Wens brede school serieus genomen Peuterklas voor slechthorenden Voor een dubbeltje op Data-opslagcentrum mag niet in Kloetingse bunker blijven zitten 26 Donderdag 24 mei 2007 PZCB Kinderen glijden van de glijbaan en openen zo de peutergroepen in Goes en Bergen op Zoom. foto Willem Mieras Auris Groep opent peutergroepen in Goes en Bergen op Zoom. door Gertjan Vis GOES - Een rij kinderen komt van de glijbaan af, de slingers worden weggetrokken en daarmee is de opening van de peutergroepen van de Koninklijke Auris Groep in Goes en Bergen op Zoom een feit. Daar kunnen kinderen in de leef tijd van anderhalf tot ongeveer vijf jaar oud terecht, als ze doof of slechthorend zijn en/of spraak- en taalproblemen hebben. In de vestiging van Auris aan de Nassaulaan in Goes zijn twee groe pen gevestigd. Bergen op Zoom kent maar één peutergroep. Daar is dan ook een wachtlijst en willen ze uitbreiden. In totaal kunnen nu 21 kinderen terecht. Die worden begeleid door zeven mensen: vier groepslei ders, een logopedist, een psycho loog en projectleider Willian Hees ters. „De groepen zijn nooit groter dan acht kinderen en worden bege leid door twee groepsleiders", ver telt Heesters. „Zo ontstaat er heel individuele aandacht en zorg." Kinderen die goed kunnen functio- De Koninklijke Auris Groep open- de in Goes en Bergen op Zoom peutergroepen, waar peuters met ernstige hoor- spraak- en taalproblemen terecht kunnen. neren in een peuterspeelzaal met logopedische begeleiding, hoeven niet in de peutergroep. De peuter groepen zijn specifiek voor kinde ren die een ernstige achterstand hebben door hun beperking. Vóór dat het kind bij de peutergroep komt, wordt er onderzoek gedaan naar de beperking. Auris zorgt daarnaast ook voor ambulante be geleiding. In de eerste week na de geboorte wordt het gehoor van ba- by'tjes getest. Als blijkt dat er een probleem is, kan Auris in actie ko men en voor gezinsbegeleiding zor gen. „Er is behoefte aan goede be geleiding en zorg voor jonge kinde ren met hoor-, spraak- en taalpro blemen", zegt Karin Pasman, groepsdirecteur Zorg bij Auris. Heesters: „Door de opening van de peutergroepen in Goes en Ber gen op Zoom bestrijken we Zee land en West-Brabant. Ouders hoe ven niet meer met hun kindnaar een speciale peuterklas in Rotter dam of Breda." Na de peutergroepen wordt geke ken of een kind naar een gewone basisschool kan of naar het spe ciaal onderwijs gaat. Een kind kan eventueel met een zogenoemd 'rugzakje', extra begeleiding, goed functioneren op een gewone school. In Goes is er De Kring, een school voor speciaal onderwijs, die ook onder Auris valt. Zo ont staat een compleet traject van be geleiding van peuter tot kind tot jongere. Projectontwikkelaar oude veiling in Kapelle gaat mogelijkheden na. door Harmen van der Werf KAPELLE - Apron Developments, projectontwikkelaar uit Ridder kerk, is volgens de Kapelse wethou der G. Burger (CDA) bereid se rieus te kijken naar de mogelijkhe den voor vestiging van een brede school op het oude veilingterrein aan het spoor in Kapelle. Burger heeft deze week een bespre king gehad met Apron. Hij is daar mee tegemoet gekomen aan een in de gemeenteraad breed gedra gen wens. Een ruime meerderheid wil 't liefst een brede school (met in elk geval christelijke basisschool 't Honk en openbare basisschool De Moolhoek) op het centraal in Kapelle gelegen veilingterrein. Het gebied ligt ook gunstig tegenover de nieuwste Kapelse uitbreidings wijk Zuidhoek. Politie waarschuwt voor malafide bedrijf terneuzen - De politie waar schuwt voor schoorsteenvegersbe- drijf All Round uit Kerkdriel. Me dewerkers van dit bedrijf bieden diensten aan en presenteren ver volgens hoge rekeningen. Mede werkers van All Round maakten bij een 78-jarige Terneuzense de goten schoon en vroegen daarvoor 2600 euro. Zij had dat niet in huis, waarop de twee met haar naar de bank gingen om het op te halen. Slagwerkers treden op in Sint-Philipsland sint-philipsland - In dorpshuis De Wimpel in Sint-Philipsland ge ven drie slagwerkgroepen zaterdag een uitwisselingsconcert. De optre dende groepen zijn Volharding uit Oostvoorne, Percussivity uit Tho- len en de organiserende muziek vereniging Concordia uit Sint-Phi lipsland. Slagwerk, show en ritme zijn de ingrediënten van het con cert dat om 19.30 uur begint. Het voornemen was altijd woning bouw te plegen op het oude vei lingterrein. Een plan daarvoor is ook al in ontwikkeling, deelde wet houder Burger onlangs mee in de gemeenteraad. Als de Kapelse poli tiek op die locatie per se een brede school wil, kan dat behoorlijke fi nanciële consequenties hebben. „Wij hebben met Apron Develop ments afgesproken dat het bedrijf alles nog eens op een rijtje zet", al dus wethouder Burger. Volgende week vrijdag is opnieuw een be spreking gepland. Een uitruil van het oude veilingterrein tegen wo ningbouw op de bestaande loca ties van de basisscholen kan wel licht enig financieel soelaas bie den. Burger wil de raad 12 juni hel derheid verschaffen. Centrale ligging oude veiling maakt plek erg geschikt voor bre de school, vindt gemeenteraad. Twee