreedzaam is. Het Westen verdenkt Iran ervan stiekem aan een atoomwapen te werken, reden voor de VN om sancties tegen het land in te stellen. EIBaradei constateert dat zijn agentschap steeds minder zicht heeft op tot nu toe geheimgehou den onderdelen van het atoompro gramma. Dit ondanks vier jaar lang speurwerk naar aanleiding van geruchten dat Iran een atoom wapen zou willen maken. Negen Amerikaans marinesche pen zijn gisteren de Perzische Golf binnengevaren voor een ongebrui kelijke oefening. Het gaat om de grootste manoeuvre in zijn soort sinds de Irak-oorlog in 2003 be gon. De vaartuigen, waaronder twee vliegdekschepen, voeren (Van onder naar boven) het vliegdekschip USS Nimitz, het amfibisch aanvalsschip USS Bonhomme Richard en het vliegdekschip USS John C. Stennis opere ren in de Golf van Oman. foto Denny Cantrell/EPA door de Straat van Hormuz, een Iran. Amerikaanse marineschepen smalle doorgang tussen het Ara- varen niet vaak in zulke grote aan- bisch schiereiland en de kust van tallen de Golf binnen. Aan boord van de negen schepen bevinden gerwoordvoerder liet weten dat zich zeventienduizend beman- Iran van te voren niet op de hoog- ningsleden. Een Amerikaanse le- te was gebracht van de plannen. De voor mensen gevaarlijke variant steekt de kop op. jakarta - Een 5-jarig Indonesisch meisje is overleden aan de vogel griep. Dat heeft het Indonesische ministerie van Volksgezondheid gisteren bekendgemaakt. De voor mensen gevaarlijke va riant H5N1 heeft in Indonesië al 77 levens geëist, meer dan in enig an der land. Wereldwijd zijn tot nu toe zeker 185 mensen overleden aan vogelgriep. Vietnam meldde voor het eerst in anderhalf jaar weer een geval van vogelgriep bij een mens. De pa tiënt is een 30-jarige man uit de noordelijke provincie Vinh Phuc, bij wie drie dagen geleden het HsNi-virus werd vastgesteld. De man ligt aan de beademing en verkeert in kritieke toestand, zei de directeur van het Bach Mai zie kenhuis in Hanoi, Tran Quy. Fami lieleden hebben verteld dat hij ziek werd na te hebben geholpen kippen te bereiden voor een huwe lijksreceptie. „Hij heeft hoge koorts, hoest, ademt moeilijk en zijn longfoto is helemaal wit, alle maal symptomen die kenmerkend zijn voor vogelgriep", zei directeur Quy- Het nieuws over de zieke man volgt na berichten dat de vogel griep zich ondanks massale inen ting van pluimvee over het land blijft verspreiden. Vietnam gold als een succesver haal omdat de autoriteiten door ri goureus optreden in staat waren de vogelgriep terug te dringen. Sinds eind 2003 had de ziekte in Vietnam 42 menselijke slachtoffers gemaakt. In 2006 werden geen nieuwe uitbraken onder pluimvee meer gemeld, maar begin dit jaar dook het virus weer op. Dinsdag werd gemeld dat het zich had verspreid over vier provincies en de dood had veroorzaakt van zo'n tweeduizend eenden en gan zen. Vierduizend dieren werden preventief geruimd. Parlement van IJsland heeft Grote Coalitie reykjavik - Elf dagen na de parle mentsverkiezingen is gisteren in IJsland een Grote Coalitie ge vormd van de conservatieve Onaf hankelijkheidspartij en de sociaal democraten, die tot nu toe in de oppositie zaten. De nieuwe coali tie is verdeeld over mogelijke toe treding tot de EU. VN-tribunaal Burundi voor oorlogsmisdaden BUJUMBURA - Burundi krijgt een VN-tribunaal voor de berechting van oorlogsmisdaden tijdens de burgeroorlog van 1993 tot 2005. In het conflict tussen Hutu's en Tut si's vielen ruim driehonderddui zend doden in het centraal-Affi- kaanse republiekje. Navo hielp Estland tegen cyberaanvallen brussel - Navo-experts hebben Estland geholpen bij de strijd te gen de 'cyberaanvallen', die veel websites troffen. Vooral sites van de overheid, banken, media, poli tieke partijen en bedrijven waren de afgelopen maand doelwit. Volgens de Esten kwam de aanval vanuit Rusland. Universiteit Gent zet boeken op Google gent - De Universiteit Gent zet een deel van haar collectie bij Google op het internet. Het gaat om honderdduizenden werken waar geen auteursrechten meer op rusten. Gent is de eerste Neder landstalige universiteit die mee doet aan het 'Library Project'. 'Boycot EU voedt extremisme Harnas' straatsburg - Het beleid van de Europese Unie jegens de Palestijn se regering 'voedt extremisme', zegt de vicevoorzitter van de so ciaal-democratische fractie in het Europees Parlement, H. Swoboda. Volgens hem kan Harnas nu door de aanhoudende EU-boycot zeg gen dat meeregeren niets oplevert. Blauwhelmen ruilden wapens voor goud londen - Pakistaanse vredestroe pen in de Democratische Repu bliek Congo deden precies het te genovergestelde van wat zij geacht werden te doen. In plaats van moorddadige milities te ontwape nen, ruilden zij - in het jaar 2005 - wapens voor goud. Mahdia 5* Mahdia Palace Hotel HALFPENSION 5* Stella Beach - All Inclusive 4* Continental Palace Hotel - Haifpension 4* Siravast Hotel - Logies ontbijt 4* Eleni Villa's - Logies 4* Grifid Hotels Bolero - All Inclusive 4* Marlin Inn Beach Resort - Haifpension 4* Sol Verginia Hotel - Logies ontbijt 4* Roca Mar Hotel - Logies ontbijt 3* Sonora Golf Bungalows - All Inclusive ^^.International Tours Boll 0900 1552 08ct p/mj Vanaf-pnjzen p.p. in 2pk/apt inclusief toeslagen en gebaseerd op 5 tot 10 daagse vliegreizen in de periode mei-oktober Zomervoordeel: boek voor 8 juni uw zomervakantie en profiteer nu van enorm voordeel. Kijk op onze site voor de voorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7