Zeeland Leren geen garantie voor goed cijfer Berkhout schoenmodes Vierde dag van eindexamens is rustig verlopen DUREA Pleidooi behoud daklozenopvang Leraar geschorst wegens drank Politie onderschept transport van heroïne in Terneuzen van de reepe PZC Donderdag 24 mei 2007 3 1 Naam: Corine van Dijke Woonplaats: Oosterland Leeftijd: 17 Afgelegd examen: Natuurkunde Huidige opleiding: Havo, profiel Natuur en Gezondheid Vervolgopleiding: Logopedie in Rotterdam Corine kwam gisteren opgewekt het examenlokaal uit. De leerlinge van het Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee was wel te spreken over haar exa men natuurkunde. „Het ging goed, volgens mij." Dat had zij vooraf ook wel verwacht. „Natuurkunde hoort bij mijn betere vakken. Rekenen ligt me wel. Ik stond trouwens al een 7,2, dus ik maakte me er niet zo druk over." Meer zorgen heeft zij over de taalvakken, waarvoor zij vóór de examen periode maar net voldoende stond. „Het examen Nederlands ging bo vendien niet zo goed. En Engels komt er ook aan." Toch heeft zij er wel vertrouwen in dat zij op 14 juni, de dag van de uitslagen, goed bericht krijgt. En dan? „Ik heb een horecabaantje in Zierikzee. Maar ik ga ook vakantie houden. Dat heb ik dan wel verdiend." foto Dirk-Jan Gjeltema Reageren: www.pzc.nl/eindexamen Naam: Angela Kik Woonplaats: Nieuwerkerk Leeftijd: 16 Examen in voorbereiding: Biologie Huidige opleiding: Havo, profiel Natuur en Gezondheid Vervolgopleiding: Toerisme in Rotterdam Het wordt nog even hard werken voor Angela. Toen zij gistermiddag thuiskwam van haar examen Natuurkunde is zij meteen gaan leren voor Biologie van morgen. Dat doet zij vandaag ook een hele dag en zelfs morgen gaan de boeken nog even open. „Ik mag het niet slecht doen, want ik sta nu een 6. Ik moet dus minstens een 5 halen", rekent zij voor. Veel leren is echter geen garantie voor een goed cijfer, legt zij uit. „Je kunt alles goed lezen en luisteren naar de uitleg in de klas, maar uiteindelijk gaat het er om dat je het ook kunt toepassen." Toch maakt zij zich niet zo druk. „Alleen tijdens het eerste examen was ik zenuwach tig. Nu ga ik er wel relaxed naartoe." Biologie is niet Angela's beste vak. „Al die begrippen... lastig hoor." Zij is meer van rekenen. „Maar ja, biolo gie zit nu eenmaal in m'n profiel." foto Dirk-Jan Gjeltema met Geschiedenis in pakket krijgen achteraf gelijk. DEN HAAG - Op de vierde dag van de eindexamenperiode konden de medewerkers van de examenklach tenlijn van het Laks het rustig aan doen. Weliswaar uitten gisteren r tienduizend kandidaten hun onge noegen, maar daarvoor draait het tienkoppige team scholieren zijn hand niet om. „We hadden mooi even de tijd om klachten die wa ren blijven liggen af te handelen", zegt Chiel Verhoeff van het Laks. Eén van de medewerkers belt van daag in ieder geval met een school in Etten-Leur. Daar zat gisteren een groep vmbo'ers te zweten op het examen Maatschappijleer, ter wijl een aantal bouwvakkers de rust in het lokaal wreed verstoor de. Geluidsoverlast komt wel vaker voor, maar deze school maakte het wel heel bont, vindt Chiél. „Die school is zélf een lesgebouw aan het bouwen en gaat daar gewoon mee door terwijl de examens be zig zijn. Dom!" Het Laks heeft overigens goed nieuws voor sommige vwo-scholie- ren met Geschiedenis in hun pak ket. Dinsdag bleken een aantal sur veillanten vergeten om voor dit examen de 'errata' voor te lezen: dat zijn inlegvellen voor de examenopgaven, bedoeld om druk fouten te corrigeren. Daardoor heeft een aantal studenten niet al le vragen goed kunnen beantwoor den. Oneerlijk, vindt ook de On derwijsinspectie. Verkrijgbaar bij: Zuidstraat 6, Sas van Gent, Tel. 0115 - 45 15 62 Ganzepoortstraat 19, Goes, Tel. 0113 - 22 14 30 Geklede sandaal op blokhak Verkrijgbaar in goud en zilver kleur Zeer geschikt voor losse steunzool! DEN HAAG - Vlissingen, Goes, Mid delburg en Terneuzen waarschu wen staatssecretaris Bussemaker (PvdA, Volksgezondheid) in een brief dat de opvang van daklozen en verslaafden in gevaar komt als het kabinet het geld daarvoor an ders gaat verdelen. De bedoeling is 20 miljoen euro van de zogeheten centrumgemeenten over te heve len naar de vier grote Nederlandse steden. In Zeeland is Vlissingen de centrumgemeente die het geld ver der verdeelt. ZIERIKZEE - Het Prisma-schoolbe stuur in Goes heeft een onderwij zer van de Willibrodusschool in Zierikzee voor een maand ge schorst vanwege drankmisbruik. Dat is gisteravond bevestigd. In de nacht van maandag op dinsdag zou de leerkracht bij een uitstapje van zijn groep te veel hebben ge dronken. De ouders van de kinde ren zijn ingelicht over het inci dent. Daarbij is verteld dat de man onlangs was teruggekeerd van een vakantie in Indonesië. Door een combinatie van jetlag en medicij nen zou het effect van alcohol ver keerd hebben uitgepakt. Tegen de leerkracht loopt een onderzoek. door Peter Oggel TERNEUZEN - De Zeeuwse politie heeft eerder deze week bij de Wes- terscheldetunnel twee mannen aangehouden in verband met een heroïnetransport tussen de Rand stad en Terneuzen. De aanhouding gebeurde dinsdag ochtend vroeg, maar is nu pas be kendgemaakt. De arrestatie vond plaats op het moment dat het duo vanuit de Randstad de Wester- scheldetunnel wilde inrijden. De politie was de twee mannen, bei den in de leeftijd van 38 jaar, op het spoor gekomen door meldin gen via de drugsoverlastlijn. Bij de aanhouding bleken de mannen be halve 47,9 gram heroïne ook vals geld op zak te hebben. Bij huiszoeking is weeg-appara- tuur in beslag genomen. Volgens de Zeeuwse politie hebben de twee mannen vermoedelijk al sinds augustus 2006 handel gedre ven. Fldris van Bommel Hugo Boss Quick s c h 0 e k m 0 0 e i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 71