bedrijven op veilingterrein moeten voor 2009 verhuizen. Bejaarde spookrijder op A58 aangetroffen arnemuiden - De politie heeft gis termiddag langs de A58 bij Arne muiden een spookrijder aangetrof fen. De 83-jarige dame uit Middelburg had de auto langs de kant gezet, omdat ze na tweeënhalve kilome ter merkte dat ze vanaf de Veer dijk tegen het verkeer in reed. Ze moest haar rijbewijs afgeven. Agenten hebben haar thuisge bracht. Ireneschool in Goes houdt grote fancy fair goes - Bij de Prinses Ireneschool aan de Kamperfoeliestraat in Goes- Oost is vandaag vanaf rsjo uur een fancy fair. De opbrengst is voor een opknapbeurt van het schoolplein. De fancy fair bestaat uit een rommel- en boekenmarkt en kraampjes met lekkernijen. Een dansworkshop en roofvogelshow worden gegeven. En er kunnen al lerlei spelletjes worden gedaan. 1\vee bedrijven zijn momenteel nog op het oude veilingterrein ge vestigd, DCI Meettechniek en DCI Electronics. Zij delen één gebouw, maar opereren voor de rest volle dig onafhankelijk van elkaar. DCI Meettechniek (35 personeelsleden) is veel werkzaam in de procesin dustrie als specialist in pijpinspec- ties, lek- en afsluitertesten. Fijne elektronica is het specialisme van DCI Electronics (24 werknemers). Apparatenbouwers, onder meer van zonnebanken, zijn belangrijke afnemers en Rijkswaterstaat is een vaste klant. DCI Electronics en DCI Meettech niek moeten op termijn verhui zen. De huur is per 1 januari 2009 opgezegd. DCI Electronics kampt met ruimtegebrek en is van plan in september, oktober te verkassen naar een bestaand bedrijfspand in Eindewege bij 's-Heer Arendsker- ke. DCI Meettechniek opteert voor vestiging op het Kapelse bedrijven terrein Smokkelhoek. Dorcas zamelt kleding in voor derde wereld 's-gravenpolder - De werkgroep de Bevelanden van hulporganisa tie Dorcas zamelt zaterdag kleding in bij de Elimkerk in 's-Gravenpol- der. Een week later gebeurt dat bij de Petrakerk in Kapelle. Kleding, schoeisel en beddengoed kan in gesloten plastic zakken wor den afgegeven tussen 9.00 uur en 11.30 uur. De spullen zijn bestemd voor arme mensen in Europa en Afrika. Lezing cactusliefhebber over trip naar Mexico heinkenszand - In De Stenge in Heinkenszand geeft Bertus Spee vrijdag een lezing over zijn reis naar Mexico. Hij vertelt over het land en over de cactussen die daar groeien. Spee is lid van Succulenta, de Nederlands/Belgische vereniging voor liefhebbers van cactussen en vetplanten. Aanvang om 19.45 in De Stenge in Heinkenszand. Beheerder en eigenaar voelen zich van kastje naar muur gestuurd. door Lilian Dominicus MIDDELBURG - De bunker in Kloe- tinge mag niet gebruikt worden als data-opslagcentrum voor verschil lende bedrijven, vindt de gemeen te Goes. Liever ziet ze er een be drijf komen 'dat past bij het be stemmingsplan van De Weitjes, zo als iets met recreatieve doelein den', betoogde gemeenteambte naar G. Goemaat gisteren voor de rechter in Middelburg. Onzin, vinden eigenaar stichting Soitim en beheerder stichting Was teland. Want, zo vermoeden zij, de gemeente is bang geworden na dat vijf jaar geleden een brand heeft gewoed in het pand. Daarbij is een xtc-laboratorium ontdekt. „Maar wij hadden daar niets mee te maken", zegt H. Xennt van eige naar stichting Somm. „Dat waren huurders van een ruimte in de bunker." Juridisch adviseur F. van de Loos zegt dat de stichtingen van het kastje naar de muur worden ge- Goes ziet liever een recreatiebe- drijf in de bunker. Eigenaar stich ting Somm vermoedt dat de ge meente bang is voor illegale acti viteiten. stuurd. „Twee jaar geleden kwam er plots controle. Toen moest stich ting Wasteland ineens een milieu vergunning hebben vanwege een ventilator die daar al jaren hangt. Maar een milieuvergunning zit ge koppeld aan het bestemmings plan." Er rust nu een militaire bestem ming op de vroegere commando bunker uit 1955. Volgens de ge meente is het niet nodig de be stemming te wijzigen om er een bedrijf te voeren. Maar stichting Wasteland mag er geen computer- servers laten draaien, omdat de mi lieuvergunning is afgewezen. Van de Loos: „En zo is de cirkel rond." Uitspraak over zes weken. De belbus is een mislukking. Het beste is het succesvolle collectief vraagafhankelijk vervoer terug te halen. In Nieuwdorp hebben busreizi gers er een trucje op gevon den. Komen ze met de trein van buiten Zeeland, dan rijden ze door tot Middelburg. Kunnen ze nog gewoon de taxi van het collec tief vraagafhankelijk vervoer (cw) nemen. Van deur tot deur. Heel wat anders dan met de belbus via Goes en 's-Heerenhoek die de pas sagiers slechts van bushalte naar halte rijdt. ANALYSE door Harmen van der Werf De belbus rijdt sinds december vo rig jaar in de Oosterschelderegio, op de Bevelanden, Schouwen-Dui- veland en Tholen. Alle kleine ker nen krijgen weer een busverbin ding, klonk het juichend. En wat voor busverbinding. Wie uit Nisse naar Goes wil, moet eerst via 's-Heer Abtskerke naar 's-Graven- polder om daar op de gewone lijn bus naar Goes te stappen. Het zal straks niemand verbazen dat er

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 60